Gminna gazeta – równi i równiejsi

Powracam do Festynu Rodzinnego, który odbył się w Bezrzeczu 19 czerwca. Było to pierwsze tak duże wydarzenie w naszej miejscowość, które przyciągnęło tłumy.

 

Sołtys Bezrzecza i jego komentarz w pewnej sprawie…

Sołtys Bezrzecza Piotr Piosicki, na swoim profilu FB zamieścił komentarz w pewnej sprawie, pozwoliłam sobie przytoczyć jego słowa:

050„Z przykrością muszę napisać, że czas pokazał jak bardzo niezależna jest gazeta „Kurier lokalny Gminy Dobra”.
Wcześniej nie komentowałem dyskusji na temat finansowania ww. gazety przez Gminę ale myślę, że czas skończyć z oszukiwaniem siebie i społeczeństwa.

Właśnie ukazał się numer lipcowy i ku mojemu zdziwieniu nie było w nim wzmianki o Festynie rodzinnym, który odbył się 19 czerwca. Można jedynie przeczytać, że w Bezrzeczu w czerwcu odbył się bieg Świętojański, na który przyszło 50 osób.
Wnosząc chociażby po frekwencji (co najmniej pół tysiąca osób) Festyn rodzinny był jedną z większych imprez w ostatnim czasie jakie odbyły się w Naszej miejscowości. Dzięki społecznikom odbył się on bez finansowania z naszych podatków.

Dlaczego więc ich działania nie są brane pod uwagę?
Nie należy im się choć słowo uznania za chęć poświecenie swojego czasu i pieniędzy dla dobra Naszej miejscowości?

Jest mi bardzo przykro, że muszę pisać o tym, że nie ukazała się nawet wzmianka na ten temat. Miałem nadzieje, że będę mógł jedynie opublikować odnośnik do artykułu z miłym słowem dla wolontariuszy.

Ale cóż tak to u Nas musi póki co wyglądać.”

Piotr Piosicki Sołtys Bezrzecza

 

Równi i równiejsi 

Od samego rana próbuję to jakoś skomentować. Z jednej strony może ktoś pomyśleć: „Ci z Bezrzecza znowu się czepiają”. Z drugiej zaś strony patrząc na to jako zwykły mieszkaniec to dość dziwne. W gazecie gminnej powinno się zamieszczać wszystko to, co dzieje się w Gminie Dobra. „Kurier lokalny Gminy Dobra” czytają mieszkańcy, którzy niekoniecznie znają moją stronę. Można odnieść wrażenie, że komuś zależy na tym, by nie promować Rady Sołeckiej Bezrzecze i tego co robią na rzecz swojej miejscowości. Można odnieść wrażenie, że w naszej Gminie są równi i równiejsi.

To smutne…ani jednego zdania, ani jednego słowa… Jest mi też wstyd przed osobami, które bezinteresownie wsparły Festyn Rodzinny. Nasuwa się też pytanie: Czy takie wydarzenia nie zasługują na uwagę?

A pamiętajcie, że „Kurier Lokalny Gminy Dobra” wydawany jest z Waszych pieniędzy – z pieniędzy podatników.

 

Podobne wpisy

9 Komentarzy

 1. Marcin
  1 sierpnia 2016    

  Faktycznie się czepiają 🙂 O wielu imprezach nie było nawet wzmianki a na tej pewnie po prostu nie było nikogo kto mógłby o tym napisać 🙂 Poza tym, że nie było też aż tak świetnie jak jest napisane. Owszem było kilka konkurencji itp. ale chyba najlepiej bawiły się dzieci na trampolinach. Większość ludzi się nudziła i narzekała, że nie można porządnie zjeść ani nic kupić, tylko jakiś plasterek mięsa na spróbowanie i kursowali między boiskiem a stokrotką. Ja najbardziej pamiętam pokaz pań na małych trampolinach, więcej nic godnego uwagi nie było do obejrzenia. Może gdyby zaangażować więcej dzieci i pokazy tańca, karate lub inne… Wiem, że trudno jest zintegrować Bezrzecze i mieszkańcy słabo się angażują ale te fanfary i peany oraz żal o wzmiankę to za wiele 🙂

  • Stefan
   1 sierpnia 2016    

   A więc do dzieła Marcin, organizuj… Bardzo łatwo jest krytykować, ale dużo trudniej jest faktycznie coś zrobic i w dodatku, bezintersownie. Spróbuj najpierw sam coś podobnego przygotować, a potem możemy podyskutować.

   • eR eS
    2 sierpnia 2016    

    Drogi Stefanie, nie wiem, czy Marcin „krytykuje” i „sam nic nie robi” – Ty pewnie też tego nie wiesz. Zgadzam się z nim, że festy, choć dla wielu udany, na miano przełomowego (a tak go się prezentuje) nie zasługuje. Poza tym może warto wsłuchać się w głos krytyczny, żeby na drugi raz było jeszcze lepiej?

    Dla organizatorów mam propozycję – może przed kolejnym warto ogłosić publicznie zaciąg chętnych do pomocy? Chętnie bym się włączył ale nic o tym nie wiedziałem…

    I na koniec smutna refleksja – widać pęknięcie w Bezrzeczu. Upraszczając nazwę to tak: między „starymi” a „nowymi”. Nawzajem się Państwo ignorujecie i pomijacie swoje inicjatywy, a to nie służy dobrze integracji.

   • Marcin
    2 sierpnia 2016    

    Organizuję. Wyjazdy wakacyjne dla dzieci, których rodziców na to nie stać. 🙂

 2. S.
  1 sierpnia 2016    

  Czytam wszystkie lokalne gazety, różne zdania, różne opinie, porównuję i chętnie czytam co każdy napisze, czasem przymknę oko ale ogólnie dobrze wiedziec co się dzieje. TAk sie składa ze bylismy na kilku imprezach czerwcowych w gminie…i niestety czytając gazete dało się zauważyć ze jakby ktos specjalnie pominał, nawet nie wspomniał o imprezie rodzinnej w Bezrzeczu…a szkoda bo fajna była wiele atrakcji dla dzieci..a przeciez to było tego samego dnia co impreza w Skarbimierzycach, rózwniez udana i bardziej atrakcyjna dla młodziezy i dorosłych. tego dnia mozna było czas miło spędzic. …..wszystko jest robione dla NAS dla NASZYCH dzieci nie róbmy małych wojen działajmy RAZEM …piszmy o wszystkim co się dzieje nie pomijajac i ujmując nikomu.

 3. K.
  2 sierpnia 2016    

  Portal „mojeBezrzecze” także jest jednostronny. Umieszcza jedynie informacje na temat wydarzeń organizowanych przez Radę Sołecką Bezrzecze i Sołtysa. Pamiętam czasy kiedy prowadząca portal „mojeBezrecze” nie działała wspólnie z Panem Sołtysem w Radzie, pisała informacje i relacje na temat działań, organizowanych w Bezrzeczu. Teraz pisze, że po raz pierwszy odbyły się w Bezrzeczu mikołajki, co jest nie prawdą, ponieważ od 6 lat były organizowane. Wszystko u was jest najlepiej zorganizowane i było najwięcej ludzi…. skąd u Was taki samozachwyt, krytykowanie innych?! A przecież w tym wszystkim chodzi o to, że nie ważne ilu mieszkańców przyszło,ale o to że ktoś chce coś zrobić dla innych i nie potrzebuje, żeby pisano o nim w gazecie. Robi to z dobrego serca, z pasji i nie krytykuje innych.
  Nie żałuje, że przeprowadziłam się do Szczecina, bo nie muszę patrzeć na te rozgrywki polityczne.

 4. H.
  2 sierpnia 2016    

  Nie wiem o co tu chodzi, nie śledzę „rywalizacji”, rozgrywek stron sporu, które są wobec siebie w opozycji ale oczekuję od „mądrzejszego” że będzie ponad tym i będzie działał na rzecz wspólnego dobra, współpracy, jednoczenia. Kasiu – mam nadzieję ,że ten portal zamiast jątrzyć będzie szukał w ludziach jedności a nie wspierał sołtysów z pretensjami do świata. Panie Piotrze nasza wieś w moich oczach nie ma się czym chwalić. Boisko – poniżej krytyki, lasy- wysypiska, trawa na pół metra nie koszona i śmieci, śmieci, śmieci…..bierz się pan do roboty- proszę o inicjatywę jak z tym walczyć. Tylko proszę nie podniecać się jedną akcją społeczną – sprzątamy Bezrzecze. Tu potrzeba rozwiązań systemowych.

 5. Redakcja
  2 sierpnia 2016    

  No i chyba zrobiłam błąd… Bardzo dziękuję Ci H., za te słowa. Tyle razy sobie powtarzałam, że mój blog będzie dla mieszkańców i, że nie będę wchodzić w te wszystkie układy gminne, ale chyba się zagalopowałam…
  Wszystko to przez to, że do wielu rzeczy podchodzę bardzo emocjonalnie. Chciałabym, by wszystko było piękne, ale nie da się… nie jesteśmy wróżkami, nie jesteśmy cudotwórcami….

  Wszystko to przez to, że zaczęłam działać w Radzie Sołeckiej i zobaczyłam od środka te układy, pewnych rzeczy nie da się przeskoczyć, to tak jakbyśmy walczyli z wiatrakami. Nie ukrywam, że to strasznie denerwujące, strasznie męczące…

  Nie potrafię niektórych rzeczy przemilczeć, bo uważam, że mieszkańcy o pewnych rzeczach powinni wiedzieć, ale czasami zastanawiam się czy ma to sens?

  No nic, będę robić swoje, będę przekazywać Wam informacje związane z naszą miejscowością, będę się starać nie wchodzić w te bezsensowne rozgrywki, bo chyba szkoda nerwów.
  Jeszcze raz dziękuję za komentarze, chyba było mi to potrzebne! 🙂

  Pozdrawiam Kasia

 6. S.
  2 sierpnia 2016    

  dobry wpis H. w 100% popieram. pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły