ul. Nowoszeroka – w kontekście zebrania wiejskiego

W kontekście wczorajszego zebrania:

Myślimy, że warto przypomnieć mieszkańcom Bezrzecza i Krzekowa artykuł, który pojawił się w zeszłym roku, w listopadzie na naszych łamach dotyczący planów miasta Szczecin budowy nowej drogi równoległej do istniejącej ulicy Szerokiej. Jak twierdziła na zebraniu przedstawicielka miasta plany są już w dość zaawansowanym etapie…

 

ul. Nowoszeroka – plany

Nie każdy z mieszkańców Bezrzecza i Krzekowa wie o planach budowy zupełnie nowej drogi, która miałaby połączyć ul. Taczaka i ul. Sosabowskiego z al. Wojska Polskiego.

Mowa o projekcie nowej ulicy – ul. Nowoszerokiej, która usytuowana będzie równolegle do istniejącej ulicy Szerokiej, tuż za „plecami” obecnych zabudowań, w tym kościoła w Krzekowie. Dzięki nowej drodze ulica Szeroka stałaby się lokalną drogą rozprowadzającą ruch mieszkańców Bezrzecza i Krzekowa.

Inwestycja obejmie m.in.:

  • Zmianę ulicy Szafera w dwujezdniową drogę
  • Budowę torowiska tramwajowego na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Taczaka
  • Przeniesienie istniejącej pętli tramwajowej Krzekowo do nowej lokalizacji – obok istniejącej Hali widowiskowo – sportowej

Inwestycja planowana jest na bliżej nieokreśloną przyszłość i ma stanowić jeden z etapów usprawnienia komunikacji i udrożnienia ruchu w mieście. Szacowany koszt inwestycji to około 73 mln złotych.

A o to jak będzie wyglądała komunikacja na styku Bezrzecze – Krzekowo po zakończeniu inwestycji:

nowoszeroka

 

Źródło: www.bip.um.szczecin.pl

Adam Ciurzyński

1 Komentarz

  1. mieszkaniec Szerokiej
    11 czerwca 2016    

    i kiedy to ma nastapic? Blizej nie okreslona przyszlosc = za 50 lat !!??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły