ul. Nowoszeroka – w kontekście zebrania wiejskiego

W kontekście wczorajszego zebrania:

Myślimy, że warto przypomnieć mieszkańcom Bezrzecza i Krzekowa artykuł, który pojawił się w zeszłym roku, w listopadzie na naszych łamach dotyczący planów miasta Szczecin budowy nowej drogi równoległej do istniejącej ulicy Szerokiej. Jak twierdziła na zebraniu przedstawicielka miasta plany są już w dość zaawansowanym etapie…

 

ul. Nowoszeroka – plany

Nie każdy z mieszkańców Bezrzecza i Krzekowa wie o planach budowy zupełnie nowej drogi, która miałaby połączyć ul. Taczaka i ul. Sosabowskiego z al. Wojska Polskiego.

Mowa o projekcie nowej ulicy – ul. Nowoszerokiej, która usytuowana będzie równolegle do istniejącej ulicy Szerokiej, tuż za „plecami” obecnych zabudowań, w tym kościoła w Krzekowie. Dzięki nowej drodze ulica Szeroka stałaby się lokalną drogą rozprowadzającą ruch mieszkańców Bezrzecza i Krzekowa.

Inwestycja obejmie m.in.:

 • Zmianę ulicy Szafera w dwujezdniową drogę
 • Budowę torowiska tramwajowego na odcinku od al. Wojska Polskiego do ul. Taczaka
 • Przeniesienie istniejącej pętli tramwajowej Krzekowo do nowej lokalizacji – obok istniejącej Hali widowiskowo – sportowej

Inwestycja planowana jest na bliżej nieokreśloną przyszłość i ma stanowić jeden z etapów usprawnienia komunikacji i udrożnienia ruchu w mieście. Szacowany koszt inwestycji to około 73 mln złotych.

A o to jak będzie wyglądała komunikacja na styku Bezrzecze – Krzekowo po zakończeniu inwestycji:

nowoszeroka

 

Źródło: www.bip.um.szczecin.pl

Adam Ciurzyński

7 Komentarzy

 1. mieszkaniec Szerokiej
  11 czerwca 2016    

  i kiedy to ma nastapic? Blizej nie okreslona przyszlosc = za 50 lat !!??

 2. Marcin
  10 stycznia 2018    

  Ul.Nowoszerka to jest nie przemyslany pomysł lepiej poszeżyć ul. Szeroką i problem rozwiązany.

  • Zz
   16 stycznia 2018    

   Szeroka to droga wiejska i nie ma mozliwosci poszerzenia

   • Vera
    17 czerwca 2020    

    ul. Szeroka 15 lat temu została wpisana na listę zabytków Czas dewastacji rozpoczół się od kiedy do władzy doszedł krzystek I etap to zalanie przepięknej kostki brukowej asfaltem Następna dewastacja to pozwolenia na doprowadzenie do ruin starych zabytkówych stodół aby można było pozyskać drogi grunt pod budowane obecnie na tej uliy koszmarne mini getta. W ten sposób postępowali również komuniści za czasów PRL Brawo dla wszystkich którzy wybierają nieudaczników otoczonych deweoperami Teraz wiemy dlaczego przez 30 lat brak planu zagospodarowania terenu – miedzy piękne wille można wpakowa trzypiętrowe potworki których balkony wchodzą do ogrodów sąsiadów BRAWO Wy!!

 3. mieszkanka Bezrzecza
  12 stycznia 2018    

  A co z planami dotyczący równoległej ulicy do Koralowej, która miała łączyć nowe osiedla z Wojska Polskiego i Szafera? Może należy to najpierw rozważyć a okaże się powyższa inwestycja nie będzie konieczna.

 4. Vera
  17 czerwca 2020    

  ul. Szeroka jest wpisana do rejestru zabytów ale od kilku lat jest dewastowane pezez miasto wydające zgody na budowanie małych gett

 5. Wenera
  18 czerwca 2020    

  chociaż z postów Pani Vera bije na kilometr egoizm starej mieszkanki Krzekowa to ma, a raczej miało to ogromy sens. Gdyby tak walczyła wcześniej z warsztatami i innymi potworkami przy ulicy Szerokiej to może, może, może by coś uratowała. A tak mój ból jest większy niż twój, ale bez zaplecza politycznego.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Magdalena Zagrodzka na Wójda Dobrej!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody
reklama w gminie Dobra