Maszt w Bezrzeczu

Strona dla Was

Strona powstała z impulsu serca i z mojego zamiłowania do Bezrzecza. MojeBezrzecze.pl to blog, to strona dla mieszkańców Bezrzecza i okolic.

Jeśli tak, to czuję się w obowiązku informowania Was o ważnych sprawach związanych z naszą miejscowością, w której mieszkamy, chodzimy na spacery, robimy zakupy, wychowujemy dzieci, pracujemy, żyjemy.

Maszt telefonii komórkowej 

fot. Wikipedia

W momencie gdy powołałam do życia tę stronę nawet nie sądziłam, że będę członkiem Rady Sołeckiej. Tak się stało i to tylko wzmaga mój obowiązek wobec Was. Na swojej stronie użyczyłam miejsca dla działu „Rada Sołecka” gdzie od czasu do czasu zamieszczamy sprawy stricte związane z Gminą.

Jeśli tak, to na prośbę naszego Sołtysa Piotra Piosickiego zamieszczam informację jaką otrzymał od władz gminy kilka dni temu.

Jako członkowie Rady Sołeckiej zostaliśmy poproszeni o wydanie opinii w sprawie budowy stacji bazowej telefonii komórkowej, zwanej masztem.

Maszt miałby powstać na działce 66/107 w Bezrzeczu, ul. Górna 7A, jest to bliskie sąsiedztwo Stokrotki i boiska gminnego.

 • wieża miałby prawie 40 metrów wysokości.
 • składałaby się z urządzeń sterujących
 • urządzeń nadawczo-odbiorczych i zasilających
 • 6 anten zainstalowanych na wieży
 • anten linii radiowych
 • elementów torów antenowych

 

Moja opinia:

Nie jestem przeciwnikiem budowy masztu lecz znając dokładną lokalizację zastanawiam się głośno czy aby na pewno jest to dobra lokalizacja.

Wszyscy korzystamy z telefonów komórkowych i chcemy by jakość połączeń była dobra, lepsza. Chcemy ale krzyczymy jak ma powstać coś np. maszt, który miałby poprawić jakość usług. Ja to rozumiem i dlatego każdy z Was ma prawo do wypowiedzenia się w tej kwestii.

Nie boję się urządzeń takich jak wieża telekomunikacyjna, czy wiatraka stojącego w polu, lub panela słonecznego na dachu uważam, że w naszym otaczającym życiu jest więcej zagrożeń powodujących raka, depresję czy inne straszne choroby, choćby modyfikowana żywność, pędzone kurczaki, czy spanie z telefonem przy głowie.

Jedynie co mnie zastanawia, to lokalizacja masztu. Dlaczego przy samej ulicy, dlaczego przy placu zabaw, dlaczego tam? Za Stokrotką jest wielka przestrzeń….

Głośno się zastanawiam….

 

Jakie jest Wasze zdanie? Piszcie, uważam, że jako mieszkańcy też powinniście o tym wiedzieć i macie prawo do wypowiedzenia.

 

Aktualizacja.

Pismo do gminy – stanowisko Rady Sołeckiej. 

 

Podobne wpisy

19 Komentarzy

 1. Kasia
  19 grudnia 2017    

  Jeśli ten masz stanie w okolicy mojego osiedla, poważnie będę się zastanawiała nad wyprowadzką. To generator raka. Konsekwencje życia w okolicy takich urządzeń odczują nasze dzieci. Nie chce tego masztu.

  • Tomash
   19 grudnia 2017    

   Bzdury piszesz. Doucz się i wtedy komentuj.

 2. Grzegorz
  19 grudnia 2017    

  Również uważamz, że maszt nie powinien stać w okolicy żadnych domów ani miejsc uczęszczanych.
  Ta lokalizacja jest beznadziejna, a zasięg wcale nie jest taki zły

  • MJW
   21 grudnia 2017    

   Troche głupio budować maszt telefoni komórkowej gdzieś gdzie nie mieszkają ludzie. Komentarz co najmniej głupi.

 3. Piotr
  19 grudnia 2017    

  Czy można stawiać maszt tak blisko boiska dla dzieci ?

  • MJW
   21 grudnia 2017    

   Można.

 4. RP
  19 grudnia 2017    

  Dobra lokalizacja dla masztu. Poprawi zasięg w okolicy. Jak najbardziej jestem za.

 5. Matros
  19 grudnia 2017    

  Proponuje na szczycie masztu platforme widokowa i wszyscy beda zadowoleni 🙂

  Tak na serio to mi osobiscie przeszkadzac bedzie estetyczny odbior , patrzac od strony glownej ulicy Bezrzecza, ale po latach do widoku poprawczaka przyzwyczaic sie mozna.

 6. Ela
  21 grudnia 2017    

  Jestem przeciwko tej lokalizacji. Czy nasze komentarze maja na to jakis wplyw?

 7. Krzys
  22 grudnia 2017    

  Tam miał być basen a nie maszt.

 8. a.
  22 grudnia 2017    

  a co z tego będzie miało Bezrzecze? Lokalizacja masztu to konkretne wpływu do budżetu.

  • KASIA
   23 grudnia 2017    

   Działka 66/107 jest działką prywatną, tak że wpływy nie wpływają do budżetu gminy, tylko do kieszeni prywatnej!

 9. Piotr
  22 grudnia 2017    

  Mieszkam w Bezrzeczu, choć bliżej mi do Wołczkowa (ul. Bazyliowa) i muszę stwierdzić, że mam słaby zasięg sieci w domu (sieć Plus). Jeżeli maszt poprawi jakość i komfort rozmów, to oczywiście że jestem za masztem, nawet w tym miejscu.

  • KASIA
   23 grudnia 2017    

   Mam propozycję-proszę wystosować odpowiednie pismo z prośbą o postawienie takiego masztu na przeciwko pana domu lub bezpośrednio na Pana działce – jeszcze Pan na tym zarobi jak właściciel działki 66/107. Będzie miał Pan taaaaaaaaki super zasięg ,że szok!!!!!!!!!! JESTEM KATEGORYCZNIE PRZECIW TEJ INWESTYCJI!!!!!!!!!! Mieszkam na ul. Górnej i nie zamierzam ani ja ani zeby moja rodzina była królikami doświadczalnymi!!!!

   • Redakcja
    24 grudnia 2017    

    Proszę się nie denerwować. Większość z nas jest na NIE jeśli chodzi o tą lokalizację. Tylko czy nasze NIE będzie miało wpływ na to co zrobi gmina? Tego już nie wiem….

 10. KASIA
  23 grudnia 2017    

  Nie rozumiem tylko dlaczego Rada Solecka zaopiniowała pozytywnie lokalizację tej inwestycji, dlaczego nikt nie spotkał się z mieszkańcami

  • Redakcja
   24 grudnia 2017    

   Pani Kasiu skąd informacja, że my Rada Sołecka zaopiniowaliśmy lokalizację pozytywnie?
   Nic z tych rzeczy! Żeby nie było….. zamieszczam pod wpisem aktualizację i pismo z opinią Rady Sołeckiej do gminy.

 11. Karolina
  25 grudnia 2017    

  Ja na zasieg w plusie nie narzekam (mieszkam w okolicy stoktotki)… jesli ktos ma slaby zasieg to moze prosciej pomyslec o zmianie telefonu/sieci? Mam nadzieje, ze do tej budowy nie dojdzie, a przynajmniej nie w tym miejscu. Lokalizacja dla mnie jest conajmniej zastanawiajaca… ciekawe czyim znajomym jest właściciel tej działki…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.