Z czego by TU … zrezygnować?

Kilka dni temu na prośbę mieszkańców Bezrzecza złożyłam interpelację w sprawie rozbudowy fragmentu chodnika na ulicy Szkolnej. [link]

W odpowiedzi na interpelację czytamy, w wielkim skrócie:

 1. Chodnik na ulicy Szkolnej został zaprojektowany tak, by poprawić bezpieczeństwo pieszych w rejonie zamieszkałych osiedli od ulicy Górnej do ulicy Nad Ruczajem.
 2. Nie ma możliwości w tej chwili rozbudowy wspomnianego odcinka chodnika łączący ul. Szkolną z ulicą Kościelną.
 3. Mam wskazać z jakich inwestycji szczególnie w Bezrzeczu gmina miałby zrezygnować na poczet budowy takiego chodnika.
 4. Możemy zgłosić pomysł w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego.

 

W takim razie odniosę się do odpowiedzi Pani wójt:

ad. 1. Zgadzam się z tym w 100%, że poprawa bezpieczeństwa osób mieszkających na ulicy Folwarcznej i na ulicy Nad Ruczajem była i jest ważna. Chodnik i modernizacja drogi była potrzebna. Szkoda tylko, że nie pomyślano o tym, że mieszkańcy wykorzystują ulicę Szkolną do spacerów. Szkoda też, że od razu nie zaprojektowano ścieżki rowerowej…

ad. 2. To też rozumiem i nie będę nad tym się za bardzo rozwodzić. Jednak jeśli nawet w wieloletniej prognozie finansowej nie ma czegoś w planach, a mieszkańcy w trakcie rozwoju miejscowości widzą potrzebę rozbudowy jakiejś infrastruktury mają prawo zgłosić, mają prawo zasygnalizować potrzebę. Wystarczy wyjść na przeciw mieszkańcom i wziąć pod uwagę te sygnały/uwagi, podczas tworzenia budżetu na kolejny rok.

ad. 3. Mam wskazać z jakich inwestycji szczególnie w Bezrzeczu, można zrezygnować na poczet rozbudowy chodnika? Proszę bardzo: zrezygnujmy z budowy basenu. Dla zainteresowanych szczegóły dotyczące basenu w Bezrzeczu. [link]

ad. 4. Pomysł na projekt do Budżetu Obywatelskiego: tak, to dobry pomysł. Jest to do rozważenia. Tylko czy bezrzeczanie będą jeszcze na cokolwiek głosować w kolejnych edycjach BO? Do dnia dzisiejszego praktycznie żaden projekt inwestycyjny w naszej miejscowości, który wygrał w głosowaniu z BO, nie został zrealizowany.

 • Do dnia dzisiejszego nie mamy zakończonego pierwszego etapu wygranej „Stworzenie serca Bezrzecza”  gdzie powstał nowy plac zabaw ale chyba zapomniano,  że miała być jeszcze nowa wiata z grillem o wymiarach 5x17m. Na stronie dotyczącej budżetu obywatelskiego widnieje informacja, że etap ten został ZREALIZOWANY [link] . Jednak raczej nie został …. chyba, że nowej wiaty nie zauważyłam, a Wy ją widzicie?

 

 • Do dnia dzisiejszego nie mamy nawet zaczętego drugiego etapu PUMPTRACK.  Bardzo się angażowaliśmy przy tym projekcie. Mieszkańcy oczami wyobraźni widzieli coś fajnego, coś nowego u nas w Bezrzeczu…. niestety Pumptraca nie ma i raczej długo nie będzie…. [link] W styczniu tego roku jednak pojawiło się obwieszczenie na stronie gminy, iż została wydana decyzja w sprawie lokalizacji celu publicznego dla inwestycji polegającej na budowie:
  • toru do jazdy wraz ze skarpami o wymiarach około 43,5m x 25m na terenie części działki nr 66/147,
  • utwardzenie dojazdu/dojścia na terenie działki nr 66/145. Cóż czekamy nadal…..

 

 • Do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje z trzecim etapem „Wybieg dla psów”. O tym projekcie mało kto mówi, ale również jest ważny i potrzebny.
 • Poprawa bezpieczeństwa na drogach w Bezrzeczu – Montaż sygnalizatorów przekroczonej prędkości oraz oświetlenia przejść dla pieszych, to ostatni z wygranych projektów w BO i na tą chwilę również ani widu ani słychu.

 

 

Poniżej odpowiedź na interpelację:

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. Rfs
  8 lipca 2020    

  BO BEZRZECZE to śmiech na sali. Praktycznie nic z tego nie ma. Ciekawe gdzie są pieniądze które były na to przeznaczone. W tamtym roku wygrały drzewka do posadzenia na bezrzeczu i co mamy czekać aż same wyrosną przypadkowo? Zrobili ulice szkolna, która dla spacerowiczów jest nie bezpieczna. Nadaje się tylko do wyjścia z psem. Z dzieckiem strach. Juz po referendum i możemy się w dupe pocałować. U nas nic już nie będzie robione. Najważniejsze że mamy śmietniki już czynne, na które też trzeba było czekać. Najważniejsza Dobra. Centrum gminy. Nic dziwnego że wynik finansowy gminy wygrywa z innymi gminami, jak się w nic nie inwestuje.

 2. Zenon
  8 lipca 2020    

  Czy zwolennicy chodnika do spacerowania zdają sobie sprawę jak wygląda dojście do domu ludzi, którzy mieszkają tu od co najmniej 10 lat? Najpierw niech Pani może o to powalczy a nie o chodnik do spacerków.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   8 lipca 2020    

   Tak jak pisałam, to „na prośbę mieszkańców” składałam interpelację. Proszę pisać do mnie, skąd mam wiedzieć gdzie kto jaki mieszkaniec ma potrzeby/problemy? Jeśli tylko będę mogła to będę wspierać.
   Dodam jeszcze, że zdaję sobie sprawę, iż w Bezrzeczu jest wiele ulic które potrzebują chodnika, oświetlenia czy drogi i odkąd jestem radną (a nawet jak nią nie byłam), to składałam propozycje do Budżetu Gminy i staram się za każdym razem robić wywiad wśród mieszkańców,sąsiadów i znajomych. Sama nie zbawię Bezrzecza, więc zachęcam również do składania takich winsoków do Gminy, bo każdy z nas może to robić osobiście i zachęcam do kontaktu ze mną, tak jak pisałam wyżej jeśli tylko będę mogła to pomogę.

 3. Matros
  8 lipca 2020    

  Byla okazja zrezygnowac z zarzadzania przez Pania wojt, niestety malo kto sie zdecydowal 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody