Trasa spacerowa – potrzebny chodnik

Na prośbę kilku mieszkańców z Bezrzecza złożyłam dziś w UG interpelację w sprawie chodnika na ulicy Szkolnej.

 

Ulica Szkolna zmieniła się nie do poznania, powstały lampy, nowa nawierzchnia, pobocza, miejsca parkingowe, zatoczki przystankowe i nowy chodnik. Remont wspomnianej drogi był bardzo potrzebny, wybudowany chodnik jest niewątpliwie przydatny lecz w pewnym momencie się kończy, na wysokości ulicy Nad Ruczajem, uniemożliwia to przejście bezpieczną drogą do wejścia do lasu, na wysokości ulicy Kościelnej. Mieszkańcy Bezrzecza często spacerują, biegają, jeżdżą rowerami wspomnianą ulicą robiąc pętlę. Powstała ciekawa trasa spacerowa: Górna, Szkolna, Kościelna. 

 

Chcąc dotrzeć do leśnej drogi w pewnym momencie trzeba zejść z chodnika i iść poboczem, bardzo blisko jezdni. Spacerując z wózkiem, z dziećmi jest to niebezpieczne i mało wygodne. Trzeba też przyznać, że drogą tą kierowcy nie jeżdżą wolno, nowa nawierzchnia i prosta droga wielu kierowców prowokuje do przyciśnięcia pedała gazu.

 

Mam nadzieję, że będzie możliwe w szybkim czasie dobudowanie tego fragmentu chodnika, co poprawi nasz komfort i bezpieczeństwo.

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

6 Komentarzy

 1. Bezrzeczanka
  23 czerwca 2020    

  Super pomysł. Popieram z całego serca. Często spacerujemy tą trasą i ewidentnie brakuje tego kawałeczka chodnika. Przydlaby się też dalej, w stronę Wąwelnicy. Najlepiej że ścieżką rowerową.

 2. Romek
  24 czerwca 2020    

  super pomysł. warto jeszcze wywołać entuzjazm wśród mieszkańców którzy nie maja chodnika do swojej posesji od ponad 10 lat. NP. BLUSZCZOWA w Bezrzeczu.

 3. Anonim
  25 czerwca 2020    

  „Super” pomysł. Ulica Szkolna z pędzącymi samochodami osobowymi. Po remoncie drogi brak kontroli prędkości ze strony policji. Samochody ciężarowe przewożące niezabezpieczony (nieprzykryty plandeką) piasek i ziemię. Zaśmiecony parking przy ulicy Spokojnej (brak koszy na śmieci). Zaśmiecone pobocze wzdłuż istniejącego chodnika.
  Leszek

  • Ala
   26 czerwca 2020    

   Dołączam do tej opinii. Spacer ulicą Szkolną szczerze odradzam, szczególnie ludziom z małymi dziećmi. Samochody pędzą jak szalone, co powoduje, że spacerowanie staje się dość stresujące i ma się ochotę jak najszybciej uciec stamtąd. Zdecydowanie powinno być jakieś ograniczenie.

 4. xx
  26 czerwca 2020    

  Też się dołączam. Najgorsze są pędzące ciężarówki, ledwie wyrabiają przed spowalniaczami 🙂 przed szkołą. Ciekawe co będzie jak zrobi się ślisko zimą, bo te miniaturowe „znaczki” ograniczenia do trzydziestu to jakieś niewidoczne. Szybko tez będzie po naszym szczęściu z posiadania tej pięknej drogi, bo te wielkie ciężarowki szybko się z nią uporają.

 5. Sama Rama
  16 maja 2022    

  Super jak nowa jeszcze ścieżka rowerowa z ulicy Koralowej Połączy się ze ścieżką rowerową na Szkolnej.
  Czy coś nie tak???

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody