Budowa Pupmtracka w Bezrzeczu

Otrzymałam już odpowiedź od pani wójt dotyczącą budowy wyczekiwanego PUMPRACKA (rowerowego placu zabaw).

Ciekawi jesteście kiedy to nastąpi?

No cóż, kiedyś na pewno…..

Zawsze mi się zdawało, że wygrane projekty w budżecie obywatelskim traktowane są na poważnie i, że powstają w rozsądnym czasie. Obserwując co się dzieje z projektami u naszych sąsiadów w Szczecinie można tylko gratulować i bić brawo.

Co to takiego?

źródło zdjęcia: Gmina Goleniów

Przypomnę tylko, że Pumptrack, to rowerowy plac zabawa.  Specjalny tor na którym możemy nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystujemy do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać. Asfaltowy tor składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”.

 

To kiedy w końcu powstanie Pumptrack? 

Z racji, iż rowerowy plac zabaw miałby powstać za obecnym porośniętym boiskiem, dokładny termin budowy tego wyjątkowego toru jest nieznany.

Najpierw trzeba zmienić klasyfikację gruntów dla działek, na których Gmina zamierza wybudować tor. Podpisano umowę z klasyfikatorem gruntów w celu aktualizacji danych Ewidencji Gruntów i Budynków, przewidywany termin zakończenia prac to wrzesień 2019.

Po tej aktualizacji Gmina musi wystąpić do Starosty Polickiego o wydanie decyzji o wyłączeniu gruntów z produkcji rolnej.

Kolejny krok jak już będzie decyzja od Starosty, to złożenie przez Gminę wniosku o pozwolenie na budowę/zgłoszenie prac budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę.

Po otrzymaniu wyżej wymienionych dokumentów będzie dopiero możliwe wszczęcia procedury przetargowej na realizację robót budowlanych.

 

Mapka

 

 

 

 

Odpowiedź na interpelację

 

No cóż. Drodzy sąsiedzi, znajomi, mieszkańcy Bezrzecza musicie sobie wybić z głowy Pupmtrack w najbliższym czasie. Na to wychodzi, że jeszcze długo będą o nas mówić: „Bezrzecze ma najgorszą infrastrukturę rekreacyjno-sportową w Gminie Dobra”.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

2 Komentarzy

 1. Pola
  14 czerwca 2019    

  Nie powinniśmy poprzestać na jednej interpelacji i nie powinniśmy się zadowolić taką odpowiedzią. Klasyczna gra na zwłokę. Myślę , że nie ma na pumptrack zabezpieczonych funduszy. Zawsze można zwalić na procedury….a tu akurat coś nie gra. Grunty orne zapewne są klasy IV , odrolnienie takich gruntów to jedno pismo, czas około 3 tygodni. Klasyfikator gruntów…tu nie wiem o co chodzi ale trzeba do takiej jednostki zadzwonić i popytać ile zwykle trwają takie procedury itp…Pozwolenie na budowę do 60 dni….słowem nie dajmy się nabijać w butelkę.
  Z innej beczki….widzę, że nikt nie komentuje…czyżby nikomu nie zależało????

 2. Krzysztof
  27 czerwca 2019    

  Słabo, słabo. Za 10 lat będziemy mieli kilka projektów do realizacji z budżetu obywatelskiego w kolejce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.