„Nowe życie siłowni pod chmurką” – złożony wniosek przez Sołtysa

Jako, iż działam w Radzie Sołeckiej Bezrzecze, użyczyłam „kawałek” mojej strony pod naszą działalność. Już od dawna jest osobna zakładka „Rada Sołecka” Chcemy byście wiedzieli co się dzieje w Bezrzeczu, czym się zajmuje Rada Sołecka i Sołtys. 

 

To nie jest tak, że sobie siedzimy i nic nie robimy, a funkcja sołtysa sprowadza się do „bycia”. Raz w miesiącu mamy spotkania gdzie uzgadniamy, wszyscy razem, różnego rodzaju sprawy. Wybiegamy do przodu, by móc zorganizować cokolwiek… Nie posiadamy żadnych funduszy więc musimy mieć czas na pozyskanie ich od sponsorów. Jest mnóstwo spraw papierkowych, z którymi idealnie radzi sobie nasz Sołtys – Piotr Piosicki.

 

Granty sołeckie 

Informacja od naszego Sołtysa.

Drodzy mieszkańcy dzisiaj dokonałem ostatnich formalności i złożyłem wniosek o kolejne pieniądze dla Naszego Sołectwa – 10 tys. zł na projekt pt. „Nowe życie siłowni pod chmurką” w ramach grantów Marszałka Województwa.

Projekt przewiduje renowację (malowanie proszkowe, regulację, uzupełnienie/wymianę brakujących, zużytych elementów) istniejących urządzeń sportowych (9 sztuk) służących do ćwiczeń na zewnątrz wykorzystujących jedynie wagę osoby ćwiczącej.

Dzięki renowacji (m.in. nowe tabliczki informujące o tym jak ćwiczyć i jakie partie mięśni) oraz regulacji urządzeń sportowych, a także dostosowaniu ich nowej kolorystyki do elementów małej architektury przewidzianej w koncepcji zawartej w innym projekcie tj. „Stworzenie serca Bezrzecza” zdecydowanie poprawi się komfort użytkowania urządzeń sportowych oraz bezpieczeństwo ich pracy, a także całościowy wygląd jedynego w Bezrzeczu terenu sportowo–rekreacyjnego.

 

Przypomnę tylko, że projekt „Nowe życie siłowni pod chmurką” stanowi dopełnienie realizowanego w tym roku projektu z budżetu obywatelskiego pt. „Stworzenie serca Bezrzecza” który zakłada z kolei demontaż starego placu zabaw i montaż nowego plac zabaw, demontaż starej wiaty i budowę 2 dwóch nowych wiat z grillem zadaszonym oraz pokrycie aktualnie betonowego boiska nawierzchnią bezpieczną – poliuretanową.

Podobne wpisy

3 Komentarzy

 1. Matros
  30 marca 2017    

  Czy ktoś się może orientuje kiedy rozpoczną się prace związane z „Sercem Bezrzecza” ?
  Mam nadzieję że w tym sezonie. 😉

  • Sołtys Piotr Piosicki
   31 marca 2017    

   W czerwcu będzie przygotowany projekt, następnie pozwolenie na budowę i wybór wykonawcy. Dopiero wtedy wykonanie czyli raczej po wakacjach. Jak tylko będzie informacja o gotowym projekcie to przekaże Państwu do wiadomości tj. na portale lokalne.

   • Matros
    31 marca 2017    

    Dziękuję za odpowiedz. Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.