Ścieżka rowerowa Dobra – Głębokie, dziś spotkanie w Wołczkowie!

W poniedziałek (14.11) odbyło się spotkanie z mieszkańcami Dobrej, na którym przedstawiono koncepcję 7 kilometrowej trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie.  

Foto: Jakub Bessarab / Photographica nova

W Gminie Dobra szykuje się projekt inwestycyjny na sumę 10 milionów złotych. Władze samorządowe planują  budowę ścieżki rowerowej od skrzyżowania na Głębokim w Szczecinie do ulicy Sportowej w Dobrej. Do wydania z unijnych pieniędzy w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych jest w regionie metropolitarnym Szczecin kilkanaście  milionów euro. Warunek – projekty, które wykraczają poza zasięg i potrzeby pojedynczych samorządów. Dlatego  ten projekt znalazł się na liście priorytetowych inwestycji Gminy Dobra, Powiatu Police i miasta Szczecin.

Koncepcja została opracowana w ramach realizacji zadania pn.: „Budowa infrastruktury komunikacyjnej, w tym trasy rowerowej łączącej miejscowość Dobra z węzłem przesiadkowym Głębokie w Szczecinie wraz z promocją rozwiązań alternatywnych wobec transportu indywidualnego”.

Mimo, że potrzeba budowy ścieżki rowerowej, sadząc po zainteresowaniu w mediach społecznościowych budzi ogromne emocje wśród mieszkańców, na spotkaniu pojawiło się tylko 7 osób.
Do wglądu przybyłym mieszkańcom przedstawione zostały 3 warianty połączenia. Szczegółowo omówiony został wariant zakładający przebieg drogi rowerowej prawą stroną „powiatówki” ( patrząc od Szczecina z kierunku jez. Głębokie). Ten wariant trasy ma liczyć 2 mtr szerokości, a miejscami  w przypadku połączonego ruchu pieszego z rowerowym 3,5 mtr szerokości.

 

Spotkanie w Wołczkowie

Urząd Gminy Dobra Zaprasza na kolejne spotkanie w Klubie w Wołczkowie  ul. Lipowej 11a, które odbędzie się w dniu 16.11.2016r. o godz. 18.00. 

 

 

Po spotkaniach oraz po analizie uwag ze spotkań zostanie wybrany szczegółowy wariant rozwiązania, dla którego opracowany zostanie program funkcjonalno-użytkowy.

Wszystkie warianty dostępne są do wglądu w Urzędzie Gminy Dobra, Wydział ds. Komunalnych i Inwestycji, ul. Graniczna 24a, pok nr 6.

W przypadku realizacji projektu zapowiadanego przez Szczeciński ratusz polegającego na budowie ścieżki rowerowej wzdłuż Alei Wojska Polskiego. Powstałby kompleksowy ciąg rowerowy od granicy państwa, aż do centrum Szczecina

 

 Źródło: Urząd Gminy Dobra /  Foto: Jakub Bessarab, Photographica nova

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. eR eS
    16 listopada 2016    

    Kurcze, żeby jeszcze udało się włączyć do tego Bezrzecze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.