Powiat i stan chodników w Bezrzeczu/Wołczkowie

No cóż, znowu ta Ciurzyńska będzie się czepiać, znowu będzie zawracać głowę i znowu będzie trzeba wziąć się do roboty!

 

Szlag mnie już trafia i odechciewa mi się wszystkiego. W nosie nas mają, żeby nie napisać dosadniej muszę się naprawdę hamować! Co chwila trzeba pisać, dzwonić, palcem pokazywać…

 

Zima na całego w Bezrzeczu chociaż prognozy przewidują na dniach odwilż. Musicie sami przyznać, że Bezrzecze skąpane śniegiem wygląda bajkowo. Prawda?

 

 

Chodniki powiatowe 

Ja jednak chciałam zwrócić uwagę na chodniki wzdłuż ulicy Koralowej (fragmenty), Górnej w Bezrzeczu i Słonecznej w Wołczkowie. Jak to jest, że wszystkie chodniki przy posesjach prywatnych odśnieżone i pięknie utrzymane ale już te „bezpańskie” – powiatowe, są nie do przejścia. Nie mówię, już o kimś kto chce pokonać drogę pchając wózek!

chodnik należący do Powiatu Police

 

Kiedy chodnik odśnieża właściciel nieruchomości?

Za chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Jeżeli zatem chodnik przylega bezpośrednio do ogrodzenia domu, obowiązek odśnieżania spoczywa na właścicielu nieruchomości. Jeżeli między chodnikiem a granicą działki jest pas zieleni, odśnieżyć powinna już gmina/powiat. Śnieg, który uprzątnie z chodnika właściciel, powinien zostać usunięty przez zarządcę drogi. W tym miejscu dodam, że za chodniki wzdłuż ul. Górnej i Słonecznej odpowiedzialny jest Powiat Police, a nie nasza Gmina. 

Jaka kara za nieodśnieżanie?

Zgodnie z art. 117 kodeksu wykroczeń, każdy kto nie wywiązuje się z obowiązku utrzymania porządku w obrębie swojej nieruchomości podlega karze grzywny do 1500 złotych albo karze nagany.

No właśnie. Właściciele posesji wywiązują się ze swojego obowiązku. Chodniki przy swoich domach utrzymane są jak należy. Jednak chodniki nazwijmy je „niczyje” pozostają same sobie. Czy Powiat dostanie mandat??? Szlag mnie trafia na samą myśl, że tak nas mają w nosie!

 

Jeszcze dziś zgłaszam to do Starostwa Powiatowego w Policach i do Straży Gminnej, która moim zdaniem również, powinna pogonić im kota! Przecież SG też przejeżdża przez Słoneczną i Górną, przecież to widzą! Zwykły Kowalski dostał by upomnienie, mandat gdyby pozostawił w takim stanie chodnik przylegający do swojej posesji! Mam dość!

 

Dla porównania zdjęcie poniżej, to chodnik należący do Gminy Dobra. Widzicie różnicę?

Patrząc jak to wygląda, to uliczki i chodniki należące do gminy codziennie są odśnieżane i posypywane solą lub piachem. Tu przykład na zdjęciu ulica biegnąca od Górnej do Cynamonowej.

chodnik należący do Gminy Dobra

 

Naprawdę mi się już odechciewa, bo wychodzi na to, że jak ktoś z mieszkańców nie zrobi afery, to mamy jeden wielki bajzel! Szkoda tylko, że tak to funkcjonuje…

 

Koralowa Bezrzecze – chodnik należący do Powiatu Police

Górna Bezrzecze – chodnik należący do Powiatu Police

Koralowa Bezrzecze – chodnik należący do Powiatu Police

Koralowa Bezrzecze – chodnik i przystanek należący do Powiatu Police

 

Słoneczna Wołczkowo – chodnik należący do Powiatu Police

Słoneczna Wołczkowo – chodnik należący do Powiatu Police

Słoneczna Wołczkowo – chodnik należący do Powiatu Police

 

Jaki Powiat taka droga i chodniki!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Podobne wpisy

3 Komentarzy

 1. Stefan
  16 lutego 2021    

  Jak znam życie i odpowiedzi władz powiatowych, to odpiszą, że nie mają pieniędzy. Tak samo jak na drogę i inne powiatowe rzeczy. Ich budżet wystarcza tylko na ich pensje, ale to w zupełności im wystarcza.

 2. Karol
  17 lutego 2021    

  Powiatowa droga i chodniki nam niepotrzebne. Będzie mniej ludzi się szwendało a i aut jeździło jak będzie to droga w fatalnym stanie. Grunt to nowa gminna droga alternatywna z chodnikami i zatoczkami. No radujcie się ludzie z obwodnicy Bezrzecza a nie doope zawracacie jakąś powiatówką.

  • Kasia z mojeBezrzecze.pl
   18 lutego 2021    

   Panie Karolu bardzo zabawne i śmieszne, to co Pan pisze. Obwodnica będzie za 100 lat, droga alternatywna może za 30, tak więc doopę zawracać będę, tak długo jak powiat istnieć będzie 🙂

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody