Płynąca rzeka przez Wołczkowo

Bezrzecze nie ma rzeki ale od jakiegoś czasu Wołczkowo już tak! Co ciekawe płynie wzdłuż ulicy Słonecznej 😀

Tak sobie oczywiście żartuję ale to nie jest ani zabawne, ani śmieszne. Od dawna droga powiatowa przebiegająca przez Wołczkowo tak samo jak w Bezrzeczu wymaga remontu. Droga ta, również za chwilę przestanie istnieć jeśli płynący strumień będzie cały czas podmywał drogę.

Zdjęcie nie oddaje problemu ale niewątpliwie problem jest! Płynący potok, swój początek ma gdzieś na wysokości posesji nr 8. Pobliski przystanek zalany jest wodą, a stojąc na tym przystanku ma się gwarantowany błotnisty prysznic. Jadąc autem nie wiesz czy nie wpadniesz w poślizg, czy nie kryje się wyrwa w drodze, nie wiesz czy w nią wpadniesz i czy przypadkiem nie uszkodzisz opony. Ile to razy widzę gdy w ostatniej chwili ktoś próbując ominąć wielką kałużę, zmienia pas ruchu na przeciwległy.

 

Prośba o interwencję 

Piszecie do mnie i prosicie o interwencję w tej sprawie. Latem czy wiosną płynąca woda nie stwarza tak dużego zagrożenia jak zimą, gdy na drodze tworzy się lodowisko.

 • Kto jest odpowiedzialny za stan rzeczy?
 • Czemu nikt z tym nic nie robi?
 • Czy pobliskie rowy są drożne?
 • Skąd ta, non stop płynąca woda?
 • Czy został przerwany drenaż?

Pytań jest wiele i w dniu dzisiejszym wysłałam pismo do Gminy Dobra z prośbą o pomoc w rozwiązaniu „płynącego” problemu jak i do zarządcy drogi czyli do Powiatu Polickiego.

Mam nadzieję, że problem w końcu zostanie rozwiązany, bo kto przejeżdża tą drogą doskonale wie o czym mowa.

 

 

Pismo do Gminy Dobra

 

Pismo do Starosty Polickiego 

 

Jak tylko otrzymam jakąkolwiek odpowiedź/informację będę informować Was na bieżąco.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Podobne wpisy

6 Komentarzy

 1. Adrian ze Słonecznej
  3 lutego 2021    

  Jako mieszkaniec ul Słoneczne w Wołczkowie, zwracam wam moi drodzy że problem jest trochę szerszego typu (przynajmniej ja tam myślę), otóż wspomniana powyżej rzeka płynie na wysokości Słonecznej 17 trochę poniżej jest ul Gruszkowa a jeszcze poniżej rów odprowadzający wody deszczowe. Spójrzcie na jego stan: zarośnięty, nie pogłębiony, kratki ściekowe zawalone ziemią. Ogólnie rzecz biorąc rów za który odpowiada gminna melioracja to dramat. Natomiast rów wzdłuż drogi powiatowej to już problem powiatu nie gminy i myślę, że problem leży w kooperacji pomiędzy powiatem a gminą. I mamy stan rzeczy jaki mamy. Wiec apeluję do włodarzy powiatu i gminy DOGADAJCIE SIE BO POPŁYNIEMY!!!

  • PZ
   4 lutego 2021    

   Problemem jest likwidacja rowu na wysokosci przystanku i w jego sasiedztwie. Kiedys byl, teraz nie ma. Wystarczy obejrzec teren – powyzej od przejscia w dol jest row, zbiera sie tam rowniez woda odprowadzana z posesji (widoczne rury) – potem linia rowu znika, by nastepnie znowu sie pojawic. Ktos to zasypal, zrobil np poszerzenie pobocza, zjazdy do nieruchomosci, zatoczke i przystanek. A efekty widac, droga jest b. niebezpieczna bo plynaca jezdnia droga zamarza. Az dziwne, ze tam jeszcze nie bylo powaznego wypadku. Tematem zajmowala sie juz p. radna Zagrodzka 😉

 2. Bartłomiej Miluch
  4 lutego 2021    

  Dzień dobry! Temat gorący, choć aura zimową! Gmina podjęła interwencję jeszcze przed artykułem i 2 lutego odbyła się wizja lokalna z Powiatem. Jeśli Powiat wykona ustalone praca to będzie ok. Co do rowu na Gruszkowej, to jest drożny i nie jest przeszkodą w odbiorze wody ze Słonecznej… choć przydałoby się jego obkoszenie.

  • Adrian ze Słonecznej
   4 lutego 2021    

   Dzień dobry. Mieszkam przy słonecznej 3 lata i w poprzednich latach był bardziej zadbany (obkoszony) teraz jest zarośnięty. Rowy mają to do siebie, że trzeba o nie dbać, przez 3 lata nie widziałem, żeby był pogłębiony chociaż raz. Inna sprawa że 50 metrów od drogi, rów przechodzi w studzienkę w której jest wąskie gardło bo odprowadza z niej rura o śr. 20cm i tak kolejne 50m aż do studzienki przy ul. Forsycji. Tam Pan Gruszka już musiał robić kanalizację wiec wstawił rury 50cm aż do ul. Strumykowej. A wracając do zadań Powiatu kratka ściekowa do tego rowu też jest zawalona ziemią.

 3. Andrzej
  4 lutego 2021    

  Pani Katarzyno, na Bezrzeczu również jest rzeka i są jeziora ;-). Proszę zobaczyć na ulicy Parkowej, ulicy Tymiankowej. Szkoda słów na jakikolwiek komentarz.

 4. Wyborczy
  11 lutego 2021    

  Rzeka jest również na kminkowej, wypływa z jednej posesji na gorce.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody