Ciąg dalszy bajki o Modrej i Koralowej

Remont Koralowej i Modrej znowu przełożony?

Inwestycja miasta Szczecin dotycząca przebudowy ulic Modrej i Koralowej w przebiegu jej szczecińskiej części Bezrzecza nie stoi pod dobrą gwiazdą. Prawdopodobnie po raz kolejny zostanie ta inwestycja przesunięta w czasie. Z uzyskanych z informacji wynika, że inwestycja ma się rozpocząć w dopiero roku 2019.

Pierwszy realny termin rozpoczęcia prac, o którym poinformował w połowie maja prezydent miasta Piotr Krzystek – był to okres powakacyjny, czyli wrzesień tego roku. Informacje o planowanym ogłoszeniu przetargu na wykonanie tej inwestycji podał Magistrat miasta Szczecin i na zebraniu z mieszkańcami osiedla Krzekowo-Bezrzecze w maju tego roku. Do ogłoszenia przetargu jednak nie doszło i inwestycja została przesunięta przez szczecińskich urzędników na wiosnę 2018 roku. Przyczynę opóźnienia tłumaczono koniecznością przeprojektowania linii gazu.

 

Przebudowa Arkońskiej 

W tym samym okresie (wiosna 2018) ma ruszyć też 90-milionowa inwestycja dotycząca przebudowy ulicy Arkońskiej wraz z rondem tramwajowym na ulicy Alei Wojska Polskiego. Dwie tak duże inwestycje w tym samym czasie na trasach wylotowych z Gminy Dobra w kierunku Szczecina oznaczałyby dla mieszkańców Gminy Dobra korki i komunikacyjny chaos. Z tego powodu odpowiadający za sektor inwestycji zastępca prezydenta miasta Michał Przepiera zaproponował przesunięcie tej inwestycji w czasie, to jest do roku 2019. Propozycja szczecińskich urzędników znalazła też odzwierciedlenie w projekcie budżetu Gminy Miasta Szczecin na rok 2018, gdzie inwestycja przebudowy ulic Modrej i Koralowej nie jest ujęta.

 

Byle do 2019?  

Z jednej strony to może i dobrze, że wszystkie prace budowlane nie rozpoczną się w tym samym czasie ale nie zmienia to faktu, że robią z nas wariatów. Co pół roku mówią co innego…. Od dawna była mowa o konieczności remontu Modrej i Koralowej to i w pierwszej kolejności powinno zająć się remontem tych naszych ulic. Arkońska mogła by poczekać 😉

Ciekawe co powiedzą w 2019? Chyba, że nie zdążą, bo do tego czasu Modra i Koralowa przestanie istnieć  🙂

6 Komentarzy

 1. Piotr
  16 listopada 2017    

  Znów zostaliśmy zepchnięci na margines.Czy nikt z magistratu nie wiedział o mogącym wystąpić skumulowaniu się inwestycji drogowych w tej części miasta.
  Jak o tym był informowany prezydent kiedy wypowiadał kategoryczne słowa o terminie realizacji inwestycji?
  Nic, taki nasz los.Ale proponuję wymusić na magistracie co najmniej o zmianę nakładki bitumicznej na naszej drodze.Praktyczne w całym Szczecinie są wykonywane takie prace z powodzeniem.
  Wiem, wiem oddali to potencjalny remont ulicy, a przecież do wymiany jest infrastruktura podziemna.
  Wierzcie, będą inne ważniejsze inwestycje drogowe od tej na Bezrzeczu.
  Ja bym nie liczył tak bardzo na ten termin z 2019 r. Każdy wie jak się jeździ po Modrej i Koralowej i trzeba z tym skończyć.Może jakaś protest w centrum Szczecina na pasach.
  Pozdrawiam.

  • Piotr
   19 listopada 2017    

   Ma Pan racje.Wszyscy korzystajacy z Ul Modrej powinni przystapic do protestu i blokady tej ulicy w celu spotkania sie z osobami odpowiedzialnymi za stan nawierzchni i jej wplywu na bezpieczenstwo i stan techniczny samochodow. Faktycznie nie ma powodu upierac sie przy generalnym remoncie poniewaz nie rpzwiaze on problemu korkow na Bezrzeczu .Jednynie kompleksowe rozwiazania drogowe z przedluzeniem ul Taczaka do Wolczkowa jest w stanie ucywilizowac ruch w tych okolicach.

 2. Teddy
  17 listopada 2017    

  Z tą kolizją robót w 2018 r. to trochę ściema, ponieważ na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego i ul. Szafera ma być utrzymany ruch na wprost ( bez możliwości skrętu w Szafera i Spacerową ). Co zatem stoi na przeszkodzie, aby w czasie prac jeździć do / od Wojska Polskiego ulicą za Azoty Areną i torem kolarskim ?
  Tak przy okazji to mści się także fatalny projekt ul. Nowowiejskiej, która jest za wąska i przebiega zbyt blisko domów mieszkalnych, a byłaby teraz idealną alternatywą dla dojazdu do centrum, ale o tym można było myśleć, jak tereny te nie były zabudowane.

 3. Karolina
  18 listopada 2017    

  Nie no nie wierzę!!!

 4. Pola
  19 listopada 2017    

  Nie wierze….. prziecież to jakiś żart! Koralową nie da się już normalnie jeździć. Pewnie, lepiej zrobic kolejne rondo w Szczecinie po którym ludzie niestety nie potrafią jeździć. Po prostu mega

 5. R
  20 listopada 2017    

  W 2019 roku też bym nie liczył na remont Koralowej i Modrej, ponieważ planowana jest inwestycja związana z węzłem komunikacyjnym przy Głębokim:

  Niepożądana inwestycyjna kumulacja. Jak polepszyć drogi nie paraliżując zachodniego Szczecina?
  http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,87121,22641800,jak-polepszyc-drogi-nie-paralizujac-zachodniego-szczecina-inwestycyjny.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły