Biegnij dla Kajtusia – zapraszamy na bieg 22.04.2018

Zbliża się wielkimi krokami bieg dla małego Kajtka.

Na temat samego biegu już pisałam. Dla przypomnienia możecie poczytać [kliknij TU]

 

Teraz kilka słów o naszym bohaterze – Kajtku

 

To jest Kajetan. Bohater naszego biegu. To dla niego biegniemy, jemu pomagamy. Autyzm to wielkie wyzwanie, ale to również radość i marzenia. Żeby Kajtuś mógł się prawidłowo rozwijać, musi regularnie bardzo ciężko pracować. To znacznie trudniejsze, niż przygotowanie do maratonu. Jego życie jest jak nieustanne „ultra”. Dobrze, że są ludzie, którzy wiedzą, jak mu pomóc. My też możemy go wesprzeć. Wystarczy, że zrobimy to, co większość z nas lubi: pobiegniemy 5 km, a wcześniej wrzucimy parę złotych do puszki.

 

 

Kwiecień Światowym Miesiącem Wiedzy na Temat Autyzmu

Bieg dla Kajtusia będzie również dobrym czasem na to, by dowiedzieć się czegoś więcej o autyzmie. Podczas biegu będą obecni terapeuci, psychologowie i osoby, które na co dzień mają styczność z osobami dotkniętymi autyzmem. Autyzm wciąż pozostaje tajemniczym zaburzeniem mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. I choć jest to najczęstsze zaburzenie rozwojowe (dotyka 1 na 300 dzieci w Polsce i 1% całej populacji ludzi na świecie), to świadomość autyzmu w społeczeństwie jest wciąż bardzo niska, a osoby nim dotknięte często spotykają się z krzywdzącymi komentarzami i okrutnymi zachowaniami otoczenia. Dlatego warto otworzyć swoje uszy i oczy.

 

 

Biegnij dla Kajtusia

Dla przypomnienia to już w tą niedzielę!

 

Niedziela 22 kwietnia 2018 r.,
start godz. 15.00 przy wejściu na „Kąpielisko Arkonka”
XIII Ekumeniczny Bieg Charytatywny

 

Program:

14.00 zapisy na bieg
14.50 oficjalne rozpoczęcie
15.00 bieg dla dzieci poniżej siódmego roku życia na 200 metrów
15.05 bieg dla dzieci szkół podstawowych na 1 700 m
15.20 bieg główny na 5 km dla wszystkich chętnych.

Trasa składa się z trzech pętli 1 700 m (może zatem ukończyć bieg po pierwszym lub drugim okrążeniu – nie będzie się liczyło do klasyfikacji końcowej, ale będzie można brać udział w losowaniu nagród).

ok. 16.00 podanie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród wśród uczestników biegu
16.30 ognisko na Polanie Czerwonej (zaopatrzenie we własnym zakresie)

 

Podczas biegu mnóstwo atrakcji dla małych, większych i tych największych! 😉

 

UWAGA!

JAK DOJECHAĆ do ARKONKI i gdzie PARKOWAĆ?

 

Ze względu na przebudowę skrzyżowania Wojska Polskiego/Spacerowej aż do ul. Arkońskiej nie ma możliwości dojechania na parking przy Arkonce. Nie dojedziemy też od pętli tramwajowej na ul. Arońskiej.

Mam nadzieję, że to nie zniechęci Was do wzięcia udziału w biegu! Najlepszym rozwiązaniem jest pozostawienie samochodów na parkingu pod Netto Arena przy ul. Szafera. Można też spróbować zostawić samochód w bliskim sąsiedztwie jednostki wojskowej przy ul. Woj. Polskiego.

Jeśli wybieracie się na bieg to warto wyjść z domu 15 min wcześniej tak by na spokojnie dojść do Arkonki. To dobry czas na rozgrzewkę przed biegiem 😉

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.