Bezrzecze i Wołczkowo rozrasta się!

Jesteście ciekawi ile osób mieszka w Bezrzeczu i okolicach? 

Od dłuższego czasu nurtowało mnie to pytanie. Gdy wprowadzałem się do Bezrzecza z mojego balkonu widziałem piękną łąkę i przygraniczne lasy. Teraz na łąkę patrzę przez budynki, które wyrastają jak przysłowiowe grzyby po deszczu.

 

Ale do rzeczy… Oto jak zmieniała się liczba ludności w miejscowościach Bezrzecze, Wołczkowo oraz szczecińskiej dzielnicy Krzekowo – Bezrzecze:

LiczbaLudnosci

 

A teraz rzućmy okiem na wykresy. We wszystkich trzech miejscach liczba zameldowanych stale rośnie. W przypadku Bezrzecza oraz Wołczkowa idealnie widać wynik działań gminy, która robi wszystko by jak najbardziej uatrakcyjnić nasze miejscowości. Od 2005 roku znacznie zwiększyła się liczba osób które co roku osiedlają się w tych wsiach.

BezrzeczeLudnosc

WolczkowoLudnosc

KrzekowoLudnosc

Jako ciekawostka załączam wykres, który pokazuje jak w tych samych latach wyludniał się Szczecin. Wydaję się, że odpływ ludności z samego Szczecina spowodowany jest głownie przeprowadzkami do tak popularnych sypialni Szczecina jakimi jest Bezrzecze, Wołczkowo i okolice.

Szczecin-wyludnianie

 

Nie wiem jak Wy, ale ja lubię to miejsce i nie bardzo wyobrażam sobie mieszkania w innej „sypialni Szczecina”. Przyroda, spokój i życzliwi sąsiedzi, to jest to! 🙂

 

Adam

 

 

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. Anonim
    17 lipca 2014    

    A tak tu kiedyś było spokojnie 😛

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.