Apel do rodziców – dewastacja urządzeń na placu zabaw

Nie będę owijać w bawełnę, powiem wprost: szlag mnie trafia! 

Bezrzecze wygrało 25 tys. na doposażenie placu zabaw. Dotację tą otrzymaliśmy od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, za bardzo wysoką frekwencję podczas drugiej tury wyborów prezydenckich, która wyniosła pond 83,11%.

 

Nowe urządzenia 

Jakiś czas temu, wraz z panią Haliną Sromek, miałam przyjemność wybierać urządzenia na nasz istniejący plac zabaw. Czasu było niewiele, trzeba było spełnić wszelkie formalności by grant nie przepadł. Udało się. Zostały zamówione urządzenia i w dniu wczorajszym zaczęto je montować. 

Okazuje się, że większość z nich została naruszona! Świeżo wsadzone urządzenia, zalane betonem zostały albo wyciągnięte z betonu lub „rozchwiane”. 

Dziś trzeba było odkuć beton, na nowo wstawić urządzenia i zalać nowym betonem! Taśma ostrzegawcza najwyraźniej na młodzieży nie robi wrażenia!

 

Dziś będą montowane te tablice ze zdjęcia wyżej. Mam nadzieję, że nikt ich nie tknie!

Apel do rodziców!

Jeśli Wasze dziecko wychodzi z domu, zainteresuj się gdzie jest, z kim jest i co robi!

Codziennie widuję dzieciaki z Bezrzecza, które przesiadują na placu zabaw. Teraz szybciej robi się ciemno i mają pole do popisu! Dwa dni temu osobiście nakryłam trójkę dzieciaków za wysprejowanymi kontenerami na terenie rekreacyjnym, które paliły papierosy! Dzieciaki z naszej szkoły, klasa 7 góra 8!

 

Jak ma być dobrze, jak ma ta nasza przestrzeń wyglądać, jeśli jej sami nie szanujemy!?

 

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem, że taśma biało-czerwona oznacza: NIE DOTYKAJ! 

Przyłapanie na niszczeniu mienia skończy się mandatem, sprawą karną!

 

Po rozmowie z pracownikami urzędu gminy dowiedziałam się, że do czasu gdy porządnie beton nie zwiąże będzie ktoś tego pilnować! Ludzie, to nie tak powinno wyglądać! Naprawdę musi ktoś stać jak na warcie? Trzeba za każdym razem straszyć by jeden z drugim nie zniszczył czyjejś pracy???

Mi ręce opadają, płakać się chce i tyle!

Informuję: poświęcę swój czas (daleko nie mam) będę dziś i jutro przychodzić na plac zabaw i jeśli zobaczę kogoś kto dewastuje, niszczy i uszkadza cokolwiek na naszym terenie rekreacyjnym wezwę policję, straż gminną! Może jak jeden z drugim zostanie do domu przyprowadzony przez policję, gdy mandat otrzyma rodzic, to może się nauczą szanowania cudzej własności!

Przecież, to tyle pracy, energii i pieniędzy!!! 🙁

 

 

Plac zabaw zyskał 10 nowych urządzeń edukacyjnych:

  • tablica memory
  • tablica wyścigi
  • kółko i krzyżyk
  • zegar
  • tablica kreda z ladą
  • lupa
  • liczydło
  • cymbałki
  • dzwonki
  • bębny

 

Proszę szanujmy naszą wspólną przestrzeń! 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody