Chodnik na ulicy Parkowej

Czekamy od dłuższego czasu na budowę chodnika wzdłuż ulicy Parkowej. Dopytujecie co jakiś czas kiedy rozpocznie się ta inwestycja.

 

Informacja z dnia 28.01.2020 r.

Projektant złożył w Starostwie Powiatowym w terminie umownym projekt budowlany wraz ze zgłoszeniem robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę. W skutek złożonych dokumentów, Starosta wydał Postanowienie o ich uzupełnienie. Mając na uwadze zakres i czas wyznaczony przez ww. Organ na dostarczenie dokumentów wynikających z postanowienia o uzupełnienie,  wstrzymano procedurę w Starostwie Powiatowym. Projektant wywiązał się ze zobowiązania wynikającego z umowy Nr 206/2019, a opóźnienie w realizacji umowy wynika z procedur administracyjnych. W związku powyższym, zasadne i słuszne było przedłużenie terminu realizacji przedmiotu zamówienia do dnia 30 czerwca 2020 roku.

 

Informacja z dnia 29 styczeń 2020 r.

W wyniku dokonanego wyboru oferty w zapytaniu ofertowym zlecono do wykonania opracowanie dokumentacji technicznej budowy chodnika przy ul Parkowej w m. Bezrzecze, gm. Dobra w ramach zadania: „Budowa chodnika ul. Parkowa w Bezrzeczu” zwanej dalej „dokumentacją projektową”.

Wykonawcą prac jest:

Pracownia Projektowa Katarzyna Przybysz,

reprezentowana przez Panią Katarzynę Przybysz

ul. Polskich Marynarzy 92/9, 71-050 Szczecin

Wartość zamówienia: 59 040,00 zł brutto

Termin realizacji zamówienia: 31 stycznia 2020 roku.

Zakresem prac Zleceniobiorcy jest m.in. opracowanie dokumentacji technicznej budowy chodnika przy ul. Parkowej w m. Bezrzecze, gm. Dobra, tj. : w ciągu ulicy Parkowej w Bezrzeczu z kostki brukowej betonowej wraz z odwodnieniem, biorąc pod uwagę wszelkie zjazdy wraz z wymaganą organizację ruchu, oraz na podstawie tej dokumentacji uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę lub uzyskania bez zastrzeżeń zgłoszenia prac nie wymagających pozwolenia na budowę.

Obecnie trwają prace nad uzgadnianiem koncepcji projektu dla budowy chodnika na ul. Parkowej w m. Bezrzecze.

 

Informacja z dnia 29.10.2020 r.

Na ostatniej sesji z dnia 29.10.2020 pytałam czym spowodowane jest, to opóźnienie. Pani wójt udzieliła mi odpowiedzi, iż problem okazał się złożony, związany jest z budową chodników, które były wcześniej już utwardzone płytami drogowymi i traktowane są jako budowa. Dokumentacja cały czas znajduje się w powiatowym inspektoracie nadzoru budowlanego w Policach. Z uwagi na konflikt interesów Gmina złożyła zażalenie na wydaną decyzję. Gmina cały czas czeka na rozstrzygnięcie postępowania w sprawie budowy chodnika przy drodze gdzie znajdują się płyty betonowe.

 

Informacja z dnia 16.11.2020r.

Z uwagi na obostrzenia wynikające z Ustawy Covid-19 tj.: Ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, oraz Ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw, a co za tym ponosi konsekwencje spowolnienia wydawania opinii, pozwoleń, oraz innych dokumentów niezbędnych do pozyskania pozwolenia na budowę, przesunięto termin ich pozyskania do dnia 31 marca 2021 roku.

 

Czyli jeszcze na chodnik trzeba poczekać…. Będę Was informować na bieżąco jeśli pojawią się nowe doniesienia 😉

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

6 Komentarzy

 1. Wyborczy
  19 listopada 2020    

  Chodniki powinny być w całej miejscowości . Nie można nigdzie spacerować!

 2. Romek
  20 listopada 2020    

  Czy Ktoś wie, dlaczego akurat wzdłuż ulicy Parkowej ma powstać chodnik? Nie jestem nawet na 1 promil zazdrosny o ten chodnik, ale nie rozumiem czym kieruje się urzędnik podejmujący takie decyzje.
  Np. Bukszpanowa nie ma nie tylko chodnika ale płyty jumbo z dziurami położyli mieszkańcy za swoje (nie, nie mieszkam przy Bukszpanowej). Czy ulica Parkowa to nie ta która będzie zbierać ruch z planowanej trasy tranzytowej „na plecach osiedla” ?. I co pozostanie ta Parkowa z płyt betonowych z pięknym chodnikiem?
  Czy wydamy jeszcze raz pieniądze, a pozostałe ulice nie doczekają się nigdy normalnej nawierzchni? A co ze ścieżką rowerową do tej nowej trasy tranzytowej? Rozumiem, że po wybudowaniu chodnika przy Parkowej straci ona charakter uliczki osiedlowej ? A na mamę z wózkiem idącą środkiem drogi jak na zdjęciu zdenerwowany kierowca będzie mógł trąbić.

  • Andrzej
   20 listopada 2020    

   Chodnik zly, płyty zle, szeroka droga zla, waska droga zla, brak drogi tez zly. Proponuje metro. Tramwaj zapewne nie przejdzie

 3. Tamara
  20 listopada 2020    

  Andrzejek a czy Tereska płaci chociaż z 20gr za każdy taki głupi post? Jak się rozliczasz? Robisz jakieś zestawienie czy jakos inaczej?

 4. Paweł
  24 listopada 2020    

  „Ponad 6 mln zł na alternatywną drogę do Szczecina dla mieszkańców Dobrej Szczecińskiej.

  Gmina Dobra zarezerwowała w planie finansowym ponad 6 mln złotych na budowę nowego połączenia drogowego miejscowości Wołczkowo i Bezrzecze ze Szczecinem. ”

  No to na chodniki i drogi osiedlowe w Bezrzeczu poczekamy sobie jeszcze z 20 lat. Bo po co?

 5. Romek
  25 listopada 2020    

  Ani Krzystek ani Dera nie mają planu modernizacji Modrej i Koralowej w 2021.

  „Budzet-Szczecina-na-2021”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody