Spływajcie…

Hmmm…. Ostatni mój wpis „Dolina jezior w Bezrzeczu” na Facebook wzbudził wielkie „komentatorskie” emocje. W mojej głowie rozbrzmiewa głos:

Dolino Słońca, Platynowa, Cynamonowa, Bukszpanowa – SPŁYWAJCIE!

 

Tak, tak… radźcie sobie sami, widziały gały co brały, sami jesteście sobie winni, nowobogaccy, jesteście roszczeniowi….

Sami jesteście sobie winni – no bo przecież przed zakupem mieszkania w Dolinie Słońca powinniście przeprowadzić szereg badań geologicznych.

Widziały gały co brały – bo przecież przed zakupem działki czy mieszkania developer pokazał Wam jak pięknie będzie Was zalewać. Zawsze marzył się Wam basen, to taki gratis od developera.

Nowobogaccy – bo przecież rodzice Wam dali, bo przecież normalną osobę nie stać na bliźniaka, o domu wolno stojącym nie wspomnę, pewnie nakradliście. Mieszkanie w Dolinie Słońca to też pewnie za nie swoje kupiliście tylko wujek z Ameryki Wam przysłał. A może trzeba było kupić mieszkanko gdzieś na 10 piętrze w Szczecinie, a nie… bliźniaka się zachciało, a nie których to już w ogóle fantazja ułańska poniosła i dom wolno stojący z ogrodem kupił.

Jesteście roszczeniowi – no jak można, wstyd! Przecież tylko podatki płacicie do gminy!

 

Podsumowując – radźcie sobie sami!

 

Rozwiązanie jest proste: 

Nie jeździjcie Górną to nie będzie czego łatać.

Nie podlewajcie ogródków to w gorące dni będziecie mieć wodę w kranach.

Nie posyłajcie dzieci do szkoły to nie będzie problemu z dwuzmianowością.

Nie chodźcie na gminne boisko to nie będzie trzeba kosić i dbać o ten teren.

Nie budujcie się i nie kupujcie mieszkań w Bezrzeczu, a co tam! W całej Gminie to…? To Gmina Dobra przestanie istnieć.

 

Gmino Dobra pamiętaj, że dzięki nam jesteś! 🙂

 

Tak na marginesie na rok 2016 zameldowanych mieszkańców w Bezrzeczu jest 4408 i wciąż przybywa tych nowobogackich. Szok! Na glinie chcą mieszkać, w głowie się nie mieści. 😉

 

Na koniec

Odniosłam się do niektórych komentarzy jakie pojawiły się na moim fanpage  pod ostatnim artykułem „Dolina jezior”.

Rozumiem, że większość komentarzy pochodzą od osób, które nie są dotknięte problemem zalania czy podtopienia, a śmiem twierdzić, że nawet nie są mieszkańcami Bezrzecza. No i jeszcze tak na koniec; strona jest dla wszystkich mieszkańców Bezrzecza, nie tylko tych zadowolonych! Na mojej stronie piszę jak jest. Gdy świeci słońce i kwitną kwiaty to piszę jak jest pięknie i cudownie. Gdy nie mamy wody w kranie lub gdy brodzimy w wodzie to piszę, że nie jest pięknie i cudownie. O! My to się mamy z tą wodą w Bezrzeczu! Albo jej nie ma albo mamy jej w nadmiarze. 😉

W komentarzach na facebook pojawiły się wpisy, że jesteśmy roszczeniowi, że nic nie robimy. Osobiście widziałam, każdy mieszkaniec dotknięty zalaniem działał na własną ręką, tak jak mógł, sąsiedzi wspólnie kombinowali, by to jakoś przetrwać.

 

Dlatego będę bronić mieszkańców Bezrzecza!

10 Komentarzy

 1. tom
  27 lipca 2017    

  Redaktorze! Niech Pan nie odpuści tematu… skończą się ulewy i znowu wszyscy zapomną, aż do następnego roku…

 2. tom
  27 lipca 2017    

  Przepraszam… Pani Redaktor 😉

 3. pe
  27 lipca 2017    

  Rozumiem, że ludzie nie mogą mieć swojego zdania w tej kwestii, jeśli nie jest ono zbieżne ze zdaniem mieszkańców zalanego osiedla?
  W żadnym z komentarzy na fb nie jest napisane o złodziejach i bogatych wujkach. No ale pani żale nie wyglądałyby tak ładnie, gdyby nie takie wymyślone dopowiedzenia.
  Widzę, że zwykłe zwrócenie uwagi na fakt, że Bezrzecze w dużej mierze jest terenem zalewowym jest traktowane jako atak.

  • lukas
   27 lipca 2017    

   ale po co się w ogóle wypowiadać w kwestiach, które nie dotyczą danej osoby… skoro nie jest mieszkańcem osiedla, temat nie powinien jego/ją w ogóle interesować…. z tego powstają właśnie tzw. „gó…o burze” i internecie

 4. mieszkaniec
  27 lipca 2017    

  Tym Myśleniem to Holandii by nie było :-)trzeba walczyc ja ju list do gmyny przygotowałem !

 5. Piotr
  27 lipca 2017    

  Chyba mamy dostęp do innych komentarzy. Nic nie widziałem o nowobogackich, wujkach, rodzicach itp

  • Spox
   28 lipca 2017    

   Na FB tych komentarzy o nowobogackich itp było trochę… próbowałem znaleźć teraz… wygląda na to,że ktoś się zreflektował i pousuwał albo zmienił część swoich komentarzy 😛

   • fb_fan
    28 lipca 2017    

    potwierdzam

    • Redakcja
     28 lipca 2017    

     Powyższy wpis pt. „Spływajcie” odnosił się do komentarzy, które nie wyssałam z palca. Każde użyte stwierdzenie typu „nowobogaccy”, „widziały gały co brały” itp. pojawiły się pod postem na moim Facebook. Chcąc udowodnić, że komentarze takie były ku mojemu niedziwieniu zniknęły z komentarzy kilku osób. Przeszukałam wszystkie komentarze, a jest ich mnóstwo i wyparowały….. Nie wiem dlaczego to zrobiono…. żeby mnie sprowokować, postawić w złym świetle? No cóż….

     • fb_fan
      28 lipca 2017    

      nie chodzi o prowokacje… to było internetowe bohaterstwo, a jak przychodzi do wzięcia odpowiedzialności za słowa, to komentarze wyparowują 🙂 #januszeinternetu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.