Dolina jezior w Bezrzeczu

Zdj. z ubiegłego roku.

Nie wiem jak Wy ale ja uważam, że sytuacja w Bezrzeczu przestaje być zabawna. Wszyscy mieszkańcy którzy mieszkają w niższej części Bezrzecza czyli ul. Parkowa, Platynowa, Tymiankowa, Dolina Słońca, Bukszpanowa czy Cynamonowa mówią dość!

Ja jestem w tej dobrej sytuacji, że mieszkam na górce ul. Górna więc zalewanie czy podmywanie nie dotyka mnie osobiście ale jako, że żyję całym Bezrzeczem, a strona jest dla Was i mam znajomych rozsianych po całym Bezrzeczu dlatego czuję się w obowiązku nagłośnić i jak tylko będę mogła pomóc.

 

Deszcz pada i będzie padał nadal…. Na tą chwilę co mogę zrobić to pokazać Wam jak wygląda Bezrzecze podczas opadów deszczu. Musicie również zbombardować gminę telefonami…problem nie leży tylko po stronie mieszkańców, developerów ale przede wszystkim leży po stronie gminy.

Ktoś kiedyś się zgodził na to by na terenach gliniastych, zalewowych powstawały domy i osiedla…. Jeśli ktoś się zgodził to teraz mając już tylu mieszkańców/podatników to należy im pomóc.

 

 

Do kogo można mieć pretensje?

Do OSP? Do nich? A w czym oni zawinili? Podoba mi się komentarz jaki napisał Pan Tomek na fb „Do strażaków nie miejcie pretensji, bo po chwili zastanowienia – gdzie mają wypompować wodę? Do butelek? Jedyna możliwość w takim dołku bez drożnej/małej przepustowości kanalizacji deszczowej to pompowanie do cysterny/paletokontenerów…”

Do mieszkańców? Hmmm…. Ci co nie mają problemu mówią: „A co nie wiedzieli gdzie się budują, gdzie kupują mieszkanie?” To tak samo można powiedzieć w stosunku do tych mieszkańców co borykają się w upalne dni z brakiem wody w kranach: „A co nie wiedzieliście gdzie kupujecie dom/mieszkanie?”. Dlatego uważam, że mieszkańcy w niczym nie zawinili. Mieszkańcy kupili dom/mieszkanie i płacą podatki.

Do developerów? Tu już trochę winy jest… bo kto jak kto ale oni na pewno wiedzieli na jakich terenach budują osiedla. Dlatego uważam, że jeśli stawiają tak duże osiedla powinni partycypować w kosztach melioracji, kanalizacji itp.

Do gminy? To moim zdaniem największy winowajca. Zacytuję wpis z fb pani Magdy: „Gmina i urzędujący wójt powinni przewidzieć, wydając warunki zabudowy, iż tak szybki rozwój gminy pociąga za sobą szereg działań zmierzających do zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.
Stanowisko wójta to ogromna odpowiedzialność za gminę i mieszkańców. Zaspakajanie potrzeb wspólnoty to zadania własne gminy, w szczególności gospodarka wodna, ochrona przeciwpowodziowa i utrzymanie magazynu przeciwpowodziowego. Włodarze muszą podjąć trud i zastanowić się nad rozwiązaniem dla gminy. Tak dalej być nie może !!!”

 

Ludzie nie mają jak dojechać do posesji, do domów, nie mają jak dojść do własnych drzwi. Woda się wlewa do piwnic, garaży i mieszkań. Woda zalewa trafostacje, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia. Co jeszcze ludziom zaczynają puszczać nerwy… i wcale się nie dziwię….

 

 

 

22 Komentarzy

 1. muka
  26 lipca 2017    

  zdaje się że nasi radni powinni działać w tej sprawie, pieniądze za ścieki trafiają do rąk prywatnego przedsiębiorcy a studzienki pozapychane, czy ktoś wie jak działa gospodarka ściekowa w gminie?

 2. npm
  26 lipca 2017    

  niech wam pomoże ‚lider house’.

 3. Mk
  26 lipca 2017    

  Lider House – niech pomaga! Ychy…..

 4. Pit
  26 lipca 2017    

  Lider house dom w cenie mieszkania basen gratis

 5. mieszkaniec
  26 lipca 2017    

  Deweloperzy chyba maja największą winę ja mieszkam na nowowiejskiej – wile lat temu był problem z wodą z poligonu zrobiono rów melioracyjny deszczówkę do czasu pojawienia sie osiedla odrodzonego murem po drugiej stronie Nowowiejskiej. Wykonawcy oczywiście zniszczyli powstałe wcześniej rowy melioracyjne i się zaczęło woda leci gmina mówi że teren jest wojskowy i oni nic nie mogą – jednak wcześniej mogli i pozwolenie na budowę wydali.

  • Czesiek hydraulik
   26 lipca 2017    

   Weźcie koparke i przekopcie rów, 100 za godzinę pracy koparki. 5 godzin i po kłopocie

   • mieszkaniec
    26 lipca 2017    

    Powiem sąsiadom którzy teraz mają worki pod domem niech wynajmą koparkę A może Czesiek Hydraulik jest do wynajęcia tak się reklamuje ?:-(

   • Redakcja
    27 lipca 2017    

    Z tego co wiem to koparki na Platynowej właśnie rowy kopały a druga sprawa na Dolinie Słońca raczej rowów nie da się kopać…

 6. Artur
  26 lipca 2017    

  Nie rozumiem niektórych komentarzy, czy w takim razie na Dolinie Słońca też zawinił Lider House? A może przy Małpce? Zapewne też i w Dobrej i na Lidlu. Wszystko byłoby w porządku gdyby nie nieudolne zarządzanie gminy Dobra. Jeśli gmina wywiązałaby się ze swojego obowiązku czyli kanalizacji deszczowej, nie byłoby problemu. Przecież to drogi publiczne zalewają tereny prywatne, nie odwrotnie. Ale niech „władza” dalej zajmuje się nikomu niepotrzebnymi pierdołami – a później znowu proponuje worki z piaskiem, proponuję zapobiegać niż leczyć…

 7. Paweł
  26 lipca 2017    

  Tylko, że pozwolenia na budowę wydaje starostwo a deszczówkę ma budować gmina. Kto budował sam dom, widzi jak bardzo Starostwo nie współpracuje z gminą. Starostwo które wydaje pozwolenia na budowę nic nie interesuje deszczówka.

 8. Piotr
  26 lipca 2017    

  JAk dla mnie sprawa jasna. Deweloper wiedział gdzie buduje, powienien zbadac glebę, ocenić ryzyko! i potem w celu jego eliminacji odpowiednio odwodnić teren! ale to sa koszta, więc jak to zwykle idzie się po najmniejszej linii oporu a potem to wina gminy i niech podatnicy płacą. Otóż, nie gmina wydaje warunki zabudowy a to budujący się powienien zadbać i sobie teren dostosować.

  • Tomek
   27 lipca 2017    

   Bo jak każdy szuka mieszkań jak najtaniej to co się dziwisz że idą po kosztach jak się da? Będzie drożej to nikt nie kupi

 9. GR8INBED
  26 lipca 2017    

  Daliście się napuścić deweloperom i sprzedawcom nieruchomości. Od stuleci był to jest i będzie teren podmokły regularnie zalewany. Holendrzy z powodzeniem do ponad 500 lat kolonizują tego typu tereny, wymaga to jednak odpowiedniej wiedzy i chęci i wyobraźni której budującym na tym terenie oczywiście zabrakło. Rozwiązanie tej sytuacji napewno nie leży w geście gminy samożądu czy powiatu, ale jak to się odbywa na zachodzie do kolektywu deweloperów. Istnieje takowy? Wiecie kto i gdzie budował? Kiedy i na czyj wniosek sypały się pozwolenia na budowę? Nie wiecie ? To gratuluję wyboru bagna jako lokalizacji i życzę powodzenia !!!

  • jerijgnerg
   28 lipca 2017    

   dokładnie, deweloperzy potrafia nabic w butelkę jak nikt, to oni sa winni bo polecieli po taniosci a sami brali jak za zboże, wiec teraz trzeba ich pociągnąc do odpowiedzialnosci, nie moze byc tak, ze sprzedawali, sprzedaja i będą sprzedawac takie buble.

 10. Olek
  27 lipca 2017    

  Zalewa was, bo niedrożne jest ujście cieków Bukowa i Wierzbak do jeziorka Słonecznego – za mała średnica przepustów. Cieki są pełne, wysoki poziom wód gruntowych a jeziorko prawie puste i nie pelni funkcji retencyjnej.

 11. tom
  27 lipca 2017    

  Co w takim razie z budową systemu odprowadzenia deszczówki ze zbiornikiem retencyjnym na Rozmarynowej?
  Czy to nie on miał „zabrać” wodę z Doliny Słońca? Na kiedy jest planowane oddanie?

 12. mała
  28 lipca 2017    

  Typowe, nikt ni myśli, spadło na raz tyle wody, że żadna instalacja nie jest w stanie tego przerobić! I raczej rzeczą naturalna jest, że nadmiar wody spłynie do miejsc położonych najniżej. I spłynął. Trzeba było kupować sobie nieruchomości na górce, a nie teraz narzekać, zbudujcie sobie studnię chłonną, za swoje pieniądze oczywiście , a nie wiecznie tylko roszczenia do wszystkich tylko nie do siebie.

  • fb_fan
   28 lipca 2017    

   Brawo za inteligencję… szkoda, że ludzie wcześniej na to nie wpadli żeby osiedlać się na górkach… Kurcze ile mielibyśmy niezamieszkałych obszarów… co najmniej 60% powierzchni kraju 🙂 Pomyśl trochę zanim coś napiszesz…

 13. Wiocha
  29 lipca 2017    

  Trzeba było się pchać na wioskę?

 14. kathleen
  1 sierpnia 2017    

  Tak to jest jak „deweloperzy” w dupie mają dreny. Byle taniej wybudować i drogo sprzedać. Niech te zdjęcia obejrzą potencjalni kupcy i się dobrze zastanowią jaki szajs się im wciska 😛 „Dolina Słonca”- psia kostka. W tę dolinę to słońca niemal nie zgląda. Ta nazwa to oksymoron.. sorry

 15. Stanisław
  7 grudnia 2017    

  Może czas zmienić wójta, jeden na tyle lat, to już nie przykłada wagi może do spraw… wyborców

 16. Mk
  5 kwietnia 2018    

  Lider hause przebojowe budowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły