Skuteczność Poczty: spotkanie i reakcja Poczty

Problem z funkcjonowaniem Poczty Polskiej w Bezrzeczu lekko się poprawił. Takie dostaję sygnały i widzę to po swojej skrzynce.

Skargi/pisma/interpelacje 

Na początku marca w imieniu mieszkańców wysłałam skargę na nieprawidłowości w funkcjonowaniu Urzędu Pocztowego oraz na nieprawidłowości w przypadku dostarczania poczty przez listonoszy [link].

Dwa dni temu otrzymałam odpowiedź na skargę, z której wynika, że zatrudniono dodatkowe osoby do obsługi naszego rejonu. Ma to pozytywnie wpłynąć na jakość i terminowość doręczanej korespondencji.

 

Dodatkowo wysyłałam interpelację w tej sprawie do pani wójt, z prośbą o interwencję i pomoc w rozwiązaniu nierzetelnego działania Poczty Polskiej w naszym rejonie. [link]

W odpowiedzi na interpelację otrzymałam zapewnienie i skany dokumentów, które świadczą o tym, że gmina i pani wójt działają w tej sprawie. Problem z funkcjonowaniem Poczty Polskiej, to problem całej gminy.

 

To ważne, by sygnały o złym funkcjonowaniu poczty trafiały z różnych stron. Dlatego cieszę się widząc, że wiele osób działa w tej sprawie.

 

Spotkanie z przedstawicielami Poczty Polskiej SA. 

 

Wczoraj tj. 10.04.2019 w Dobrej w GCKiB odbyło się spotkanie z przedstawicielami Poczty Polskiej, które zorganizował radny Powiatu Polickiego Jacek Fabisiak.

 

Co się dowiedziałam o Bezrzeczu:

 • Zatrudniono dodatkowe osoby do obsługi naszego rejonu, które mają poprawić jakość w dostarczaniu korespondencji.
 • Agencja pocztowa, która działa w Bezrzeczu przy Stokrotce to prywatny punkt, który świadczy usługi pocztowe. Kierownictwo poczty rozmawiało z właścicielem punktu by pomyślał o zatrudnieniu dodatkowej osoby w celu usprawnienia punktu.

 

Na spotkaniu byli mieszkańcy Dobrej, Wołczkowa, Mierzyna, Buku i Bezrzecza, wynika z tego, że nie tylko my borykamy się z otrzymywaniem poczty na czas.

Zgłaszane problemy:

 • za małe/ciasne punkty pocztowe np. jak w Dobrej
 • brak kadry w punktach pocztowych
 • nieodpowiednie godziny pracy urzędów pocztowych
 • skargi na złą pracę listonoszy

 

Dopóki listonosze nie będą godziwie zarabiać, to nie będą chcieli pracować na naszych terenach, bo nie ukrywajmy, to trudny rejon.

Będące na spotkaniu przedstawicielki poczty zanotowały uwagi, sugestie, ale czy to coś zmieni?

No nic, trzeba monitować sytuację, trzymać rękę na pulsie i zgłaszać problemy, które będą powracały.

 

Czy u Was coś się poprawiło w sprawie otrzymywania korespondencji?

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

 1. Adam
  11 kwietnia 2019    

  A ja bym do tego dodał, że na spotkanie oddelegowano bogu ducha winne pracownice (np. działu HR), bo żaden dyrektor, prezes czy inny decydent nie miał czasu i ochoty wysłuchiwać żalów mieszkańców 🙁

  To jak tu się ma cokolwiek zmienić. Chyba potrzebny jest oficjalny protest, blokada dróg i ściągnięcie telewizji ogólnokrajowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.