Sprawy mieszkańców – interpelacje

Większość z Was wie, że od 22.11.2018 działam jako Radna Gminy Dobra. Nie będę zamęczać i nękać Was sprawami jakie toczą się na gruncie gminnym. Postanowiłam skupić się wyłącznie na sprawach, które będą dotyczyć Bezrzecza i Wołczkowa. Sprawach, które mogą mieć realny wpływ na nasze miejscowości.

Zostałam wybrana przez Was i działam przede wszystkim dla tej części Gminy. W Dobrej, Dołujach czy Mierzynie są inni Radni, którzy skupiają się na swoich terenach.

 

Interpelacje

Jako radnej przysługuje mi prawo do złożenia interpelacji. Interpelacja – to nic innego jak  zapytanie dotyczące istotnych i zasadniczych spraw dla gminy.

Bycie radną to dla mnie nowe doświadczenie. Pomału przyzwyczajam się do mojej nowej roli, uczę się jak być Waszym głosem i takim to sposobem, w ostatnim czasie, w Waszym imieniu złożyłam dwie interpelacje, trzecia w drodze…

 

1. Problem z funkcjonowaniem Poczty Polskiej w miejscowości Bezrzecze.

 

2. Brak biletomatów w pojazdach komunikacji autobusowej poruszających się na terenie naszej Gminy.

 

Ktoś spojrzy i pomyśli, co to za ważne sprawy? Uważam jednak, że jeśli dany problem  sygnalizuje więcej niż 10 osób, to jest to ważne i istotne. Trzeba pochylić się nad każdym problemem mieszkańców choćby wydawał się mało znaczący.

 

Zachęcam Was do odwiedzania, stworzonej specjalnie strony System Rada dla Mieszkańców – Gmina Dobra. [link]

Znajdziecie tam profile Radnych, komisje, interpelacje [link] radnych, transmisje i nagrania z sesji.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

6 Komentarzy

 1. Krzysztof
  27 marca 2019    

  Droga Pani Katarzyno,
  Bardzo ważną sprawą jest naprawa ulic Koralowa i Modra. Kilkanaście lat temu były pięknie naprawione, po czym, po niecałym (chyba) roku – ROZKOPANE! I niedbale „naprawione”. Skutki widoczne i odczuwalne, szczególnie przez kierowców – do dzisiaj. Remont planowany był już kilka lat temu, ale zawsze „coś”. Okazało się np. że stadion Pogoni jest ważniejszy! No i druga sprawa – ul. Zaściankowa. Miał być przywrócony ruch dwukierunkowy – kilka lat temu.

  • Grzesiek
   28 marca 2019    

   Tak Zasciankowa – tam bez przywrocenia jest ruch dwukierunkowy. Zwyczajnie samochody jezdza pod prad

 2. Grzegorz
  28 marca 2019    

  Droga Pani KAtarzyno, moze warto pochylic sie i zastanowic dlaczego nie jezdzi komunikacja miejska ulica Parkowa, Mietowa i Zasciankową. Nie trzeba puszczac bardzo duzych autobusow lecz tak sie rozrosły te osiedla ze czas pomyslec na udogodnieniach dla mieszkancow. Rowniez gdyby byl dostep blizej do komunikacji to mniej osob korzystalo by ze swoich samochodow. Druga kwestia jest taka dlaczego nie ma zadnego bezposredniego polaczenia z Bezrzecza do centrum miasta? Sa 2 autobusy ktore dubluja sie na tej samej trasie. Moze jest Pani w stanie przebic ten skostnialy mur w postaci urzednikow?

  • Kupuję od tego samego Dealera co Grzes
   30 marca 2019    

   Najlepiej ten autobus przez osiedle DAB a na DOLINA pętla tam są blokowiska. Ci z Mietowej i Zasciankowej poradzą sobie.

   • Anonim
    1 kwietnia 2019    

    Ci z osiedla DĄB też sobie radzą, idą na pętlę w Bezrzeczu.

 3. Halinka
  2 kwietnia 2019    

  A Kto odpowie na takie pytanie? Drogi Bluszczowa, Miętowa, Parkowa, Bukszpanowa. Jaki mają status?
  Kto będzie winny jeżeli dziecko na rowerku na spacerku z mamusią i tatusiem jedzie od lewej do prawej a kierowca samochodu zwyczajnie wjedzie w taki rowerek. Czy tatuś dziecka zapłaci jeszcze dodatkowo za naprawę samochodu? Albo czy właściciel psa nie zapłaci za naprawę w podobne sytuacji? Jak poruszać się prawidłowo po tych drogach? Czy można urządzać sobie spacerki całą szerokością? Jaki największy pojazd ma prawo wjechać na te drogi- na jakie obciążenie zostały zaprojektowane? Czy ktokolwiek wykonał profesjonalny projekt? Czy jest to nadal droga gruntowa utwardzona? Póki co to widzę że gmina łata te drogi betonem jak murzyn swoją chatę błotem 300 lat temu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.