Rzut okiem na ulice w Bezrzeczu

W dniu dzisiejszym poświęciłam trochę czasu i przeszłam się po ulicach, które wypisywaliście w komentarzach pod postem na FB.

 

Poniżej przedstawiam Wam zdjęcia ulic, które w dniu dzisiejszym zrobiłam i sami zobaczycie jak to wygląda.

ul. Platynowa

1. Ulica Platynowa – mój faworyt do płyt betonowych. Takiej tragedii już dawno nie widziałam. Dziwię się, że nikt z mieszkańców, do tej pory tego nie zgłaszał w gminie. Tak to już jest, że trzeba słać pisma, zgłaszać, bo urzędnik sam z siebie nie pojedzie, nie sprawdzi jeśli nikt nie zgłasza problemu. Mam nadzieję, że ulica Platynowa zostanie zakwalifikowana do płyt.

ul. Platynowa

 

 

 

 

 

 

 

ul. Platynowa

 

ul. Parkowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Ulica Parkowa (koniec tej ulicy) – tu widać płyty jumbo i na pierwszy rzut oka nie wygląda to źle. Zapewne podczas opadów deszczu wygląda to gorzej niż na zdjęciu. Jako, że większość Parkowej ma płyty betonowe, to ten fragment również zasługuje na położenie płyt. Czy jednak to się stanie teraz? Nie wiem…

 

ul. Parkowa

 

 

 

 

 

 

 

ul. Tymiankowa

 

 

 

 

 

 

 

3. Ulica Tymiankowa – od ulicy Miętowej do góry ciągnie się część Tymiankowej wyłożona płytami jumbo. Pewien odcinek mocno podmokły. Tylko czy to wystarczy do tego by uznano ją za „pilną”?

 

 

 

ul. Berberysowa

 

 

 

 

4. Ulica Berberysowa – nikt tej ulicy nie podawał, lecz idąc wzdłuż ul. Kminkowej zauważyłam Berberysową i powiem szczerze, wygląda źle. To jest ulica która moim zdaniem zalicza się do utwardzenia. Tam nie ma nawet płyt jumbo, a jak wygląda podczas deszczu to tylko można sobie wyobrazić.

 

ul. Berberysowa

 

 

 

 

 

 

 

ul. Miętowa

 

 

 

 

 

 

 

 

5. Ulica Miętowa – na prawie całej ulicy położone są płyty jumbo, na pewnych fragmentach są płyty betonowe. Na pewno niektóre fragmenty ulicy wymagają remontu.

 

 

 

ul. Miętowa

 

 

 

 

 

 

 

ul. Bukszpanowa

 

 

 

 

 

 

 

 

6. Ulica Bukszpanowa – od ulicy Miętowej aż do skrzyżowania z ulicą Zaściankową wyłożona jest płytami jumbo. W porze opadów deszczu i zimy stan drogi fatalny, to samo tyczy się Kminkowej ale położone są jumbo i na tą chwilę może to być argument do tego, by nie kłaść betonowych płyt.

 

 

ul. Korzenna

 

 

 

7. Ulica Korzenna – prowadzi wzdłuż osiedla Dolina Słońca, blisko sklepu Małpka Express. Ulica wyłożona płytami betonowymi, więc jeśli coś tam trzeba robić, to naprawa niektórych płyt i posprzątanie ulicy! To straszne… cała ta ulica to jeden wielki śmietnik. Wzdłuż płotów pełno butelek plastikowych, szklanych, papierów itp.

ul. Korzenna

 

 

 

 

 

 

 

ul. Korzenna

 

 

 

 

 

 

 

ul. Cynamonowa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Ulica Cynamonowa – płyty betonowe i na pewno niektóre do remontu.

 

 

 

 

 

ul. Aloesowa

 

 

 

9. Ulica Aloesowa – w bliskim sąsiedztwie Parkowej. To też jedna z nielicznych ulic które nie mają żądnego utwardzenia.

 

 

 

 

ul. Aloesowa

 

 

 

 

 

 

 

ul. Jesionowa

 

 

 

 

 

 

 

 

10. Ulica Jesionowa – przedłużenie Aloesowej. To też droga bez żadnego utwardzenia, widać, że mieszkańcy na swoją rękę próbują ją utwardzić, a raczej podsypywać dziury.

 

 

 

 

ul. Tymiankowa

 

 

 

 

11. Ulica Tymiankowa – to jest ewidentny przykład ulicy do remontu. Co z tego, że ma płyty betonowe, jeśli tworzy się na niej gigantyczne jezioro.

 

 

 

 

 

Podsumowując:

Wszyscy byśmy chcieli by ulice przy których mieszkamy wyglądały dobrze i mam nadzieję, że przyjdzie taki dzień, że tak będzie. Na tą chwilę niestety jest jak jest. Jutro odbędzie się komisja i wytypuje z całej naszej gminy ulice do ułożenia płyt betonowych.

Mam nadzieję, że z Bezrzecza będzie to ulica Platynowa, a inne ulice które wymieniliście doczekają się remontów z prawdziwego zdarzenia.

 

 

4 Komentarzy

 1. Piotr :)
  24 marca 2017    

  Świetna robota

 2. Beti
  25 marca 2017    

  Super, że pojawiają się takie recenzje. Dodam że na ulicy Platynowej podczas opadów deszczu pojawiają się również ogromne jeziora jak na ulicy Tymiankowej/ pełne błota/. Nie można przejść w żaden sposób do swojej posesji, trudno jest przejechać , a auta przejeżdżające na budowę robią ogromne spustoszenie . Raz czy dwa razy była woda wypompowana, ponieważ stan wody na ulicy całkowicie odcinał mieszkańców od reszty dzielnicy. Więc droga gmino- do dzieła!

 3. Stefan
  27 marca 2017    

  A propos Cynamonowej – kiedy układano płyty nie było łącznika z ulicą Górną, stąd też ruch na niej był niewielki. Teraz ruch jest o wiele większy i może warto byłoby się zastanowić, nad innym ułożeniem płyt? Nie tak jak teraz jeden rząd wzdłuż, a drugi w poprzek drogi, tylko obydwa rzędy w poprzek. Poszerzyłoby to drogę i ułatwiło poruszanie się, zwłaszcza pieszym, który teraz nierzadko muszą uciekać przed dwoma ledwo mijającymi się samochodami w błoto na pobocze. Może przy okazji udałoby się również oczyścić zarastające coraz bardziej rozmaitą roślinnością pobocze? Ehhh… marzenia… 🙂

  • Redakcja
   27 marca 2017    

   No właśnie marzenia 🙂 Myślę, że to są cenne uwagi i na prawdę warto jest jako zwykły mieszkaniec wysłać to listem poleconym do Gminy. Im więcej zgłoszeń większe prawdopodobieństwo, że coś będzie zrobione.
   Co do uprzątnięcia pobocza. To również to można zgłaszać do gminy. Ja w tym miejscu powiem, że niebawem my, zwykli mieszkańcy organizujemy sprzątanie Bezrzecza. Wszędzie się nie da posprzątać ale postaramy się by największy syf zniknął.
   Ja gdybym mieszkała w Dolinie Słońca skrzyknęła bym się pewnie w jakiś weekend i posprzątałabym tamte rejony, bo to co jest przy płotach to jakiś koszmar. Wiem, że większość powie: to nie ja śmieciłem to nie będę sprzątał, są inni od tego. Ok, jeśli to większości nie przeszkadza, to ok… Ja tylko podsuwam pomysł 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.