Przebudowa ul. Szkolnej w Bezrzeczu

Zastanawiacie się co się dzieje na ulicy Szkolnej? Widok jest niesamowity, bo w pierwszym momencie pomyślałam, że nie jestem w Bezrzeczu…

 

Ruszyła przebudowa ulicy Szkolnej

Tylko nie piszcie, że drzewa wycinają i że szkoda…. To jest niezbędne do tego, by powstała w końcu porządna infrastruktura drogowa. Las nie znika i to najważniejsze. Coraz więcej osób jeździ tą ulicą, a dziś to prawdziwy Off Road. Coraz więcej osób chodzi ulicą pieszo, przez las do pobliskiego osiedla. Bardzo się cieszę, że w końcu się zaczęło, bo poprawi się bezpieczeństwo na tej drodze.

 

W dniu 24.10.2018 przekazano plac budowy na przebudowę ul. Szkolnej w Bezrzeczu. Przebudowany będzie odcinek drogi od skrzyżowania z ul. Górna do skrzyżowania z ul. Folwarczną.

 

Podczas przebudowy zostanie skorygowany przebieg drogi, wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa, oświetlenie, chodnik do ul. Nad Ruczajem, kanalizacja deszczowa oraz przebudowana kolidująca infrastruktura elektroenergetyczna, gazowa i wodociągowa.

 

 

Wykonawca prac: PB BIS Sp. z o.o., ul. Stołczyńska 178, 71-873 Szczecin.

Wartość prac: 8 799 604,78 zł.

Termin zakończenia prac: 31.01.2020 r.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

18 Komentarzy

 1. Adam
  7 lutego 2019    

  Nareszcie! Bo już strach tamtędy biegać!

 2. Anonim
  7 lutego 2019    

  A ścieżka spacerowa /rowerowa?

 3. test
  7 lutego 2019    

  test

 4. Bella
  7 lutego 2019    

  przygarniał kocioł garnkowi

 5. Karolina
  7 lutego 2019    

  A po co chodnik aż do ulicy Nad Ruczajem? Ile osób tam mieszka? W środku Bezrzecza, gdzie są setki mieszkańcow jakoś od kilku jak nie kilkunastu lat chodnik powstać nie może! Paranoja jakaś! Czy tam aby ktoś wpływowy nie mieszka? Cytat z Pani strony z 14.04.2017: „Chciałam zwrócić Waszą uwagę na listę rezerwową i ulicę Nad Ruczajem! Od dłuższego czasu jest ona dla mnie zagadką. Często chodzę ze swoja rodziną na spacery w okolice lasu w Bezrzeczu. Za każdym razem zastanawiam się dlaczego urzędnicy z naszej gminy, dokładnie 14.03.2015, wytypowali ją do utwardzenia płytami …” A teraz chodnik… Co to za chore układy?!

  • Redakcja
   8 lutego 2019    

   Zgadzam się, że ulica Nad Ruczajem to dziwna sprawa…… Co do chodników….. też się zgadzam….Chociaż są miejsca gdzie chodnik powinien być bez dwóch zdań ale nie można go zrobić, bo działki są sprzedawane praktycznie na styk. Choćby ulica Nowowiejska. :/

 6. Matros
  7 lutego 2019    

  Oby nie wyszła z tego autostrada. (niestety wielu nie szanuje ograniczenia prędkości).
  No i fajnie by było jak by powstały szlabany na wjazdach do lasu.

  • vandit
   8 lutego 2019    

   Wjazdow do lasu nie kasujcie, jak ja do domu dojade 🙂 A co do ograniczenia predkosci… po przebudowie wszyscy tu przycisna… KONIECZNIE trzeba dac jakis spowalniacz przed przejsciem kolo PSP – wyleci jakis z lasu 100km/h i przed terenem zabudowanym i szkola juz nie zdazy zwolnic… moze jakis prog zwalniajacy, taki zapewniajacy plynny przejazd przy 30km/h i demolujacy zawieszenie przy 80km/h…?

 7. AniaS
  7 lutego 2019    

  No i super. Jeżdżę tą drogą do pracy. Jest bardzo niebezpieczna – dziury po ubu stronach drogi i dzieci idące do szkoły w jesienne i zimowe dni … .

 8. Inspektor
  8 lutego 2019    

  Grunty za laskiem w kierunku Wąwelnica zyskają. Czy właściciel tych gruntów to szczęśliwy „Kowalski”?
  Jeżeli tak to gratuluję, jeżeli jednak ten „Kowalski” ma więcej szczęścia w Gminie w różnych konfiguracjach to warto poprosić CBA o analizę powiązań, przepływów za np. ostatnie 15 lat.

 9. Stasiu
  8 lutego 2019    

  Czy Ktoś wie co stało się z artykułem o napadzie na pieska. Zniknął? Co takiego się wydarzyło, że bez słowa komentarza znika współtworzona informacja?

  • Redakcja
   8 lutego 2019    

   Sprawa ma finał na policji, jest ona wyjaśniana i to najważniejsze.

 10. Stasiu
  8 lutego 2019    

  Ale dlaczego zniknął = ocenzurowano artykuł i komentarze? To jest również bardzo ważne dla wiarygodności tej strony www.

  • Ham Abraham
   9 lutego 2019    

   Redakcja była zastraszana przez sprawcę I źle się z tym czuła….

 11. żona pijaka
  9 lutego 2019    

  O co tu chodzi?

 12. Ham Abraham
  9 lutego 2019    

  Zastanawiam się czy prawie 9 mln złotych wystarczy na ok 600m drogi asfaltowej… W DE kilometr autostrady kosztuje 9mln złotych, a w polin już 9mln ale euro… Skąd taka różnica, a dzieli nas kilka km…

 13. kiepska babka
  9 lutego 2019    

  … a skąd Ty Abraham masz takie informacje o powodach Redakcji?

 14. Łukasz
  7 września 2019    

  Ile może trwać ta budowa, jeżdżę tam rowerem z kontrolą co jakiś czas o oni nic nie robią, prawie nikogo tam nie ma. Zamknęli jedyna drogę do Redlicy i w ogóle im się nie spieszy, tragedia.W tym roku cztery razy dłuższy odcinek z Lubieszyna do Bismark zrobili w dwa tygodnie, przy czym droga całkowicie zamknięta była tylko dwa weekendy. Ciekawe ile wytrzyma jak ja zrobią, sądzę że nie długo bo od razu śmierdzi to partactwem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody