Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej

Pod koniec września radni Gminy Dobra składali propozycje do Budżetu Gminnego na rok 2021. Wniosek o ujęcie zadań w budżecie Gminy Dobra na rok 2021 złożyłam i ja. Pisałam o tym na swojej stronie, a tu dla przypomnienia zamieszczam te propozycje [kliknij TU]

 

W dniu dzisiejszym otrzymałam pismo od pani wójt, w którym zostałam poinformowana, iż wszystkie sugestie możliwe do zrealizowania zostały przedstawione w Wydziale ds. Komunalnych i Inwestycji jako propozycje zarówno do budżetu na rok 2021 jak i Wieloletniej Prognozy Finansowej na najbliższe lata.

Oczywiście na tą chwilę nie wiem co i kiedy będzie zrealizowane, ale dla mnie najważniejsze, że propozycje zostały przedłożone do odpowiedniego wydziału i że nie poszły do przysłowiowego kosza.

 

 

Jeden temat jest już w realizacji:

Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej

Od czasu gdy nowy kościół zaczął funkcjonować, od momentu gdy odbywają się niedzielne msze i większe uroczystości kościelne zaczęły się problemy z przejazdem na całym odcinku ulicy Kościelnej. Na temat tego pisałam nieraz. Otrzymywałam mnóstwo zdjęć, i próśb o interwencję. Sytuacja na tyle poważna, że parkowanie po obu stronach ulicy Kościelnej może uniemożliwić przejazd służbą medycznym czy straży pożarnej.

Na prośbę mieszkańców ulicy Herbacianej i Karmelowej został przygotowany Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej. Projekt ten usprawni przemieszczanie się po ulicy Kościelnej, a na osobach przybywających do kościoła wymusi parkowanie na parkingu przykościelnym. Niestety często obserwujemy, że parking ma wolne miejsca/świeci pustkami, a ludzie parkują jak najbliżej bramy, do tego byle jak i niechlujnie przy okazji uprzykrzając życie najbliższym mieszkańcom kościoła.

Projekt czeka już tylko na zatwierdzenie, jak tylko to się stanie, pojawią się znaki na całej długości ulicy Kościelnej z zakazem parkowania po stronie kościoła. Co to oznacza, to, że jeśli ktoś musi podjechać pod bramę by wysadzić osobę starszą/chorą, to będzie mógł to zrobić, będzie mógł się na chwilę zatrzymać. Potem należy odstawić samochód na parking przy kościele.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody