Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej

Pod koniec września radni Gminy Dobra składali propozycje do Budżetu Gminnego na rok 2021. Wniosek o ujęcie zadań w budżecie Gminy Dobra na rok 2021 złożyłam i ja. Pisałam o tym na swojej stronie, a tu dla przypomnienia zamieszczam te propozycje [kliknij TU]

 

W dniu dzisiejszym otrzymałam pismo od pani wójt, w którym zostałam poinformowana, iż wszystkie sugestie możliwe do zrealizowania zostały przedstawione w Wydziale ds. Komunalnych i Inwestycji jako propozycje zarówno do budżetu na rok 2021 jak i Wieloletniej Prognozy Finansowej na najbliższe lata.

Oczywiście na tą chwilę nie wiem co i kiedy będzie zrealizowane, ale dla mnie najważniejsze, że propozycje zostały przedłożone do odpowiedniego wydziału i że nie poszły do przysłowiowego kosza.

 

 

Jeden temat jest już w realizacji:

Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej

Od czasu gdy nowy kościół zaczął funkcjonować, od momentu gdy odbywają się niedzielne msze i większe uroczystości kościelne zaczęły się problemy z przejazdem na całym odcinku ulicy Kościelnej. Na temat tego pisałam nieraz. Otrzymywałam mnóstwo zdjęć, i próśb o interwencję. Sytuacja na tyle poważna, że parkowanie po obu stronach ulicy Kościelnej może uniemożliwić przejazd służbą medycznym czy straży pożarnej.

Na prośbę mieszkańców ulicy Herbacianej i Karmelowej został przygotowany Projekt zmiany stałej organizacji ruchu na ul. Kościelnej. Projekt ten usprawni przemieszczanie się po ulicy Kościelnej, a na osobach przybywających do kościoła wymusi parkowanie na parkingu przykościelnym. Niestety często obserwujemy, że parking ma wolne miejsca/świeci pustkami, a ludzie parkują jak najbliżej bramy, do tego byle jak i niechlujnie przy okazji uprzykrzając życie najbliższym mieszkańcom kościoła.

Projekt czeka już tylko na zatwierdzenie, jak tylko to się stanie, pojawią się znaki na całej długości ulicy Kościelnej z zakazem parkowania po stronie kościoła. Co to oznacza, to, że jeśli ktoś musi podjechać pod bramę by wysadzić osobę starszą/chorą, to będzie mógł to zrobić, będzie mógł się na chwilę zatrzymać. Potem należy odstawić samochód na parking przy kościele.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody