Nie przegap! Wniosek o 500+!

Wnioski o 500 plus – kiedy składać?

Aby zachować ciągłość wypłat pieniędzy z 500 plus, trzeba złożyć wniosek o 500 plus w odpowiednim terminie. Obowiązują dwa terminy, od których urzędy zaczną przyjmować nowe wnioski o 500 plus 2018:

  • od 1 lipca można już składać wniosek o 500 plus online
  • od 1 sierpnia można składać wniosek o 500 plus w formie papierowej (osobiście lub listownie)

Wnioski o przyznanie 500 Plus trzeba składać co roku. W tym roku dokumenty drogą elektroniczną można składać wcześniej, bo już od 1 lipca.

 

 

 

Prawidłowo wypełniony wniosek o 500 plus złożony do końca sierpnia 2018 to gwarancja, że pieniądze za październik otrzymamy do 31 października 2018. Późniejsze złożenie wniosku wydłuży czas oczekiwania na wypłatę 500 plus.

Jeżeli wniosek zostanie złożony do 31.08.2018, to świadczenie zostanie wypłacone w październiku 2018, jeżeli wniosek złożony zostanie we wrześniu 2018 r. to świadczenie będzie wypłacone w listopadzie z wyrównaniem od miesiąca października, a wniosek złożony w październiku 2018 – to świadczenie będzie wypłacone z wyrównaniem od miesiąca października w grudniu 2018 r.

 

Złożenie wniosku później niż w październiku, oznacza, że świadczenie wychowawcze zostanie przyznane od miesiąca złożenia wniosku, bez wyrównania za wcześniejsze miesiące.

 

 

 

 

Wnioski można składać przez:

1) Internet:

  • systemów teleinformatycznych wskazanych przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej,
  • portalu Emp@tia na stronie internetowej www.empatia.mrpips.gov.pl po uwierzytelnieniu wypełnionego wniosku bezpiecznym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP,
  • Platformy Usług Elektronicznych – PUEudostępnionej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych,
  • banków krajowych świadczących usługi drogą elektroniczną.

2) Wysyłając pocztą do Ośrodka Pomocy Społecznej ul. Graniczna 24a, 72-003 Dobra

3) Osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej

 

Szczegółowe informacje jak złożyć wniosek internetowo są dostępne na stronie Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej www.mrpips.gov.pl zakładka: Rodzina 500+ on-line.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.