Pobliskie plaże – niekoniecznie nadmorskie

Trochę zamilkłam, urlop już za mną. Musiałam przewietrzyć głowę, chwycić wiatr w żagle i naładować akumulatory 🙂

Dziś mam dla Was mały przewodnik po plażach, niekoniecznie nadmorskich. Pogoda nas rozpieszcza i z tego co widzę, w naszym regionie będziemy cieszyć się jeszcze długo słońcem!

Nie zawsze musi być Bałtyk

Macie dość stania w korkach w kierunku morza Bałtyckiego? Nudzi was długi dojazd i narzekające w aucie dzieci? Zimna woda i tłumy ludzi, to nie to czego oczekujecie!? To mam dla was rozwiązanie – 3 lokalizacje plażowe na wakacyjny odpoczynek z dziećmi. A wszystko to w niewielkiej odległości od naszej gminy i gwarantuję bez korków i wysokich kosztów.

 

11- Wakacje_Plaża w Uckermunde1. Uckermunde plaża – naszym zdaniem jest to najpiękniejsza plaża nad zalewem szczecińskim ten 800 metrowy strzeżony odcinek plaży z natury wyposażony w delikatny piasek jest bardzo szeroki i zachęca do spacerów. Plaża szczególnie nadaje się do odwiedzin z dziećmi bardzo łagodnie opadający brzeg i szybko nagrzewająca się płytka woda zachęca do zabaw i kąpieli.

Jest też wydzielony odcinek plaży, dla właścicieli psów. Poza tym w okolicy znajduje się gastronomia na dobrym poziomie , sklepiki, przebieralnie, toalety, plac zabaw, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów. Wstęp wolny, właściciele czterech kółek wnoszą jedynie niewielką opłatę za parking. Pobyt na plaży warto połączyć z odwiedzinami w pobliskim ZOO. Z plaży do ZOO kursuje w rytmie dwugodzinnym turystyczny pociąg na kołach „Blauer Peter”.

1-Wakacje_ PLAŻA_UCKERMUNDE

 

Pobyt na plaży można zakończyć wieczornym spacerem przez starówkę Uckermunde oraz port jachtowy.

Adres: Am Strand 1, 17373 Ueckermünde, Niemcy. Odległość ok. 60 Km. Granicę najlepiej przekroczyć w okolicy Dobieszczyna. Przejście osiągamy najszybciej przez Dobrą i Stolec.

 

 

 

 

11-Wakacje_ Plaża w centrum Nowego Warpna

2. Nowe Warpno plaża – oaza spokoju i ciszy tak można nazwać to uroczą niespełna 300 metrową plażę która leży w centrum tego niewielkiego miasteczka w północnej części powiatu polickiego. Łagodnie opadająca strzeżona plaża z wyznaczonym miejscem do kąpieli i wypożyczalnią sprzętu wodnego. Gastronomię i plac zabaw okolicy. Podczas pobytu w Nowym Warpnie warto odwiedzić Aleję Żeglarzy i port jachtowy. Wszystko to można osiągnąć spacerując przepiękna promenadą biegnącą wzdłuż Zalewu Szczecińskiego.

Odległość od Bezrzecza ok. 30 km, zalecany dojazd przez Dobrą, Stolec, Dobieszczyn.

 

 

11-Wakacje_Kompilisko Locknitzer See3. Locknitz plaża i kąpielisko – nad jeziorem z pełną infrastruktura i cywilizowanymi cenami. Po niemieckiej stronie granicy można jeszcze znaleźć czyste nieprzeludnione jeziora. Do nich z pewnością należy Locknitzer See. Kąpielisko to oferuje czystość i porządek, przebieralnie, prysznice, toalety, wypożyczalnie sprzętu, place zabaw, boisko i duże szachy terenowe. W zamian za niewielką opłatę (dorośli 2 Euro, dzieci chyba 1,5 Euro) mamy dostęp do dobrze utrzymanej plaży z pomostem pod stałym dozorem dyżurującej pielęgniarki i ratownika. Na plaży znajdziemy też pomost z drabiną do skoków z wysokości 8m. Na terenie kąpieliska można bezpłatnie skorzystać z kręgli, ping-pong’, piłki plażowej czy pograć w duże szachy. Za dodatkową opłatą 10 Euro za 2 godziny można popływać rowerem wodnym. Toalety, łazienki, przebieralnie są bezpłatne i dobrze utrzymane w czystości. Dojazd przez przejście

Dojazd: Lubieszyn – i dalej ok 10 km drogą główną, na wysokości sklepu Netto – należy skręcić w lewo i dalej prosto do końca ulicą Karl-Liebknecht-Strasse. Przed kąpieliskiem odwiedzający znajdą bezpłatny parking. Odległość od Bezrzecza ok. 20 km.

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

3 Komentarzy

 1. Wiola
  6 sierpnia 2018    

  Cennik Locnitz nieaktualny. Dorośli 2 euro na pewno a dzieci chyba 1,5 ale tu nie dam głowy uciąć bo za dwulatka nie płaciłam nic.

  • Wiola
   6 sierpnia 2018    

   Aaa…i łabędzia już nie ma tylko dwa lub trzy rowerki wodne i 10 euro za 2 h

   • Redakcja
    6 sierpnia 2018    

    Super, dziękuję za informację. Uaktualnię za chwilę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.