Internetowa Aplikacja Bezpieczny Autobus

 

Jest już strona WWW do samodzielnego sprawdzania autokarów!

 

Na wakacje dzieci zwykle jadą autobusem. DSCF0229Nieraz zdarzało się, że wyprawa została opóźniona lub odwołana, bo pojazd okazał się niesprawny, a kierowca przemęczony (a nawet nietrzeźwy). Jeśli chcesz mieć pewność, że w drodze nie stanie się nic nieprzewidzianego, sprawdź, czy autokar, którym będą jechały dzieci, jest bezpieczny.

 

Teraz możesz sprawdzić sam czy autokar jest sprawny! Na stronie MSW,  udostępniona jest specjalna aplikacja. Wystarczy wpisać numer rejestracyjny autobusu czy autokaru, a otrzymamy najważniejsze informacje, czy ma on ważne badania techniczne i ubezpieczenie OC! Uważam, że jest to świetne i szybkie rozwiązanie sprawdzenia danego pojazdu.

 

Można też poprosić policję lub wojewódzkiego inspektora transportu drogowego o skontrolowanie autokaru. Adres i dane kontaktowe wojewódzkiego inspektoratu znajdziecie TU. Ponieważ inspektorów nie ma zbyt wielu, zgłoś prośbę o kontrolę kilka dni przed planowanym wyjazdem. Niezależnie od indywidualnych zgłoszeń inspektorzy transportu drogowego sprawdzają sprawność techniczną pojazdu, czas pracy kierowców i ich trzeźwość w ramach akcji „Bezpieczny autokar”.
Gdy dzieci będą w autokarze, zobacz, jak wygląda wnętrze pojazdu. Chodzi o to, by w przejściu nie leżały bagaże.

 

Pamiętacie jak jakiś czas temu dzieci z naszej szkoły wybierając się na zieloną szkołę musiały chwilę poczekać? Autokar pod szkołą został sprawdzony i okazało się, że nie do końca jest sprawny. Okazuje się, że takie akcje są potrzebne, bo tu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci. Koniec końców uczniowie ze szkoły bezpiecznie trafili do celu i dobrze się bawili.

 

Dyżurny Komisariatu Policji w Mierzynie:
tel. 91 821 73 11

 

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego:
tel. 91 311-56-19, fax 91 – 311-56-41 lub mail biuro@witd.szczecin.pl

 

Sprawdź SAM!

Internetowa Aplikacja MSW „Bezpieczny Autobus”.

 

 

Kasia

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.