Potrzebna ścieżka rowerowa

 

W naszym regionie brak jest ścieżek rowerowych, a rowerzystów gdy tylko robi się cieplej z roku na rok przybywa. Najczęściej pokonywana i lubiana trasa przez mieszkańców Bezrzecza i okolic, a nawet mieszkańców Szczecina to ta na Głębokie. DSCF9036Warto zwrócić uwagę, iż często rowerzystami są dzieci, ale czy to dla nich bezpieczne? Czy w ogóle bezpiecznie jest się poruszać pojazdem dwuśladowym w naszej okolicy?

 

Nie! Zdecydowanie nie jest u nas bezpiecznie jeździć rowerem!

 

W naszej okolicy przeważają wąskie drogi i chodniki. Najczęściej jest tak, że jedni przeszkadzają drugim, rowerzyści-samochodom, samochody-rowerzystą , rowerzyści- pieszym, piesi-rowerzystą.

 

Ja osobiście nie mam odwagi ruszyć rowerem z dziećmi w jakąś dalszą trasę rowerową, raczej wybieramy do przejażdżki  mało uczęszczane osiedlowe uliczki. Nie puszczam też dzieci rowerem do szkoły. Dzieciom ciężko wymijać na chodniku pieszych. Widziałam już wielokrotnie jak jadące dziecko na rowerze próbując wyminąć pieszego zjeżdżało przednim kołem na ulicę.

Jakim zbawieniem byłaby ścieżka rowerowa, z jaką olbrzymią chęcią wybrałabym się z dziećmi na rowerach nad jezioro Głębokie zwłaszcza, że połączenia PKS czy MZK z Bezrzecza, Wołoczkowa i Dobrej brak. Czy jest chociaż cień szans na to, że kiedyś coś się w tej kwestii zmieni?

 

DSCF9012Dochodzą do nas słuchy od mieszkańców Wołczkowa, że im też marzy się ścieżka rowerowa, która mogłaby poprowadzić do Głębokiego. Pewnie nieraz jechaliście samochodem od Wołczkowa do jeziora Głębokie i wiecie, że trasa ta jest bardzo niebezpieczna.

 

Jest alternatywa – droga leśna. Można dojechać do Wołczkowa wjechać w las i tam leśne dróżki poprowadzą nas do Głębokiego. No, tak, ale z Bezrzecza trzeba najpierw dojechać do Wołczkowa….

To samo jest w Bezrzeczu. Można wjechać w tzw. teren wojskowy, ale słyszeliśmy, że wojsko wlepia mandaty za poruszanie się ich terenem. Nie będę teraz tego komentować bo to zostawię na osobny temat.

 

Mam nadzieję, że doczekamy się ścieżki rowerowej i będziemy mogli bezpiecznie poruszać się po naszej pięknej okolicy!

 

Ważne:

 • Przepisy zabraniają jazdy rowerem po chodnikach. Generalnie jest za to mandat.
 • Drogi leśne na Głębokim to większość terenów wojskowych, gdzie zdarzają się przypadki karania mandatami.

 

 

Magda

 

 

Podobne wpisy

4 Komentarzy

 1. Misia
  25 czerwca 2014    

  Gratuluję dobrego tematu na wpis. Jestem absolutnie za i proponuję zgłosić te uwagi tu: http://www.konsultuj.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116058.asp . Niestety górne Bezrzecze oraz Wołczkowo podlegają Gminie Dobrej, a nie Szczecinowi – za to Głębokie jak najbardziej ! Wiem też dzięki Wam, że można złożyć wniosek i zgłosić swój pomysł, wtedy to zadecydujemy na co chcemy przeznaczyć nasz szczeciński budżet obywatelski! Znajdzie się ktoś tak uprzejmy by się tym zająć? Czy może ma ktoś jakiś inny pomysł jak temu sprostać?
  Marzy mi się by moje dzieci jeździły do szkoły rowerem..

 2. Anonim
  29 czerwca 2014    

  Popieram jak najbardziej powyższy artykuł, brakuję scieżki rowerowej aby bezpiecznie dojechać na chiciażby na Głębokie ii co najważniejsze jest miejsce wzdlóż drogi aby taka nitke rowerową poprowadzić!

 3. dziad Miet
  11 lipca 2014    

  Bardzo podobają mi się ciekawe informacje zamieszczane na portalu moje Bezrzecze.Zawierają wiadomości z życia regionu,promują dobre rozwiązania,podpowiadają-jakie poczynić przedsięwzięcia celem poprawy bezpieczeństwa mieszkańców.Myślę,że moje Bezrzecze stanie się często odwiedzanym portalem gminnym.Bardzo pozytywnie oceniam ostatnią informację – o możliwości zamieszczania informacji do wiadamości mieszkańców-o przekazaniu zbędnych a użytecznych rzeczy – potrzebującym.Poprzez takie informacje Bezrzecze ma szansę stać się miejscowością o największym sercu-otwartym na innych ludzi.Tego życzy wypowiadający się komentator.

 4. km
  11 października 2014    

  Mieszkamy na Bezrzeczu. Patrząc na mapę do Jeziora Głębokiego z ul. Koralowej jest bardzo blisko. Kilkakrotnie próbowaliśmy znaleźć skrót rowerowy na Głębokie. Pojechaliśmy ul. Zaściankową, niestety dalej z nowego osiedla nigdzie nie ma przejazdu. Wiemy że jest tam teren wojskowy, ale czy naprawdę nie można wydzielić jednej ścieżki rowerowej na Głębokie? Teraz wyjazd rowerami nad jezioro prowadzi niebezpieczną i ruchliwą trasą przez Wołczkowo. Ścieżka rowerowa z Zaściankowej na Głębokie stworzyłaby zupełnie nową jakość aktywnego wypoczynku, a ponadto mogłaby mieć odgałęzienie dla mieszkańców Wołczkowa np od ul. Jesiennej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.