Czas na zmiany w gminie Dobra…

Drodzy mieszkańcy, znajomi, sąsiedzi bardzo dziękuję Wam za oddanie głosu na moją osobę. Jest mi niezmiernie miło, że obdarzyliście mnie swoim zaufaniem.

Bardzo się denerwuję i zastanawiałam się jak to będzie… Jest to dla mnie nowy etap w życiu, jest to dla mnie nowe doświadczenie. Na pewno nie zamierzam spoczywać na laurach, czy bym się dostała do Rady Gminy czy nie, to i tak nadal bym robiła, to co do tej pory.

Bycie Waszą radną pozwoli mi być bardziej na bieżąco, pozwoli mi na szybsze działania dla  NAS, dla WAS, dla mnie. Jeszcze raz dziękuję za tyle „X” przy moim nazwisku!

 

Czas na zmiany

Z racji, iż do wyborów startowałam z Komitetu Wyborczego Magdaleny Zagrodzkiej, zrozumiałe będzie to, że będę zachęcać Was do oddania głosu, właśnie na nią. Poniżej wypiszę jej atuty i sami zdecydujcie, czy jest odpowiednią kandydatką na wójta. Ja uważam, że TAK.

 

 

Szczeble samorządności 

Magdalena Zagrodzka nie wzięła się znikąd, nie wyskoczyła jak Filip z konopi, jak królik z kapelusza, ona działa od dawna i poznała wszystkie szczeble samorządności.

 • 2002 – 2006 – Radna Sołectwa Mierzyn
 • 2006 – 2010 – Radna Gminy Dobra – zastępca przewodniczącego komisji oświaty, kultury, zdrowia i opieki społecznej
 • 2010 – 2014 – Radna Sołectwa Mierzyn
 • 2014 – 2018 – Radna Powiatu Polickiego, uzyskała wówczas największy wynik poparcia od czasu powstania powiatów. Przewodnicząca komisji promocji, rozwoju, sportu i turystyki. Z-ca przewodniczącego komisji zdrowia, bezpieczeństwa, pomocy społecznej i polityki rodzinnej.

Ostatnio jedna osoba zapytała mnie dlaczego pani Magdalena Zagrodzka tak w ogóle startuje na stanowisko wójta?

Bo chce się rozwijać, bo ma ambicje, bo zna swoją wartość. Czy to źle? Uważam, że to właśnie dobrze o niej świadczy. Tylko ludzie ambitni do czegoś dochodzą.

 

Czy Magdalena Zagrodzka ma doświadczenie? 

Jak najbardziej! To, że nigdy nie była wójtem, wcale nie świadczy o tym, że nie ma doświadczenia. Pani Teresa Dera kiedyś też nie była wójtem, musi być ten pierwszy raz. 😉

Magdalena Zagrodzka ma ogromne doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.

 • Stowarzyszenie My w Gminie Dobra – prezes stowarzyszenia
 • Polskie Terminale S.A. – zarządzanie administracją
 • Urząd Gminy Nowe Warpno – stanowisko kierownicze
 • Starostwo Powiatowe w Policach – podinspektor w wydziale promocji i informacji

 

Doświadczenie w parze z wykształceniem

Magdalena Zagrodzka ma 42 lata, jest żoną, matką i mądrą kobietą.

 • Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie – administracja publiczna, studia licencjackie
 • Collegium Balticum w Szczecinie – doradztwo zawodowe i personalne, studia podyplomowe
 • Uniwersytet Szczeciński – zarządzanie nieruchomościami, studia podyplomowe
 • Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu – zarządzanie projektami, studia podyplomowe

 

Dobry człowiek 

Już kiedyś pisałam u siebie na stronie. Ludzie których spotykamy na swojej drodze są po coś. Ja spotkałam Magdalenę Zagrodzką po to by pomagać innym. Wspólnie pomagamy i wspieramy różne akcje charytatywne.  Poznałam ją jako dobrego człowieka i z dnia na dzień utwierdzam się, że jest ona odpowiednią osobą na stanowisko wójta.

 • Prezes Stowarzyszenia „My w Gminie Dobra”, które zajmuje się działalnością społeczną i charytatywną.
 • Wolontariuszka w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Ktoś kto pomaga bezinteresownie człowiekowi i kocha zwierzęta, musi być dobrym człowiekiem. Nie ma innej opcji. 🙂

 

Czas na zmiany

To zrozumiałe, że ludzie boją się zmian. To zrozumiałe, że człowiek przyzwyczaja się do tego co ma. Jednak uważam, że ludzie po latach się wypalają i tracą zapał. Jestem przekonana, ze kiedyś, gdy pani Dera zaczynała miała więcej energii, miała wizję na rozwój naszej gminy. Tylko, że tak jak pisałam wyżej, ludzie się wypalają i to normalne, dlatego zmiany są konieczne by nasza gmina się rozwijała nadal. Czas na kogoś młodszego, czas na kogoś ze świeżym spojrzeniem na stare problemy!

 

Lokalni popierają Zagrodzką 

Żadna już tajemnica, że KWW Lokalni z Ewą Głowacką na czele poparli Magdalenę Zagrodzką i wspólnie chcą nowych zmian dla naszej gminy.

 

 

Dajmy jej szansę! „X” dla Magdaleny Zagrodzkiej!

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. Zygmunt
  29 października 2018    

  Obie Panie Dera i Zagrodzka nie są z mojej bajki.
  Ale oddam głos na Magdalenę Zagrodzką, ponieważ dość mam obecnego układu sprawującego władzę.

  Kilka powodów dla których moim zdaniem zmiana jest potrzebna:
  1. Teresa Dera jest wójtem od 12 lat, a wcześniej była sekretarzem gminy – to już wystarczający czas, aby popaść w marazm, minimalizm, bylejakość.

  2. Teresa Dera ma obecnie 62 lata, gdy będzie kończyć kadencję będzie miała 67 lat, a to już nie gwarantuje jakości przy zarządzaniu dynamicznie rowijającą się, coraz to większą gminą.
  Znacznie lepiej będzie wykorzystać jej doświadczenie jako radnej gminy.

  3. Układ, który utworzoło otoczenie Teresy Dery jest nie do zaakceptowania. Dwa najbardziej bulwersujące przykłady:
  a) opłacanie ze środków gminnych prywatnych portali internetowych (Bezrzecze24, Mierzyn24, GminaDobra24 i innych) należacych do rodziny radnego gminny z komitetu Teresy Dery
  b) zwolnienia podatkowe i podpisywanie niekorzystnych umów dla wybranych prywatnych firm działających na terene gminy Dobra.

  4. Walka o utrzymanie stołków i obecnego układu, którą widzimy w internecie zwłaszcza na facebookowych profilach portali internetowych opłacanych przez Teresę Derę i ataki z kont osób, które czerpią korzyści z obecnego układu (rodziny radnych, żony marketingowców Teresy Dery, właściele firm, które prowadzą lub chcą prowadzić gminne inwestycje) pokazuje jak silny jest obecny układ trzymający władzę i jak wielkie korzyści musi czerpać z obecnego stanu rzeczy. A to przekonuje mnie, że konieczna jest zmiana, aby przywrócić normalność.

  5. Bezrzecze przez KWW Teresy Dery zawsze traktowane było po macoszemu. Robiono tylko to co trzeba było, aby uniknąć katastrofy i co zrobiłby każdy, obojętnie kto byłby wójtem. Brakowało wizji, komunikacji z mieszkańcami, a w końcu Bezrzecze to druga największa miejscość w gminie Dobra!

  6. Teresa Dera nie poradziła sobie z rozwiązaniem problemu komunikacyjnego w Bezrzeczu od 12 lat i nie wierze, aby starczyło jej energii do rozwiązania tego złożonego problemu. Jej jedyną receptą było stworzenie dróg tranzytowych z wąskich osiedlowych uliczek niszcząc w ten sposób spokój mieszkańców Bezrzecza.

 2. Bezrzeczanin
  30 października 2018    

  Z argumentacją Zygmunta, nie sposób nie zgodzić się. Nie bójmy się zmian, chyba że chcemy żeby u nas było jak na Białorusi – dożywotnio.

 3. Ral
  30 października 2018    

  Popieram w pełni.

 4. Anonim
  31 października 2018    

  TERESKA i tak już ma w Radzie większość – w organie który ma kontrolować WÓJTA. A warto żeby ktoś spojrzał dlaczego jak budowa drogi gminnej to firma …. , a jak odbiór ścieków z wykorzystaniem infrastruktury wybudowanej za pieniądze GMINY to firma … , itd.

  Jest może ktoś kto w sposób bezpieczny stworzyłby stronę internetowa z siecią powiazań? Taki diagram jaki już istnieje dla osób powiązanych przez posiadane udziały i pozycje we władzach spółki. Tutaj rozbudowany rodzinę i etat w Gminie.