Czas na dziury i dziureczki

No to czas na dziury (przepraszam już się poprawiam) czas na wyrwy 😉 Pogoda za oknem obrzydliwa, to się trochę poczepiam.

 

Filozofia łatania dziur

Dziura na wysokości kościoła.

Ja tego nie rozumiem i nie zrozumiem jaka jest filozofia łatania dziur? Przecież Powiat twierdzi, że nie ma pieniędzy na remonty dróg ale jak tak się zsumuje nasze wszystkie załatane dziury do tej pory na ul. Górnej, to już dawno mielibyśmy za tą kwotę wyremontowaną jedną z ważniejszych dróg w Bezrzeczu.

Górna w tej chwili wygląda gorzej niż Modra i Koralowa. Wiem, że łatanie dziur jest wpisane w stały plan budżetu powiatu i prędzej czy później pojawi się ekipa klejąca dziury ale na prawdę nie można inaczej? Będziemy tak co chwila wrzucać na stronę zdjęcia gigantycznych dziur, zdjęcia poprzebijanych opon, zdjęcia odłamków asfaltu rozsypanych na całej długości chodników?  Co chwila będziemy pisać o bezpieczeństwie dzieci chodzących najważniejszą ulicą w Bezrzeczu do szkoły?

 

Wiem, że za chwilę pojawią się pachołki informujące kierowców o wyrwie w jedni. Będziemy przez kilka tygodni jeździć slalomem, aż dziury, dziurki i dziureczki znikną, do następnych opadów. Dziury pojawią się ponownie, w tych samych miejscach i tak w koło Macieju.

 

Dziura na wysokości kościoła.

Dziura na wysokości parkingu.

Dziury na wysokości Stokrotki.

Dziura na wysokości wyjazdu z Biedronki.

Na koniec: drodzy kierowcy, niestety musicie uważać i obserwować po czym jeździcie. Życzę wszystkim jak najmniej dziur na swojej drodze!

 

Ekipa sprzątająca widmo

Chodnik przy ul. Górnej.

 

Jak już się tak czepiam to poczepiam się chodników. Panie Starosto obiecał Pan jakiś czas temu gdy odwiedził Pan Bezrzecze, dokładnie 07.02.2017, że Bezrzecze i ulica Górna nie będzie zapomniana, że nie będzie na szarym końcu. Obiecał Pan, że ekipa odpowiedzialna za sprzątanie dróg powiatowych będzie pojawiać się w Bezrzeczu. Niestety firma, która odpowiedzialna jest za odśnieżanie, za utrzymanie czystości dróg powiatowych w Bezrzeczu zapewne pojawia się wyłącznie w tabelkach, w swoich rozliczeniach. My mieszkańcy ich nie widujemy, no chyba, że zdjęcia się wrzuci, to wówczas jest wielkie poruszenie….

Dlatego wrzucam zdjęcia. 😉

 

Tak wyglądają chodniki przy ul. Górnej.

 

 

3 Komentarzy

 1. Magdalena Zagrodzka
  17 stycznia 2018    

  W przyszłym tygodniu Starostwo Powiatowe w Policach, będzie ogłaszało przetarg na remonty dróg powiatowych

 2. Piotr
  18 stycznia 2018    

  Mówiłem, zebrać się i zablokować drogę pokojową manifestacją na pasach. Puszczamy osobówki do pracy i szkół, a innym dziękujemy. Na marginesie, od dłuższego czasu widzę podczas spacerów z psem jak duże samochody ciężarowe, tzw. wanny i tiry zrobiły sobie skrót od Głębokiego (jadą z Polic) przez Wołczkowo i dalej Bezrzecze przez ulicę Szkolną do granicy lub na budowy w Mierzynie. To te samochody wyrywają ten asfalt, który jest prowizorycznie łatany na ulicy Górnej, a droga dawno powinna przejść remont. Dzisiaj minęło mnie pięć takich samochodów w przeciągu 30 minut.Wiecie ile taka ,,wanna” waży z załadunkiem ziemi lub gruzu. To nie nasze samochody osobowe w ekspresowym tempie potrafią skruszyć stary asfalt lub łaty aby zrobiły się takie wyrwy jak obecnie. Wiem, wszyscy powiedzą, że droga powinna przejść obiecany gruntowny remont.Ale zobaczcie jak nas traktują.Może trzeba sobie uzmysłowić, że jesteśmy Małą Ojczyzną.
  Pozdrawiam Piotr.

  • Piter
   21 stycznia 2018    

   Jeżeli nacisk na os jest dopuszczalny i nie przekroczony to nie widzę przeszkód żeby owe 40tonowe pojazdy poruszały się po naszych drogach. Skoro nie ma zakazu poruszania się pojazdami powyżej np. 7,5 tony to nic nie można zrobić…. lecz uważam że ta droga jest jeszcze wybudowana przed rozbudowa Bezrzecza Wolczkowa itd. Pamietam jeszcze jak jeździło się na Maliny do Wolczkowa to ta droga była już i do tej pory jest. Proszę przeliczyć ile to już lat minęło i ile samochodów przybyło, a później snuć z palca wyssane dowody na to że ciężarówki psują asfalt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły