Co mi przeszkadza w Bezrzeczu

Powracając jeszcze raz do wyników ankiety Pani Łucji Wierzchowskiej, które prezentowałem w poście „Dlaczego mieszkam w Bezrzeczu?” nasunęła mi się myśl czy każdy z mieszkańców zadowolony jest z Bezrzecza?
wadamieszkaniapozaszczecinemTo oczywiście pytanie retoryczne. Sam spotykam się (choć nie często) z osobami, którym Bezrzecze nie do końca przypadło do gustu. Co nam zatem przeszkadza, co nas drażni i denerwuje w Bezrzeczu? Zobaczmy co odpowiadali ankietowani mieszkający poza Szczecinem:

 

 • uciążliwy dojazd do Szczecina,
 • korki,
 • problemy z komunikacją miejską,
 • zbyt mało sklepów,
 • nie wiele możliwości rozrywki,
 • duże koszty podróży do Szczecina

 

Musimy pamiętać, że odpowiedzi te padały nie tylko w Bezrzeczu ale i w Mierzynie, Wołczkowie, Dobrej, Tanowie, Dołuje. Ankieta przeprowadzana była w zeszłym roku więc od tego czasu wiele się zmieniło. Autobus 74 jeździ teraz zmienioną trasą dojeżdżając aż do szkoły w Mierzynie. Pojawiła się również nowa linia numer 89 podróżująca po Mierzynie. Mamy też coraz więcej sklepów, zarówno małych jak i wielkopowierzchniowych.

 

przeprowadzkadoszczecinaMimo wszystko zdaje się, że mieszkańcom doskwierają zbyt rzadkie kursy komunikacji i obecna, uboga siatka połączeń, która ułatwiłaby podróżowanie pomiędzy miejscowościami gminy i Szczecinem.

 

Niestety największym chyba problemem, którego najczęściej wskazywali ankietowani były dojazdy i korki. My mieszkańcy wiemy jak wygląda dojazd do ronda Pinezka w godzinach szczytu, o 8:00 czy 16:00. Mieszkańcy Mierzyna, podróżujący od strona ulicy Ku Słońcu również.

 

A Tobie co przeszkadza w Bezrzeczu?

Podziel się uwagami w komentarzach…

 

 

Adam

1 Komentarz

 1. Seba
  10 czerwca 2014    

  Jedyna rzecz jaka mi przeszkadza w Bezrzeczu to ul. Górna. Pisaliście już o stanie drogi. Moje dziecko też podąża chodnikiem przy tej ulicy i zastanawiam się kiedy powiat nasz znajdzie fundusze na remont drogi. Dobrze, ze pojawiła się kontrola radarowa być może jeden z drugim jak dostanie mandat to się opamięta 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.