Sposób na korki w Bezrzeczu?

Tak mnie w piątek natchnęło… Odwiozłem dzieciaki do szkoły / przedszkola i w duchu pomyślałem sobie:

jest nieźle, dziś ruch nie za wielki, jazda całkiem płynna jak na Bezrzecze o godzinie 8:00

Tym czasem w samochodzie lecą wiadomości drogowe Radio Szczecin. Spiker wymienia listę zakorkowanych miejsc wymieniając ulicę Koralową oraz Modrą w kierunku ronda „Pinezka” w Bezrzeczu – zamurowało mnie…

 

Już jakiś czas temu miałem nieodparte wrażenie, że w Radio podają informacje według szablonu, wymieniając ciurkiem miejsca, które zazwyczaj się korkują. Tylko co to ma wspólnego z rzeczywistością?

 

Z resztą z ciekawości uruchomiłem stronę internetową Google Maps, w której gdy wybieramy szukanie trasy dojazdu podane jest natężenie ruchu. Aplikacja oznacza zakorkowane miejsca kolorem czerwonym, pomarańczowym ruch nieznacznie wolniejszy, zaś na niebiesko płynny przejazd. Zresztą rzućcie okiem na grafikę, z której wynika, że ruch zwalnia jedynie przed szkołą w Bezrzeczu (i dobrze, bo bezpieczniej) oraz przed przystankiem przy Ośrodku Wychowawczym tuż przed Lidlem, no i na chwileńkę na rondzie „Pinezka” (Bo pełnym gazem przejechać się go nie da).

 

ruch

 

Sposób na korki w Bezrzeczu?

Wychodzi na to, że nie ma co wierzyć w to co słyszymy w radio. Lepiej samemu skorzystać ze strony www.Maps.Google.pl, wyszukać połączenia np. z ul. Górną do Zawadzkiego / Szerokiej i już mamy najświeższe informacje o natężeniu ruchu.

 

Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi 🙂

Adam

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. Titon
    26 października 2017    

    Decydując się mieszkać na Bezrzeczu powinniście przewidzieć że jedyna droga łącząca Bezrzecze z miastem jest tylko dwu pasmowa i nie ma fizycznej możliwość jej poszerzenia to dlaczego teraz narzekacie na korki naprawdę nie rozumiem tego niby wszyscy tacy inteligętni a tak prostej rzeczy nie potrafią przewidzieć

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.