Sołtys Bezrzecza i jego zaskakująca decyzja

 

Tomasz Czubara rezygnuje z pełnienia funkcji sołtysa Bezrzecza. Z jednej strony zaskoczyła mnie ta decyzja, z drugiej strony czułam, że tak się może wydarzyć.

 

Żałuję, że tak się stało ale szanuję jego decyzję i poniekąd go rozumiem. Rozumiem, bo wiem jak to jest gdy się stoi po drugiej strony barykady. Wiem jak, to jest gdy nie jest się traktowanym na równi z innymi…. Podcinają Cui skrzydła i zwyczajnie w świecie masz dość.

 

 

 

„Moja decyzja jest wyrazem sprzeciwu wobec polityki władz gminy Dobra jaką prezentuje wobec „niepokornych” sołectw i mieszkańców.
Nie wyobrażam sobie móc skutecznie działać na rzecz mieszkańców Bezrzecza mając za partnera ze strony gminy osobę upolitycznioną i działającą niezgodnie z zasadą partycypacji społecznej i demokracji lokalnej.
Rezygnuję mając nadzieję, że władze gminy zrozumieją, że samorząd to My – mieszkańcy a nie politycy powoływani na najwyższe stanowiska dla osiągnięcia innych celów.”

Tomasz Czubara

 

 

 

Mam nadzieję, że pomimo swojej decyzji nadal będzie wspierał naszą miejscowość i będziemy działać dla naszej lokalnej społeczności. 🙂

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Napoleon
    4 czerwca 2020    

    O ile się nie mylę 7.06. jest referendum? A może jakaś mobilizacja mieszkańców? Dzisiaj i jutro można, później cisza wyborcza, tak czy nie? Megafon? Osoby przed Biedronką, Stokrotką, Netto? Ulotki w skrzynkach na listy? W zasadzie jakbym od czasu do czasu nie sprawdzał strony www to bym nie wiedział, że referendum jest wyznaczone na 07.06. Inicjatorom przestało zależeć? Tym bardziej, że działanie p. Sołtysa i jego uzasadnienie mogłoby niektórych ludzi przekonać do uczestnictwa! Zatem:
    Społecznicy Bezrzecza – wzywam Was do działania, jest kilkadziesiąt godzin do wykorzystania! Pokażcie na co Was stać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody