Pumptrack odebrany – można śmigać!

W dniu dzisiejszym tj. 14.07.2021 zostały dokonane odbiory Pumptraca w Bezrzeczu. Co to oznacza? Można śmigać! Hulajnogi i rowery mile widziane.

 

Pamiętajcie podczas zabawy zachowajcie ostrożność, użytkujcie to miejsce bezpiecznie. Pamiętajcie o tym, że jeżdżąc rowerem czy hulajnogą są inni użytkownicy toru. Zawsze miejcie na głowie kask! Śmieci wrzucajcie do kosza! No i bardzo proszę dbajmy i szanujmy to miejsce, nie niszczcie niczego na tym placu i dookoła niego.

 

Co to ten Pumptrack?

Przypominajka dla tych co jeszcze nie wiedzą, co to ten Pumptrac (chociaż nie chce mi się wierzyć, że jest jeszcze ktoś taki 😀 ). W wielkim skrócie to rowerowy plac zabaw 😉Chociaż idealnie się sprawdza podczas jazdy hulajnogą! 🙂

 • Budowa osiedlowej infrastruktury sportowej – toru rowerowego typu Pumptruck powstała na terenie dz. Nr 66/147, 66/145,  strefa startowa, w także prace towarzyszące m.in.: wycinką drzew i krzewów, karczowaniem, oraz wywozem drewna i krzewów z terenu inwestycji.
 • Przypomnę tylko, iż inwestycja ta powstała dzięki Nam, dzięki Wam. Projekt został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego gdzie, to my mieszkańcy głosowaliśmy i WYGRALIŚMY!
 • Obiekt ten, przeznaczony jest do amatorskiego treningu kolarskiego typu „PUMPTRUCK”. Dzięki swemu ukształtowaniu (muldy, profilowane zakręty itd.) tor ten umożliwia trenowanie jazdy na rowerze na każdym poziomie zaawansowania, na różnych rodzajach rowerów. Dzięki treningowi na torze typu „PUMPTRUCK” rowerzysta wyrabia utrzymanie równowagi na rowerze, uczy się płynności jazdy i nabywa obycia z rowerem, dzięki czemu poprawia swoją sprawność posługiwania się nim na co dzień.
  Oprócz budowy samego toru wykonane zostało również dojście do niego, stanowiące zarazem dojazd dla rowerzystów.
 • UWAGA! Po ukończeniu budowy Orlika zostanie utwardzona ulica Miodowa, tak by można było dojechać swobodnie do Pumptraca. Prawdopodobnie zostanie również zamontowana furtka od strony placu zabaw, tak by i od tej strony można było wejść na rowerowy plac zabaw (w tym miejscu co zdemolowano płot 🙁 ). 
 • ORIENTACYJNE WYMIARY TORU:
  Wymiary toru do jazdy rowerem: 38 x 20m.
  Wymiary toru wraz ze skarpami: 43.5 x 25m.
 • Wykonawca: 4FUN Sp. z o.o. z Jeleniem Góry 

 

Jestem przekonana, że będzie, to ulubione miejsce naszych dzieciaków. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie cały ten teren zostanie zagospodarowany i będzie naszą wizytówką 🙂

 

Miłej i bezpiecznej zabawy! 🙂

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody