Propozycje do Budżetu Gminy na rok 2021

Drodzy mieszkańcy Bezrzecza i Wołczkowa, sąsiedzi i znajomi czekam na Wasze propozycje do Budżetu Gminy na rok 2021 do końca tygodnia. Po zebraniu wszystkich propozycji przedłożę je w Urzędzie Gminy Dobra.

 •  Termin do 25 września 2020.
 • Propozycje możesz wypisać w komentarzu pod tym wpisem, a ja przedłożę je w UG.
 • Wnioski można też złożyć osobiście lub wysłać do Urzędu Gminy.

 

To ważne byście zgłaszali swoje uwagi, sugestie i propozycje. Nie jestem w stanie dotrzeć do każdego mieszkańca, a jako radna chciałabym być Waszym głosem, dlatego zachęcam do współpracy.

 

Jeśli uważasz, że przydałby się śmietnik na Twojej ulicy, chodnik, oświetlenie czy utwardzenie/naprawa drogi (płyt) pisz w komentarzu.  Może masz inną propozycję? To Ty wiesz najlepiej co poprawi jakość życia w Twojej najbliższej okolicy.

 

Czekam na uwagi i propozycje do końca tygodnia tj. 20.09.2020 roku.

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

18 Komentarzy

 1. Rfs
  14 września 2020    

  1. Cokolwiek z ul. Herbaciana, żeby nogi nie złamać.
  Pozdrawiam

  • Kasia z mojeBezrzecze
   15 września 2020    

   Wiem wiem…. pamiętam o Was 🙂

 2. Xyz
  15 września 2020    

  Założenie progów zwalniających na drodze od Biedronki do osiedla Dolina Słońca. Obowiązuje tu ograniczenie do 30 km/h tylko kto tego przestrzega. Chodnik blisko jezdni, duży ruch pieszych, dzieci a kierowcy i motocykliści wyścigi sobie robią. Tylko czekać aż wydarzy się nieszczęście. Oświetlenie nowo założone, progi nie byłyby chyba dużym kosztem w ramach zwiększenia bezpieczeństwa.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   15 września 2020    

   Zanotowane!

  • Kuku
   16 września 2020    

   Zamiana nowych płyt betonowych na uszkodzone na drodze od Biedronki do osiedla Dolina Słońca. Obowiązuje tu ograniczenie do 30 km/h tylko kto tego przestrzega.

   • Grzegorz
    16 września 2020    

    No to może jeszcze odpowiednie przycięcie drzew wzdłuż ulic Parkowej i Cynamonowej? Wiele lamp oświetlających te drogi jest szczelnie przesłonięta gałęziami drzew (w tym te nowe lampy na Cynamonowej).

    • Karolina
     18 września 2020    

     O tak, przydałoby się przycięcie krzaków – jadąc od Biedronki w kierunku Cynamonowej na końcu „nowej drogi” zupełnie nie widać czy nie jedzie nic z lewej str. Dziwię się, że w ogóle takie rzeczy trzeba zgłaszać – to powinno być regularnie podcinane! No ale przecież w tej gminie nic nie funkcjonuje tak jak trzeba, wszystko trzeba sobie wywalczyć…

  • Grzegorz
   16 września 2020    

   Progi przydałaby się również na ul. Anyżkowej. Trzy bramy wjazdowe, duży ruch pieszych (szczególnie dzieci), dużo aut zaparkowanych po obu stronach mocno ograniczających widoczność, a niektórzy pędzą na złamanie karku…

 3. Rfs
  15 września 2020    

  Trochę na wesoło. Parking podziemny przy nowym kościele 😁

  • Kasia z mojeBezrzecze
   15 września 2020    

   Myślę, że nawet jakby był podziemny, naziemny czy inny, to i tak będą parkować przed samą bramą 😉

   • Mirek
    15 września 2020    

    A Straz Gminna moze tam zawita w Niedziele

 4. Arnold
  16 września 2020    

  Opracowanie harmonogramu i wykonanie projektu budowy/remontu lokalnych i dojazdowych dróg i chodników wraz z potrzebną infrastrukturą w miejscowości Bezrzecze gdzie głównym kryterium inwestycji będzie „staż” (czas jaki upłynął od zgłoszenia zakończenia budowy 3-5 domów) oraz zabudowanie co najmniej 90% działek na długości 100-200 m po obu stronach ulicy. Opracowany harmonogram powinien być podstawą do wydatkowania 80% kwot na inwestycje drogowe w drogi osiedlowe i dojazdowe w Bezrzczu w następnych 10-20 latach i przyjęty do realizacji odpowiednią uchwałą RG. Harmonogram powinien wskazywać jedynie orientacyjne daty realizacji natomiast kolejność powinna być bezwzględnie zachowana.

 5. Sylwia
  16 września 2020    

  Jeśli chodzi o pomysł rekreacyjny dla małych i dużych to propozycja zewnętrznej skałki wspinaczkowej z trasami o różnej trudności postawiona na miekiej nawierzchni. Cos takiego funkcjonuje i super jest wykorzystywane w jednym z parków w Poznaniu. :)) może i kiedyś u nas :))

  Pozdrawiam

 6. Leszek
  17 września 2020    

  Kosz na śmieci przy „nowym parkingu” ulica Szkolna i wzdłuż chodnika do ulicy Nad Ruczajem

 7. Karolina
  18 września 2020    

  Dla ulic Parkowa, Tymiankowa, Bluszczowa, Bukszpanowa, Miętowa itd. Wydzielenie przy pomocy białej farby pasów dla pieszych i rowerów lub ustawienie znaków drogowych że cały ten rejon to pieszo-jezdnia.
  Przy każdej posesji na każde
  – 5-25 metrów długości działki możliwość wyznaczenia 1 miejsca do parkowania w strefie pieszo -jezdnia,
  -26-45 metrów długości działki możliwość wyznaczenia 2 miejsc do parkowania w strefie pieszo -jezdnia.
  -46-65 metrów długości działki możliwość wyznaczenia 3 miejsc do parkowania w strefie pieszo -jezdnia.
  -66 ->itd. z krokiem +20m +1miejsce do parkowania

 8. Jan
  19 września 2020    

  Powołanie łowczego kotów co tylko bez zaproszenia odwiedzają i znaczą działki. Jak udałoby ustalić się właściciela to powinien on zapłacić za akcję łowienia oraz dezynfekcję działki.

  • Jolanta
   19 września 2020    

   Pisz do Prezesa na Nowogrodzką.

 9. Anonim
  20 września 2020    

  Jolu akurat kot Pana Prezesa JK nie chodzi po cudzych działkach. Prezes jest osobą dobrze wychowaną i doskonale wie, że goowno po swoich pupilkach trzeba sprzątać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody