Piaskownica na chodnikach

Święta, święta i po świętach. Wracamy do szarej rzeczywistości.

Tyle się mówi o bezpieczeństwie, tyle się mówi o porządkach i czystości. My mieszkańcy staramy się dookoła swoich posesji mieć ład i porządek, jednak inaczej wygląda sprawa chodników na ulicy Górnej i Koralowej. Temat poruszam regularnie i chyba taki już nas los. W oczach Powiatu Police jestem zrzędą i marudą.

No trudno ktoś musi. Mogę być nadworną zrzędą, ale tu chodzi o bezpieczeństwo kierowców jak i pieszych.

Piach na drodze i chodnikach 

Tak się składa, że ulica Górna i Koralowa należy do Powiatu Police i co roku, co chwila trzeba im pokazywać palcem, że są nieodśnieżone chodniki, że znowu pojawiły się dziury, że piach i odłamki kamieni zalegają na jezdni, że chodnik wygląda jak piaskownica, zasypana piaskiem.

 

Wcale nie jest mi przyjemnie i miło, zamieszczać takie wpisy, ale wychodzi na to, że jak się nie pogoni im kota, to nie robiliby nic sami od siebie.

Sprawę zgłosiłam do pani naczelnik Wydziału Dróg Publicznych Starostwa Powiatowego w Policach. Mam nadzieję, że jak najszybciej droga i chodniki zostaną wysprzątane.

 

Za każdym razem trzeba przypominać i pisać, nagłaśniać, że piach znacząco wydłuża drogę hamowania, co stwarza dodatkowe zagrożenie dla pieszych? Za każdym razem trzeba mówić, że ulicą Górną podążają dzieci do szkoły – tak, tak i wiem, wiem teraz uczą się zdalnie, ale to żadne wytłumaczenie! Dlaczego od tylu lat nie ma systematycznego sprzątania dróg, chodników? Reagują dopiero jak dostają pisma, e-maile, zdjęcia.

Strasznie, to irytujące i uwierzcie, ale wcale, nie jest mi miło, że tak ich cisnę 🙁

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Marian
    6 kwietnia 2021    

    To ja jeszcze przy okazji proszę o dopisanie do listy:
    – poprawienie oznakowania poziomego w szczególności przejścia dla pieszych i podwójna ciągła na ul. Słonecznej która jest często przekraczana.
    – przesunięcie znaku terenu zabudowanego w okolicy nowego przedszkola. Dopuszczalne 60 km/h to trochę przesada w szczególności że nie ma tam przejścia a rodzice z wózkami potrafią przechodzić przez jezdnię jakby ono tam bylo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody