Parada dzików na Górnej

Ja to mam szczęście. Idę sobie z synkiem do szkoły, a tu? Maszerują chodnikiem 3 dziki, jak w paradzie. Na temat dzików ostatnio się rozpisywano w naszym lokalnym społeczeństwie. Co jedna osoba, to inne zdanie na temat dzików. Padają ostre słowa, zaczynają się ludzie, nie wiem czemu, obrażać słownie, zaczynają sobie ubliżać i robi się „dziko”.

Prawda jest taka, że to my im zawężamy ich naturalne środowisko, to my im włazimy z butami, to my pomału ich otaczamy.

Jednak jeśli już kiedyś ktoś pozwolił na to by powstawały na tych terenach osiedla, domy, sklepy to trzeba coś wymyślić sensownego byśmy sobie w paradę nie wchodzili.

Nie mam nic do dzików i jak je widzę z oddali przy lesie czy polu to widok całkiem przyjemy i uświadamiam sobie, że mieszkam w bliskim sąsiedztwie z naturą. Jednak spotkać dzika na chodniku przy głównej drodze, to już tak nie do końca jest to miłe. Ja, to ja ale dzieciaki? Dzieciaki maszerujące dzień w dzień tym chodnikiem do szkoły? Nikt nie wie jak zachowa się dzik, nikt nie wie jak w sytuacji stresowej zachowa się dziecko.

Dlatego gdy natknęłam się na te 3 miłe osobniki dziś rano zadzwoniłam do Urzędu Gminy zgłaszając zaistniałą sytuację. Nie wiem co z tego wyniknie ale….. zobaczymy….

 

Telefony 

Mam prośbę i do Was jeśli natkniecie się na dziki (nie w lesie czy na polu) gdzieś na ulicy, drodze czy własnej posesji to zgłaszajcie to UG czy Straży Gminnej.

Ostatnio radny Tomasz Czubara zamieścił u siebie informację z instrukcją postępowania gdy zobaczy się dzika.

Każde pojawienie się dzików na terenie zabudowanym w Bezrzeczu proszę zgłaszać do urzędu gminy – tel. 91 311 23 06, 91 311 22 81, e-mail pszymanski@dobraszczecinska.pl, do straży gminnej – 91 311 52 56 lub (jeśli sytuacja ma miejsce w godzinach nocnych) bezpośrednio do firmy prowadzącej pogotowie ds dzikich zwierząt – tel. 603 881 398. Szybkie zgłoszenie pozwoli na podjęcie skutecznej interwencji.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.