Oko na las

Powracam do tematu, z którym jestem mocno zżyta, a mianowicie: Las bez śmieci.

Jakiś czas temu informowałam Was o tym, iż na nasz wniosek została wydana pozytywna decyzja o zamontowaniu foto pułapki w naszym lesie. [link]

 

Już wisi

Tak! Foto pułapka już wisi w naszym lesie. W którym miejscu? Wiem, ale nie powiem. 😉 Najważniejsze, że została zamontowana i mamy dodatkowe „oko” na nasz las.

 

Jak to działa?

W naszym lesie foto pułapka jest od 15.02.19. Każdorazowo wsi około od 7 do 10 dni. Po tym czasie jest zdejmowana w celu podładowania akumulatorów, wykasowania niepotrzebnych nagrań i ich oceny celem ewentualnych modyfikacji ustawień. Dotychczasowe nagrania poza widokiem osób spacerujących, biegających, kilku aut to nic niepokojącego nie ujawniły. Leśna kamera za każdym razem może być montowana w innym miejscu.

Trzeba pamiętać, że foto pułapka widzi tylko fragment lasu i drogi, przy ewentualnym zdarzeniu trzeba będzie analizować zarejestrowany ruch.

 

Las odetchnie z ulgą 

Cieszę się z takiego obrotu sprawy. Mam nadzieję, że dzięki temu  ewentualni sprawcy będą szybko wykryci i ukarani. Mam nadzieję, że wspólne działania sprawią, że las przestanie być zaśmiecany. Mam nadzieję, że nasz las w końcu odetchnie z ulgą!

 

 

PSZOK

Przy okazji przypominam, iż w naszej Gminie działa PSZOK czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych! Masz do wyrzucenia duże gabaryty czy materiały budowlane  to zawieź je do Dobrej. [link]

PSZOK znajduje się przy ul. Zwierzynieckiej 4 w pobliżu Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej.

 

Czynne w godzinach: 

Poniedziałek 9:00 – 17:00

Wtorek – Sobota 8:00 – 16:00

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

 

 

 

 

2 Komentarzy

 1. Iza
  20 marca 2019    

  Pani Katarzyno – fantastyczny pomysł! Mam tylko nadzieje, ze las nie zostanie wycięty szybciej niz uda sie nagrać pierwszego brudasa. Liczę na Pani pomoc, gdyby komuś w gminie przyszła do głowy ochrona lasu przed „kornikiem”.

 2. STASIA
  21 marca 2019    

  Nie wolno obojętnie przejść też obok: art. 166 kw
  Kto w lesie puszcza luzem psa, poza czynnościami związanymi z polowaniem,
  podlega karze grzywny… Regulamin Gminy też tego zakazuje. Czy są już pierwsze mandaty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.