Nie dla masztu! Petycja podczas festynu.

Ulica Górna zamieniła się w jeden wielki transparent. Na płotach wzdłuż całej ulicy Górnej pojawiły się transparenty z napisem „NIE!!! DLA MASZTU!”

 

Zostały też rozwieszone plakaty informacyjne. Poniżej treść plakatu:

Decyzja w sprawie lokalizacji masztu została podjęta przez gminę Dobra 22 lipca 2019. Z uwagi na okres wakacyjny i niedostateczne poinformowanie nas mieszkańców, decyzja ta się uprawomocniła (nie wpłynął żaden sprzeciw) i została przekazana do Starostwa Powiatowego w Policach. Tam inwestor będzie się starał o pozwolenie na budowę. W załączeniu Zawiadomienie z dnia 22 lipca 2019 oraz mapa usytuowania masztu.

 

Petycja 

Petycja przeciw lokalizacji masztu w tym miejscu będzie do podpisania na Festynie Rodzinnym na boisku gminnym w Bezrzeczu w dniu dzisiejszym 31.08.2019. od godz. 15:00.

Zróbmy coś razem! 

 

Informacja ta jest dla osób, którym nieobojętne jest szkodliwe w skutkach zdrowotnych stałe przebywanie pod wpływem pola elektromagnetycznego. 

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

9 Komentarzy

 1. Anonim
  3 września 2019    

  Cóż to za CIEMNOGRÓD???
  Jeżeli w naszej miejscowości i w okolicach, w dalszym ciągu będzie tak byle jaki sygnał – to każdy z nas, rozmawiając przez telefon komórkowy jest narażony na dużo większe dawki promieniowania radiowego i to dodatkowo wydobywające się z naszych telefonów przystawionych do głowy… Właśnie tak jest „skonstruowane” oprogramowanie naszych telefonów… im dalej od masztu – tym mocniejszy sygnał generują nasze telefony. Zatem proszę wszystkich protestujących, aby najpierw zapoznali się z działaniem tych powszechnie używanych urządzeń, a dopiero potem brali się za tego typu protesty, które wyglądają jak te z zamierzchłych czasów – gdy ludzie widząc parowóz krzyczeli że to szatański wynalazek i napewno jest strasznie szkodliwy… NIEŚMIAŁO LECZ STANOWCZO PRZYPOMINAM, ŻE MAMY 21 WIEK… PORA SIĘ OTRZĄSNĄĆ Z CIEMNOGRODZKICH ZABOBONÓW I NIECH BRAK WIEDZY NIE PRZESŁANIA NIKOMU PRAWDY. NIE WARTO TRACIĆ CZAS NA PROTESTY DLA SAMYCH PROTESTÓW.

  • mieszkaniec Bezrzecza
   3 września 2019    

   Szkoda komentować. Ten ciemnogród po prostu nie chce być królikami doświadczalnymi, stałe przebywanie w polu elektromagnetycznym po kilku latach rujnuje system immunologiczny i ludzie dostają różnorakich dolegliwości chorobowych. Nadajnik oczywiście jest potrzebny, takie są czasy, ale czy jest to dobre miejsce na ten maszt – w planowanym sercu Bezrzecza. Proszę sobie tylko wyobrazić jaka to będzie wysoka konstrukcja 36 m górująca nad naszymi głowami – przecież mamy tu zabudowę do 9,5m wysokości. Zapoznając się z dokumentacją znajdującą się w gminie, firma która przygotowała papiery do zatwierdzenia, umiejscowiła nadajniki bardzo niskiej mocy nieprzekraczającej 2 kW, a to tylko po to aby uniknąć decyzji środowiskowej. W praktyce tylko lokalnie rozwiążą ten problem z zasięgiem. Chyba trzeba być głupcem, aby myśleć, że na tym poprzestaną. Jak dostaną maszt to dowieszą kolejne zabawki, wystarczy wniosek do WSOiOś. Taka jest powszechna praktyka firm telekomunikacyjnych – opowiada o tym pan Gelzok, który jest osobą najbardziej zoriętowaną w Polsce link: https://www.youtube.com/watch?v=G3PRxB8L-Qg. Proszę najpierw się zainteresować tematem, poczytać lub posłuchać, choćby to co załączyłem, i nie wyzywać nas od ciemnogrodu.
   W naszej okolicy są miejsca niezamieszkałe, gdzie bezpiecznie można taki maszt postawić, obejmował by on okoliczne wioski, a budując to w centrum miejscowości naraża się mieszkańców na bezpośrednie oddziaływanie pola elektromanetycznego.

   • xx
    4 września 2019    

    łapki mi opadają jak słyszę tych anty masztowców…. zupełniej ak antyszczepionkowcy

  • AK
   4 września 2019    

   Skoro Anonim jest takim kozakiem, proponuję aby natychmiast na ochotnika zgłosił chęć postawienia masztu na swojej prywatnej działce! Problem się rozwiąże… I będzie gdzie przyczepić hamak!!!

   • Jasio
    4 września 2019    

    a jak to twój bezpośredni sąsiad :).

 2. Jasio
  3 września 2019    

  …dobry ten link. Kopalnia wiedzy. Zresztą na każdy temat.

 3. mieszkaniec z ul. Górnej
  3 września 2019    

  Każdy zainteresowany na „tak lub nie” masztowi, zanim się wypowie, powinien to obejrzeć
  https://www.youtube.com/watch?v=G3PRxB8L-Qg

 4. Jasio
  4 września 2019    

  … chyba każdy kto zakończył edukację na poziomie szkoły podstawowej. Chłopie zaproponuj może jeszcze nastrojowy wieczór, przy lampce wina, poezji śpiewanej z kanałem POLO TV.

 5. mieszkaniec Bezrzecza
  4 września 2019    

  Pan Gelzok jest poniekąd osobą bardzo specyficzną, jednakże nawet najlepiej opłacani adwokaci film telekomunikacyjnych przegrywają z nim w całej Polsce. A to że wystąpił w NTV, poniekąd internetowej TV gdzie również i wróżbici są zapraszani, nie oznacza że jet głupcem. Obecnie jest postrachem wszystkich firm GSM w kraju, a dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu obnaża obłudę i bezczelność tych firm.

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody