Co z naszym wygranym PUMPTRACKIEM?

Pytacie mnie gdzie nasz wygrany w Budżecie Obywatelskim PUMPTRACK?

Nie jesteśmy pierwsi 

Namawiając Was mieszkańców do głosowania często pisałam „Bezrzecze ma szanse na stworzenie pierwszego w naszym regionie PUMPTRACKA!”

No niestety Szczecin okazał się być pierwszy i ostatnio (15.01.2019) Urząd Miasta Szczecin chwalił się w mediach testami Pumptracka, który powstaje przy ul. Twardowskiego w Szczecinie. Zobaczcie jak Jakub Żbikowski mistrz świata juniorów w downhillu testuje świeżutki tor.

 

Tak wygląda PUMPTRACK 

Co to jest PUMPTRACK? 

W dużym skrócie pumptrack to specjalny tor na którym możemy nabierać prędkości i jeździć w kółko bez pedałowania. Wykorzystujemy do tego celu technikę pompowania, czyli odciążanie i dociążanie roweru poprzez odpowiednią pracę ciałem, tak aby możliwie lekko wjeżdżać na garby i szybko z nich zjeżdżać. Asfaltowy tor składa się z garbów, zakrętów profilowanych oraz małych „hopek”.

źródło zdjęcia: Gmina Goleniów

Gdzie miałby powstać pumptrack?

Wstępnie zgłaszając projekt do Budżetu Obywatelskiego chcieliśmy by tor powstał na samym końcu nieużywanego, zarośniętego boiska gminnego. Jednak wszystko się zmienia i widząc koncepcję pani wójt na cały teren przy ul. Górnej, pupmptrack został przesunięty dalej.

Zerknijcie sami.

Daty i terminy

 • Pumptrack to II edycja głosowania do Budżetu Obywatelskiego w naszej Gminie. Głosowaliśmy od 11 września 2017 do 02 października 2017. Głosowanie dotyczyło projektów wpisanych na budżet 2018.
 • 09 listopada 2018 odbyło się spotkanie konsultacyjne z panią wójt gdzie z mieszkańcami omawiany był projekt „Centrum Bezrzecza” z basenem, amfiteatrem i ogrodem różanym.
 • Poinformowano wówczas mieszkańców, że wygrane projekty w Budżecie Obywatelskim zostaną realizowane w najbliższym czasie czyli:

 

– Pumptrack (II etap wygranej z BO)!

– Ogród dla psów (III etap wygranej z BO), zlokalizowany ma być w pn.-wsch. części działki. Wydzielono tam strefę ogólną i trzy wybiegi dla czworonogów. Całość zostanie ogrodzona i oświetlona. Dostęp do ogrodu możliwy będzie bezpośrednio ze ścieżki od strony ul. Cynamon

 

 • W wydatkach inwestycyjnych budżetu Gminy Dobra w 2019 roku/Kultura fizyczna znajduje się Serce Bezrzecza cz. II Pumptrack – 200 tyś zł.
 • Do 10 grudnia 2018 trwało pozyskiwanie dokumentacji projektowej.
 • Czy to oznacza, że PUPMPTRACK powstanie w tym roku?
 • Będę informować Was na bieżąco o kolejnych terminach.

 

Ciekawe czy uda się w tym roku mieć coś takiego? Dzieciaki byłyby wniebowzięte!

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

2 Komentarzy

 1. Anonim
  24 stycznia 2019    

  Strasznie to dlugo trwa

 2. Karolina
  24 stycznia 2019    

  Dlaczego „Ciekawe czy uda się w tym roku mieć coś takiego”? Przecież my to wygraliśmy, były na to przewidziane pieniądze, więc nikt łaski nie robi że to powstanie! I tak już jest opóźnienie, więc nie wyobrażam sobie żeby mogło być jeszcze większe i zahaczyć o przyszły – 2020 rok!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.