Budowa dróg za stokrotką – brak decyzji ze Starostwa

Przed końcem roku przybywam do Was z krótką informacją dotyczącą budowy dróg za Stokrotką.

 

„Budowa dróg gminnych w Bezrzeczu”, zlokalizowanej w ciągu ulic: Korzenna, Bukszpanowa, Cynamonowa, Kminkowa, Anyżkowa, Tymiankowa, Maciejki, Miętowa, Bluszczowa, Berberysowa.

 

 

W uchwale nr XXXIX/2022 z dnia 22.12.22 w sprawie ustalenia wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2022 znajduje się zapis:

„Budowa dróg w Bezrzeczu (osiedle za Stokrotką): do dnia dzisiejszego nie uzyskano decyzji ZriD (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej), pomimo złożenia dokumentacji w Starostwie.

Na ostatniej sesji Rady Gminy która odbyła się 22.12.22 poprosiłam o wyjaśnienie skąd brak takiego zezwolenia.

 

Pani wójt Teresa Dera wyjaśnia:

(…) Do dnia dzisiejszego nie wydano decyzji ZriD pomimo złożenia dokumentacji. (…) Jak tylko otrzymamy dokumentację, to oczywiście będziemy ubiegać się o dofinansowanie i będziemy próbować te drogi budować. (…) Dlatego tylko to nas trzyma. 

 

Brak decyzji ze Starostwa wyjaśnił na sesji kierownik ds. Komunalnych i Inwestycji Pan Tomasz Kakwoski:

Kwestia złożenia wniosku na ZriD jest dalej procedowana z uwagi na podziały nieruchomości prywatnych, które odbyły się pomiędzy nieruchomością drogową, która z uwagi na ZriD jest dzielona i stąd też jest konieczność zmiany mapy do celów projektowych. Z tego względu są te opóźnienia. Planujemy i mamy nadzieję, że w I kwartale 2023 tą dokumentację uzyskamy. Natomiast będzie to pełna dokumentacja projektowo-budowlana, którą będziemy uzupełniali. Wówczas wykonawca będzie uzupełniał o dokumentację wykonawczą już z podziałem szczegółowo-kosztorysowym na konkretne ulice. Więc wtedy będziemy mogli decydować o tym które ulice z całego projektu za Stokrotką będą mogły być realizowane jako pierwsze do przetargu (…)

 

Mapka orientacyjna, jakie ulice zostaną objęte docelową nawierzchnią z chodnikami i oświetleniem. Na żółto zaznaczyłam wyżej wymienione ulice.

 

W sprawie budowy tych dróg odbyły się konsultacje społeczne, gdzie mieszkańcy składali swoje uwagi do przedstawionej przez gminę koncepcji.

  • Pełen Raport z konsultacji społecznych w ramach działania pn.: „Budowa dróg w Bezrzeczu (osiedle za Stokrotką)” [kliknij TU]
  • Wyniki konsultacji [kliknij TU]

 

 

 

Jeśli podoba Ci się mój blog i to co robię, zapraszam na wirtualną kawę. 🙂

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 
WAŻNE: Twój komentarz może nie pokazać się od razu.
Czasami musimy go zatwierdzić ręcznie. Cierpliwości ;-)
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody