Bezrzecze – zapomniana dzielnica Szczecina

Bezrzecze – dzielnica Szczecina 

Powracam do niebezpiecznych przejść dla pieszych.

Zaczynam się denerwować na samą myśl o Koralowej i Modrej. Od lat robi się z nas wariatów. Droga się rozpada, wszystko remontują dookoła tylko zostawia się na pastwę losu mieszkańców tej części Szczecina.

Jestem mieszkanką Bezrzecza należącego do Gminy Dobra, ale nie oznacza, to, że tamta część jest mi obojętna. My też korzystamy z tamtej drogi, jeździmy dzień w dzień do pracy do Szczecina, zostawiamy tam mnóstwo pieniędzy, wozimy dzieci do szczecińskich szkół, uczelni, jeździmy do sklepów…

W szczecińskiej części mam mnóstwo znajomych, którzy tak jak ja, są złamani i przestają wierzyć w to, że kiedykolwiek Modra i Koralowa zostanie wyremontowana.

 

Wniosek 

W dniu wczorajszym złożyłam wniosek do szczecińskiej Komisji ds. Bezpieczeństwa Publicznego i Samorządności z prośbą o interwencję i pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom dzielnicy Bezrzecze. Jeśli nie możemy doczekać się generalnego remontu, to chociaż niech miasto coś zrobi z zapewnieniem bezpieczeństwa, bo za chwilę znowu dojdzie do tragedii. W tej chwili bezpieczeństwo powinno być priorytetem, a nie wieczna mowa o remoncie, które i tak odwleka się w czasie….

 

 

Na dniach złożę również interpelację do naszej pani wójt z prośbą o poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych zarówno w części Bezrzecza należącego do Gminy Dobra jak i należącego do Bezrzecza w dzielnicy Szczecina.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. mieszkaniec
  22 sierpnia 2019    

  na przejściu wystarczyłoby aby gmina zainstalowała zielone dla pieszych na przycisk. Najlepiej wykonać to oczywiście wraz z remontem ulicy, a że nie doczekamy pewnie tego remontu (może nasze pra,prawnuki) to pewnie i przycisku nie będzie. Skończy się zapewne na wycięciu drzew przy przejściach dla pieszych

 2. mieszkaniec
  26 sierpnia 2019    

  trzeba rzeczywiście coś z tym zrobić, jest bardzo niebezpiecznie szczególnie przy przejściu na przystanek Zaściankowa -drzewa zasłaniają widoczność kierowcom. Jako mieszkanka dziękuję za interwencję, chociaż w nic już nie wierzę, jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa na Koralowej , nie mówić o remoncie drogi znajdującej się w fatalnym stanie.

  • Redakcja
   26 sierpnia 2019    

   Jako mieszkanka, również tracę nadzieję, że ktoś pochyli się nad Modrą i Koralową, ale trzeba próbować, bo cóż nam pozostało? 😉

 3. Mieszkaniec Bezrzecza
  6 września 2019    

  Panie Prezydencie Szczecina Piotrze Krzystku, ulica Modra i Koralowa to też Szczecin i jego mieszkańcy.
  Pani Wójt Gminy Dobra Tereso Dera, ulica Koralowa i Górna należą do Gminy Dobra wraz z jaj mieszkańcami.
  Przypominamy obu włodarzą, bezpieczeństwo i ochrona życia mieszkańców bezcenna. Bez nas nie ma Was.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody