Syf w Bezrzeczu – czas na wspólną akcję!

No cóż zima odchodzi, nadchodzi wiosna, a wraz z nią odsłaniają się bezrzeczańskie zakamarki. Jestem zła, jest mi przykro i na usta cisną się same niecenzuralne słowa.

Każdy z nas chciałby mieszkać w pięknych okolicznościach przyrody. Każdy z nas dba o swoje obejście i jestem przekonana, że ten wszechobecny syf jest zrobiony nie przez nas, nie przez mieszkańców, a przez tych co są TU na chwilę, bo niestety większość śmieci jakie widzę, to butelki od wódki, małpeczki, butelki i puszki po piwie, pudełka po papierosach i butelki plastikowe po napojach. Najwięcej śmieci znajduje się wzdłuż ulicy od Biedronki do Cynamonowego, wzdłuż Kościelnej, Parkowej, za osiedlem na Górnej aż do samego Wołczkowa. Są takie też zakamarki gdzie prawie nikt z nas nie zagląda, ale gdy jeszcze krzaki nie zarosły, gdy drzewa jeszcze nie mają liści można zobaczyć smutny obrazek ze stertą śmieci. Zakamarki, te najczęściej są przy dużych budowach gdzie panowie robotnicy robią sobie przerwę na małe co nieco. Są też takie zakamarki gdzie okoliczni tubylcy spotykają się na tanim winku.

 

Poszukiwanie śmieci 

Dziś zjeździłam Bezrzecze w celu poszukania miejsc do posprzątania, gdyż 17.04.2021 organizuję kolejną edycję „Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” i szczerze Wam powiem, nie wiem czy jeden dzień nam wystarczy do ogarnięcia tego syfu!

 

Za nim podam szczegóły dotyczące akcji sprzątania, coś Wam pokarzę i mam nadzieję, że nie zniechęci Was do przyłączenia się do mojej akcji, bo ja jak to zobaczyłam, chciałam dać sobie spokój z tymi akcjami ale już p0 10 minutach ogarnęłam się i pomyślałam:

– No ale jak nie my, to kto? Kto tak wysprząta jak nie my? Kto tak rzetelnie i od serca podejdzie do tematu jak nie my?

 

Teren od Biedronki do Cynamonowej 

Na zdjęciach tego tak nie widać ale uwierzcie na słowo, że cały teren za Biedronką i Stokrotką znowu jest usłany śmieciami.

 

Tylko proszę nie mówcie, że to z koszy się wysypuje i wiatr roznosi po okolicy. Być może reklamówki czy jakieś opakowania foliowe wiatr porwał i wywiał w chaszcze, ale puszek po napojach czy szklanych butelek raczej nie dałby rady 😉 Tak czy siak, cały ten teren straszy! Będę również pisać do dyrekcji Stokrotki i Biedronki by bardziej dbali o parkingi oraz za teren na tyłach sklepu.

Zaściankowa blisko Bukszpanowej

To doskonały przykład gdzie robione są przerwy od ciężkiej pracy na małe co nieco.

 

Teren pałacowy ulica Parkowa

 

Kościelna 

 

 

Nie wiem jak podejść do tematu Parkowej i terenu pałacowego ale jakoś tak żal patrzeć na to, co tam się dzieje. Na pewno zgłoszę, to do SG i UG poproszę o interwencję i powiadomienie właściciela terenu. Zresztą dużo jest w Bezrzeczu prywatnych działek, które są przy drodze i straszą, np. na końcowym 74 na Górnej przy przystanku, to samo za osiedlem na Górnej. Szkoda, że właściciele tych pustych posesji sami z siebie nie dbają o ten teren. 🙁

 

Schylanie nie boli 

 

Ja zachęcam Was do schylania się od czasu do czasu gdy wracacie do domu i widzicie fruwającą reklamówkę czy leżącą butelkę na poboczu. Korona nikomu z głowy nie spadnie, a dzięki temu pozbędziemy się tego okropnego widoku, a przede wszystkim Bezrzecze odetchnie od śmieci!

 

V edycja sprzątania Bezrzecza 

W ubiegłym roku nie można było zorganizować wspólnego sprzątania ze względu na zakaz wychodzenia z domów ale w tym roku idziemy!

„Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” – V edycja

17.04.2021 godz. 11:00

zbiórka przy boisku gminnym ul. Górna

 

Co zapewniamy:

Gmina w ten dzień dostarczy kontener na śmieci oraz worki i rękawice, za które dziękujemy! Jeśli chcesz zabrać swój sprzęt to nie ma problemu! Im więcej worków tym lepiej. Do niektórych śmieci ciężko się dostać, więc wszelkiego rodzaju narzędzia ogrodnicze typu grabie – mile widziane! Zapewniamy też dobry humor i mam nadzieję, że pogodę! 🙂

 

Proszę również o zachowanie dystansu podczas zbiórki, obowiązkowo MASECZKI! Będziemy sprzątać w małych „rodzinnych” grupach tak by zachować wszelkie zasady związane bezpieczeństwa związane z pandemią.

Gdzie sprzątamy:

Na pewno teren od Biedronki do Cynamonowej. Ulicę Kościelną, pobocza na Parkowej i pobocza na Górnej za końcowym 74. Jeśli wiecie gdzie są śmieci, piszcie w komentarzu.

Mile widziana osoba z samochodem, która pomoże nam dostarczyć uzbierane śmieci do kontenera! 😀 

WYDARZENIE na FB [kliknij TU]

Zobaczcie jak wspólnie sprzątaliśmy w latach ubiegłych:

 

 

IV Edycja 2019.05.11 [link]

III Edycja 2018.05.12 [link]

II Edycja 2017.04.22 [link]

I Edycja 2016.03.2016 [link]

 

Jeśli ciałem i duszą utożsamiasz się z miejscem w którym mieszkasz, zapraszam! 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody