Ścieżki rowerowe w Gminie Dobra

Ścieżki rowerowe w Gminie Dobra

O ścieżkach pisałam już nieraz. Infrastruktura „ścieżkowa” się rozwija. Niektórzy powiedzieliby, że za wolno, że za mało i pewnie jest w tym dużo prawdy. Ja jednak skupiam się nad tym co jest i puszczam informację dalej w „świat” tak byście mogli poznać naszą okolicę. Jestem pewna, że wielu z Was nie wie o nowopowstałych ścieżkach w Gminie Dobra, dlatego zachęcam Was do zapoznania się z króciutkim wpisem i wybraniem się na zwiedzanie naszej okolicy z perspektywy dwóch kółek 🙂

 

Ścieżka pieszo-rowerowa z Buku do przejścia w Blankensee 

Ścieżka idealna dla rowerzystów, biegaczy, rolkarzy czy dla zwykłych spacerowiczów. W Buku możesz zostawić samochód na parkingu i dalej można ruszyć na spacer.

Co pół kilometra porobione są ławeczki gdzie można odsapnąć i nacieszyć oczy widokami.

Długość trasy: niecałe 2,5 km w jedną stronę. Łącznie około 5 km.

Na jej temat pisałam już na swojej stronie, zachęcam do poczytania tu: [kliknij TU]

 

NOWA Ścieżka rowerowa do Stolca

Kolejny fragment nowopowstałej ścieżki rowerowej, która prowadzi do Stolca ma 5 km w jedną stronę. Trasa ciągnie się również wzdłuż granicy polsko-niemieckiej. Ścieżka jest wyasfaltowana i zachęca do jazdy nie tylko rowerem ale i na rolkach, czy hulajnodze.

 

 

Cała trasa mając początek od parkingu leśnego w Buku do Stolca i z powrotem z odbiciem przy Blankensse na Łęgi kończąc trasę w Buku na parkingu leśnym ma ok 18,40 km .

 

 

Ścieżka ekologiczno-edukacyjna

Dla poszukujących nowych tras po naszej Gminie zachęcam do przejażdżki rowerem przez Dobrą do schroniska dla zwierząt. W 2018 roku została oddana do użytku ścieżka ekologiczno-edukacyjna, która idealna jest do biegania, jazdy rowerem czy spacerowania. Trasa przebiega terenami leśnymi od ul. Osiedlowej do samego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt i Domu Kota przy ul. Zwierzynieckiej.

 

Na temat tej ścieżki ekologicznej poczytacie TU [kliknij TU]

 

 

Jak sami widzicie tras rowerowych przybywa. Mocno trzymam kciuki, że i Bezrzecze za jakiś czas zyska bezpieczne połączenie rowerowe do istniejącej już ścieżki rowerowej w Wołczkowie, która poprowadzi nas do Głębokiego lun w odwrotną stronę do Dobrej.

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

4 Komentarzy

 1. Adam
  13 kwietnia 2021    

  Mała korekta, nowa ścieżka do Stolca ma 5 km w jedną stonę.

  • Kasia z mojeBezrzecze
   13 kwietnia 2021    

   Faktycznie 🙂

 2. Emil
  13 kwietnia 2021    

  Ścieżki bardzo fajne, ale przydałoby się, żeby w końcu o nie zacząć dbać. Samo wybudowanie nie wystarczy, potem trzeba od czasu do czasu posprzątać. Tymczasem na naszych ścieżkach, szczególnie w okolicach Głębockiego, jest pełno piasku, kamieni, gałęzi i liści. W normalnych krajach, co jakiś czas jedzie taką ścieżką zamiatarka i sprząta. Ale my nie mieszkamy niestety w normalnym kraju…

  • Adam
   14 kwietnia 2021    

   To prawda. Do tego fragment ścieżki w Łęgach jest mocno poniszczony przez korzenie.

   Fragment do ronda na Głębokim, to część szczecińska, nadal w fazie budowy i pewnie dlatego jest tak brudna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody