Remonty dookoła, a kiedy Modra/Koralowa?

Wszystko w Szczecinie dookoła rozkopane, wszędzie remonty i przebudowy dróg. Koparki, wywrotki, spychacze, dźwigi, betoniarki, to dla nas już normalny obrazek.

 

Kocham Szczecin, urodziłam i wychowałam się na Pogodnie i to, że zamieszkałam na stałe w Bezrzeczu nie sprawiło, że Szczecin stał się dla mnie obojętny. Szczecin kwitnie i pięknieje, bez dwóch zdań. W tej chwili mamy kumulację remontów i chyba niejednemu puszczają nerwy. Zdaję sobie sprawę, że gdy TO się skończy będzie pięknie i cudownie. Będą same ochy i achy!

Mieszkając w Bezrzeczu od lat śledzę sprawę obiecanego remontu ulicy Modrej i Koralowej. Teraz odezwą się zapewne głosy:

„Przecież nie można teraz zacząć remontu, bo Głębokie robią i Szafera”.

No pewnie, że nie mogą, bo to by była katastrofa komunikacyjna. Już teraz widzimy jak wygląda wydostanie się z Bezrzecza do miasta. Z każdej strony nas blokują.

Tylko jest jedna ważna sprawa, remont wspomnianych ulic miał ruszyć w 2017 roku, a rozmowy i plany remontu toczą się od 2015 roku, a może i nawet wcześniej. Jeśli ktoś śledzi mojego bloga, to wie ile to już pisałam o Modrej i Koralowej. Było takie ciekawe spotkanie w maju 2017 z prezydentem Piotrem Krzystkiem w którym brałam udział i po spotkaniu stworzyłam mały wehikuł czasu [kliknij TU] Mijały tygodnie, miesiące, lata, a ja w 2019 roku kolejny raz wybieram się w podróż po datach i terminach. [kliknij TU]

 

Czara goryczy się przelała, gdy obiecany remont został odłożony ze względu na przebudowę węzła Głębokie. Podkreślę to wyraźnie:

Remont Modrej i Koralowej był zaplanowany grubo wcześniej, gdy jeszcze nikt nie myślał o Głębokim! 

 

 

No dobrze, nic już nie zrobimy, czasu nie cofniemy, remontują na Głębokim i z tego co widzę nawet sprawnie im to wychodzi. Szafera zmienia się nie do poznania, już za chwilę już za momencik będzie śmigał tam tramwaj, a co z Modrą i Koralową?

No właśnie. W dzisiejszej dobie, Facebook jest świetną formą komunikacji, nawet z prezydentem Piotrem Krzystkiem.

 

Facebook-owe rozmowy

Wczoraj Pan prezydent na swoim Facebook-owym koncie [kliknij TU] zamieścił interesujący post. Post dotyczący remontów w Szczecinie. Jak zawsze pod takimi postami mieszkańcy komentują, jedni przyklaskują, drudzy obrzucają błotem prezydenta, a jeszcze inni używając emotikonek wyrażając swoje emocje 😉

 

Mój mąż spokojny, raczej nie komentujący na facebook-ach wczoraj już nie wytrzymał i zadał Panu prezydentowi pytanie.

 

Tak się składa, że komentarz mojego męża sprawił, że Pan prezydent niemal natychmiast zareagował i odpowiedział:

 

Zobaczyłam, że ta facebook-owa rozmowa działa, więc pomyślałam, że i ja skorzystam i włączę się do dyskusji:

 

Ja odpowiedzi już nie otrzymałam, ale to nic. Szybciutko sobie odszukałam harmonogramy i policzyłam. Jeśli jest tak jak mówi Pan prezydent to:

 1. Przebudowa ul. Szafera – prace w toku – planowany termin zakończenia II połowa 2021 r.
 2. Węzeł Łękno – prace w toku – planowany termin zakończenia III kwartał 2021 r.
 3. Węzeł Głębokie – prace w toku – planowany termin zakończenia IV kwartał 2021 r. 

 

Liczę i nie chce być inaczej, ale remont Modrej i Koralowej wypada na rok 2022.

Jednak przy tak dużych inwestycjach zawsze coś wyskakuje niespodziewanego i trzeba liczyć się z opóźnieniami, więc dodajmy do tego rok, a co!

Czyli Remont Modrej i Koralowej ruszy w 2023?

 

Panie prezydencie Piotrze Krzystkek, ale patrząc na harmonogram planowanych inwestycji nie widzę nigdzie punktu z Modrą i Koralową na czele!

 

Inwestycje w realizacji i planowane [kliknij TU]

 

Chętnie umówię się na spacer lub przejażdżkę Modrą i Koralową z Panem prezydentem, bo żadne zdjęcia i nagrania nie oddadzą tego jak jest w rzeczywistości. To jak jazda kolejką na wesołym miasteczku, to jak mini off road tylko, że wcale nie jest to zabawne, ani przyjemne.

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

17 Komentarzy

 1. Michał
  2 marca 2021    

  W Afryce są lepsze drogi.

 2. Stefan
  2 marca 2021    

  Moim zdaniem dopiero po wybudowaniu alternatywnej drogi z Wołczkowa do Szczecina przez Bezrzecze jest szansa na remont. Raczej wcześniej nie ma co na to liczyć. Dobra wiadomość jest taka, że za rok powinien być już gotowy projekt drogi wraz z pozwoleniem na budowę. I tylko od gminy będzie zależeć, kiedy tą drogą można będzie pojechać, a Górną, Modrą i Koralową zamknąć do remontu… 2023? Może raczej 2024…

 3. Romek
  2 marca 2021    

  Nom nie trza żadnych remontow na Koralowej. Tereska wybuduje nam alternatywną 4 droge. Wyda już w tym roku kasę na projekt, ale grunt nie należy jeszcze do Gminy Dobra. Pusci nam tamtendy autobus czym zadba nam o zdrowie bo np. ludzie z ul. Kościelnej najpierw dlugi spacer i potem odrobinkę autobusem się przejadą. Takie Stefany będą się cieszyć a może i TV Expres nas pokaże, że w calej Polsce autobus przejeżdza przez srodek wioski główną drogę, żeby ludzie mieli +- tak samo daleko do autobusu a u nas będzie najpierw spacer do lasu nad Głębokim. Tereska uz wie że po wykonaniu projektu będzie jeden pozew zbiorowy od kilkudziesięciu właścicieli nieruchomości o odszkodowania za utratę wartości. Tereska ma tylo kasy?

  • Kos
   2 marca 2021    

   Zgadzam sie tramwaj lepszy, ale drozej wyjdzie. Moze jednak?

  • Stefan
   3 marca 2021    

   Zawsze źle. Romek – nie jestem fanem jak ją nazywasz, Tereski i dobija mnie stan tych dróg, ale jak sobie wyobrażasz remont Górnej, Modrej i Koralowej w tym momencie? Którędy puściłbyś te setki samochodów? Na szagę, przez pola? A może skrótem przez Löcknitz? A może po wybudowaniu nowej drogi autobus będzie jechał w pętli od Szafera po niej do Wołczkowa i dalej Górną, Koralową i Modrą? Takie rozwiązanie nie przyszło do głowy? Nigdy nie zrozumiem takich Romków niestety… No chyba, że mieszkają koło planowanej drogi. Wtedy mogą mieć żal, bo chciałoby się mieć las za sąsiada, ale niestety miasta mają to do siebie, że się rozbudowują i trzeba się z tym liczyć…

  • Marjan
   6 marca 2021    

   Powodzenia z pozwem. 10 lat walki o odszkodowanie dla 20 mieszkańców miętowej i bluszczowej. Część sprzeda domy inni odpuszcza skończy się na jednym odszkodowaniu dla najwytrwalszego. Ale 10k mieszkańców będzie szczęśliwych że mają wkońcu jak dojechać do domu.

   • Romek
    6 marca 2021    

    Dziękuję ale moja nieruchomość nie graniczy z planowaną inwestycją i niewielkie mam szanse.
    Nie wiem czy 10 walki, Szczecin za wieżowiec płaci szybciej. Można też z uwagi na wysoce prawdopodobne wyrządzenie szkody zastosować zabezpieczenie sądowe i droga będzie wyłączona z użytku przez okres walki, a niech trwa to i z 25 lat.

 4. Romek
  3 marca 2021    

  a może pociąg zamiast tramwaju?

  • Kos
   5 marca 2021    

   W sumie autobusy też wygodne. Mam nadzieję że siatka połączeń będzie konkretna

 5. Agatha
  9 marca 2021    

  Z ostatniej chwili… w artykule dotyczacym dostosowania ukladu komunikacyjnego do Zachodniej Obwodnicy czytamy plany miasta Szczecin: „Przebudowa ul. Modrej i Koralowej – roboty zaczną się w I kwartale 2022 roku” – Kochani czyzby swiatelko w tunelu? 😊😊😊 Link do calego artykulu: https://infoludek.pl/inwestycje/uklad-komunikacyjny-szczecina-zostanie-dostosowany-do-zachodniej-obwodnicy/

  • Marek
   9 marca 2021    

   Pieknie. Wygląda na to ze zainteresowanie ZOS bardzo wzrosło wśród włodarzy. Dobrze ze przy okazji pomyślano o przygotowaniu dróg dojazdowych

 6. Sąsiadka
  9 marca 2021    

  Droga drogą a ja nie mogę przełknąć tego syfu wokoło.! Te śmieci walające się wszędzie. A parking stokrotko-biedronki? Czy my mieszkamy w Albanii? Słyszałam że tam się lubują w takich wysypiskach na każdym kroku. Czy my możemy coś z tym zrobić? Żądać od gminy sprzątania regularnego? Czy to obowiązek tych sklepów.?

 7. Romek
  11 marca 2021    

  o co pani chodzi? Bedziemy mieli obwodnice Bezrzecza gdzie autobusy z Dobrej ominą naszą mijscowość tak jak te z Dobrej na Głębokie. Po spokojnej ulicy prowadzącej przez środek Bezrzecza pojawi się autobus raz na 4 godziny to i czyściej będzie. Tereska obiecsłsa naszym dzieciom z ulicy Koscielnej darmowe trampki ażeby dobiegli na autobus do lasu pod jez. Głębokie. A Pani tu marudzi

 8. Piotr
  17 marca 2021    

  Niech Krzystek codziennie dojezdza ta droga do pracy.Na pewno sie obudzi na tylnym siedzeniu . Wszystkim mieszkancom korzystajacym z tej drogi miasto powinno placic za remonty podwozia.

 9. Aga
  17 marca 2021    

  Potrzeba ogromna ilosc zlej woli aby nie zmienic tymczasowo nawierzchni na odcinku chociaz dwustu metrow aby poprawic jakosc drogi w okolicach netto .I to za male pieniadze. Nie ma chyba w Szczecinie takiej drogi glownej. Juz w Afryce lepiej to wyglada.

 10. Vera
  28 kwietnia 2021    

  Pytanie do „Prezydenta” Miasta Szczecin :Mieszkam przy ul. Ks. jolanty wis a wis Netto Czy stać było miasto na postawienie kilkunasty znaków z zazwą ulicy w maleńkim osiedlu domków? Pytam sie po co? czy nie wystarczył jeden znak na wjeście z ul. Mdrej? Szczecin jest zadłuzony na miliardy !!! Dość tej gigantomanii ! Proszę zacząc słuchać ludzi Pan jest dla nas a nie odwrotnie !

 11. Fish
  29 kwietnia 2021    

  A co z odcinkiem Modrej po stronie Polic? Czy powiat planuje remont?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody