Modra i Koralowa – ruszył przetarg

27 kwietnia tego roku na Sesji Rady Miasta radni zatwierdzili remont Modrej i Koralowej (część szczecińska). Na ten remont mieszkańcy tej części Szczecina czekają od wielu lat.

Nie raz, nie dwa u siebie na stronie pisałam o Modrej i Koralowej, pomału traciłam nadzieję, że kiedykolwiek to nastąpi, nawet teraz przelatują mi czarne myśli po głowie i z niedowierzaniem spoglądam na stronę Urzędu Miasta Szczecin.

Przetarg remont Modrej i Koralowej 

Jednak coś się dzieje, bo na stronie spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie możemy znaleźć przetarg na przebudowę ulicy Modrej i ulicy Koralowej w Szczecinie – szczegóły postępowania przetargowego [kliknij TU]

Firmy zainteresowane udziałem w postępowaniu mogą składać oferty do 14 czerwca br.

 

Modra i Koralowa ma się zmienić nie do poznania – będzie nowa nawierzchnia, nowe chodniki, pasy rowerowe, oświetlenie.

 

Posiadam informacje z 2016 roku włącznie z projektem, które pozwoliłam sobie zamieścić poniżej. Jednak zastrzegam, iż nie wiem czy poniższy projekt nie miał zmian.

 

Jak będzie wyglądać ul. Modra/Koralowa dane z 2016 roku

1) Na pewno zniknie zatoka autobusowa na wysokości ul. Rozmarynowej;
2) Droga rowerowa (1,5 m szerokości) będzie wydzielona po obu stronach jezdni jedynie oznakowaniem poziomym;
3) Przejścia dla pieszych uzyskają dodatkowe oświetlenie;
4) Na wysokości ul. Nowowiejskiej zniknie parking prostopadły z 10 miejscami w zamian będzie 8 miejsc równoległych (jak na załączonym scanie);
5) Po obu stronach będą prowadzić chodniki – na całej długości remontowanej ulicy;

Informacje uzyskane od firmy projektowej wykonującej na zlecenia magistratu szczecińskiego projekt budowlany ulicy – Highway Biuro Projektów Gdańsk.

przekroj-koralowej

 

 

Bez tytułu

13087274_1120797258042021_6541541359575735709_o

 

Likwidacja zatok autobusowych

2U wielu mieszkańców budzi to spory protest. Dlatego 29.05.21 poprzez profil na fb zadałam panu Prezydentowi Piotrowi Krzystkowi pytanie:

Panie Prezydent Szczecina czy można wnosić uwagi do projektu drogi? Ja projekt widziałam i chciałabym dowiedzieć się czy można prosić by pozostawić zatoczki autobusowe. W projekcie jaki ja znam są one usunięte, a usunięcie choćby jednej zatoczki tylko utrudni ruch w ciągu ulicy Koralowej i Modrej.

 

Otrzymałam odpowiedź od pana Krzystka:

Niestety Pani Katarzyno już się nie mieszczą. Po modernizacji będą po pierwsze szersze pasy i pojawią się także ścieżki rowerowe oraz chodniki. Jedyną opcją byłoby ingerowanie w prywatne własności, ogródki i dojścia do domów więc nie zdecydowaliśmy się na to.
Innym powodem jest też to, że Modra będzie miała charakter lokalny i raczej wyłącznie dojazd do osiedli. Tranzyt przejmie projektowana droga od ronda Szafera do Wołczkowa.

 

No cóż, życie zweryfikuje jak to będzie. Teraz najważniejsze jest by zabrano się za remont tych ulic, bo za chwilę po prostu nie da się nimi jeździć.

Chodzą słuchy, że remont rozpocznie się zaraz po zakończeniu prac na Głębokim i na Szafera, mówi się, że będzie to jesienią tego roku. 

 

 

No, a co z naszą częścią?

Niestety już wiem, że nie będzie remontu części należącej do Powiatu Police czyli Koralowej i Górnej. Powiat nie znalazł dofinansowania (cały czas szuka) i w najbliższym czasie nie zapowiada się by udało się pozyskać funduszy. No cóż, życie…

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Mirek
    1 czerwca 2021    

    Bieda w tym powiecie, a takie dozę zakłady chemiczne mają

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody