Koncepcja przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu

Otrzymałam zaproszenie od pani wójt na spotkanie w sprawie zapoznania się z opracowaną koncepcją budynku przedszkola z oddziałem żłobkowym w Bezrzeczu. Spotkanie odbędzie się w Wołczkowie 27.09.21.

Już dawno nagłaśniałam potrzebę budowy przedszkola w Bezrzeczu. Bezrzecze jest drugą miejscowością co do wielkości w naszej Gminie. Mieszkańców przybywa, szczególnie młodych ludzi, którzy dopiero co zakładają rodziny. W tej chwili mamy malutkie przedszkole dla dwudziestu kilku dzieci, mieszczące się w bloku mieszkalnym przy ulicy Koralowej oraz jeden oddział przedszkolny w PSP Bezrzecze. W szkole znajdują się też oddziały tzw. zerówkowe i cały czas jest, to za mało.

 

Potrzeba jest ogromna!

 

Gmina Dobra pozyskała już w 2005 roku 18 arową (1800 m2) działkę z przeznaczeniem na budowę przedszkola. Działka ta została przekazana gminie w formie darowizny od Wojskowej Agencji Mieszkaniowej w Szczecinie z zastrzeżeniem , iż przeznaczona jest jedynie pod zabudowę „edukacyjną”. Wspomniana działka znajduje się w okolicach ulicy Parkowej/Mahoniowej/Imbirowej w Bezrzeczu. Numer działki 69/11.

 

Mam nadzieję, że doczekamy się porządnego zaplecza przedszkolno-żłobkowego. Będę Was na bieżąco informowała jak wygląda sprawa budowy przedszkola. Myślę, że to jeszcze odległy termin, ale coś w końcu drgnęło…

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. Maciek
    28 września 2021    

    dzień dobry, czy wiadomo już może którędy będzie przebiegała droga dojazdowa do nowego przedszkola?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Bezrzecze Prognoza pogody