Zniszczony czujnik ruchu przy szkole

Przejście przy szkole jest dla mnie bardzo ważne i gdy się dowiedziałam, że w nocy miał miejsce tam wypadek, to nie ukrywam, że się zmartwiłam…. Okazało się, że zostały zniszczone barierki i czujnik ruchu na przejściu vis-a-vis głównego wejścia do szkoły.

 

 

Serce boli patrząc na to co się stało:

  • po pierwsze, tyle energii włożyliśmy by wygrać Aktywne Przejście w konkursie organizowanym w ramach kampanii społecznej Fundacji PZU „Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym”! 
  • po drugie, to jedno z najważniejszych przejść dla pieszych ze względu na bliskość szkoły podstawowej,
  • po trzecie, czujnik ruchu który został uszkodzony, w okresie jesienno-zimowym poprawiał znaczenie bezpieczeństwo na tym przejściu.

 

Podjechałam dziś pod szkołę o godzinie 10:00 i na wszelki wypadek porobiłam zdjęcia, zauważyłam też, że przy jadłodajni zaparkowane jest uszkodzone auto, później okazało się, że to sprawca całego zamieszania. Wszystko wydarzyło się w nocy gdzie na drogę wybiegły dziki, a kierowca nie chcąc uderzyć w zwierzęta uderzył w barierki i czujnik ruchu.

Dzwoniąc do wydziału drogowego w starostwie dowiedziałam się, że nikt wcześniej nie zgłosił tego, ani na policję, na straż gminną, ani do powiatu. Poprosiłam też o wsparcie radnego z powiatu Dariusza Podchajnego o pomoc. Dodzwoniłam się do pani naczelnik Magdaleny Sochanowskiej z Polic, która już zajmuje się sprawą. Szkoda zostanie pokryta z ubezpieczenia sprawcy. Zapewniono mnie, że barierki jak i czujnik zostanie naprawiony. Pewnie chwilę to potrwa ale najważniejsze, że zostało to zgłoszone.

 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

1 Komentarz

  1. KK
    22 września 2020    

    Super. Wielkie dzięki. Przykre jest to , że pewnie nikt bym się tym nie zajął.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody