Zebranie wiejskie – zapraszamy!

12240305_990420361079712_1487283051458584602_oPrzypominamy: to już dziś! Zebranie Wiejskie o godzinie 18:00. 

 

Zebranie wiejskie to nic innego jak spotkanie mieszkańców danego sołectwa z Sołtysem, Radą Sołecką oraz włodarzami naszej Gminy.

Liczymy, że przedstawiciele Szczecina i naszej Gminy rozjaśnią nam kwestie dotyczące ważnych inwestycji w Bezrzeczu i dla Bezrzecza.

 

Podczas zbliżającego się zebrania nasz Sołtys chce poruszyć 3 istotne dla mieszkańców Bezrzecza tematy.

1. Rozbudowa szkoły w Bezrzeczu – poznamy szczegóły, terminy i plany.

2. Nowe połączenie ze Szczecinem – postęp prac.

3. Modra i Koralowa do remontu – zaproszeni przedstawiciele władz Szczecina przybliżą nam szczegóły dotyczące remontu.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zebraniu wszystkich mieszkańców Bezrzecza, rodziców dzieci uczęszczających do naszej szkoły jak i tych rodziców, którzy mają w planach posłać swoją pociechę do naszej szkoły. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy utożsamiają się z miejscem w którym mieszkają. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, którzy chcą być na bieżąco i dla których Berzecze nie jest obojętne!

Jeśli chcesz wziąć udział w zebraniu, a nie masz co zrobić ze swoim maluchem, zabierz je ze sobą. Podczas spotkania będzie zorganizowany kącik dla dzieci.

Zapraszamy! Podaj dalej! 🙂

12240305_990420361079712_1487283051458584602_o

Podobne wpisy

1 Komentarz

 1. aga
  7 grudnia 2015    

  Może warto o tym porozmawiać na zebraniu?

  O co chodzi ze ściekami? Podwyżka cen za odprowadzanie ścieków w Gminie Dobra
  — Grudzień 4, 2015

  Na czwartkowej sesji Rady Gminy członkowie uchwalili większością głosów podwyżkę opłaty za odprowadzanie ścieków. Z czego wynika podwyżka?

  Ostania Sesja Rady gminy bardzo szybko obeszła się z nową stawką cenową za odprowadzanie ścieków w naszej Gminie.
  Jest to stosunkowo niewielka podwyżka, bo wynosi 0,6% za metr sześcienny, co równa się stawce w wysokości 5,20 zł.

  Skąd jednak podwyżka, skoro nowe instalacje, niedawno oddane do użytku na terenie oczyszczalni ścieków w Redlicy przynoszą spore zyski prywatnemu dzierżawcy, jakim jest firma POLDEK?

  Gmina Dobra zainwestowała w w stanowisko solarnego suszenia odpadu 5.048.888 zł z czego ponad 3.000.000 zł to wkład własny Gminy Dobra.
  Po czym oddała je w 20 letnią dzierżawę prywatnemu podmiotowi, który z racji korzystania z nowo wybudowanego stanowiska uzyskuje dodatkowe zyski do kasy przedsiębiorstwa. Podczas październikowej Sesji Rady Gminy radni Czubara i Lindner wystosowali protest przeciwko przepisaniu 20 letniej umowy bezprzetargowej na nowy podmiot gospodarczy „Poldek – Polikowscy Spółka Jawna”. Argumentacja radnych była zwięzła – przekształcenie firmy w spółkę komunalną, w której udziałowcem byłaby Gmina Dobra. Propozycja nie spotkała się jednak z aprobatą Pani Wójt.

  Od kilku lat firma Poldek uzyskuje także dodatkowe przychody z racji zawierania umów z ZUK Szczecin na utylizację toksycznych ścieków z wysypisk śmieci w Sierakowie i Kluczu, korzystając z instalacji dzierżawionych od Gminy Dobra. Według „Tygodnika Polickiego” umowa z ZUK Szczecin z 2014 roku opiewa na kwotę 410.000 zł.
  Warto podkreślić tu fakt, że firma Poldek płaci Gminie za dzierżawę całego kompleksu oczyszczalni 6.362,66 zł netto miesięcznie. Ze względu na to, że firma przekazała Gminie niepełną dokumentację, nie można jednoznacznie stwierdzić, czy owe zyski zostały wykazane w dokumentacji przedstawionej do podwyżki opłat za odprowadzanie ścieków, co mogłoby spowodować konieczność nowej kalkulacji i obniżki cen ścieków bytowych.

  Kolejnym argumentem przeciwko podwyżce stawek, są detaliczne ceny paliw, które spadły o 10%. Sieć kanalizacyjna w naszej gminie ma kilkanaście kilometrów, więc dużym faktorem jej eksploatacji są ceny paliw i energii.

  Biorąc pod uwagę powyższe fakty trudno stwierdzić czym kierowała się Rada Gminy Dobra przy ustalaniu nowych stawek opłat za odprowadzanie ścieków. Gdzie tu logika?

  Powyższy wpis opracowano na podstawie artykułu z magazynu „Tygodnik Policki” z 04-12-2015 pt: „Skandaliczna podwyżka opłat za odprowadzanie ścieków”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Starsze artykuły