Zbiórka dla dzieci z Hospicjum!

Kochani!

W Szczecinie, a w zasadzie w Zachodniopomorskim, mamy tylko jedno, jedyne hospicjum dla dzieci.

 

 

 

Na stronie Hospicjum czytamy:

Powstanie w 2006 roku Fundacji Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych było odpowiedzią na rosnącą potrzebę zaopiekowania grupy nieuleczalnie i terminalnie chorych dzieci z terenu województwa zachodniopomorskiego w sytuacji, gdy medycyna szpitalno-kliniczna nie potrafiła im już pomóc. Dopóki nie powstała Fundacja opieka hospicyjna dla Pacjentów pediatrycznych w naszym województwie po prostu nie istniała, a dzieci pozostawały w nieskończoność na oddziałach szpitalnych, tęskniąc do domu i swoich najbliższych. I choć przez wszystkie lata działalności nasza Organizacja rozwinęła swoje skrzydła tworząc Filię hospicjum domowego dla dzieci w Koszalinie, hospicjum domowe dla dorosłych Pacjentów z terenu Gminy Miasto Szczecin, Poradnię Żywienia Dojelitowego i Poradnię Dzieci i Młodzieży Wentylowanych Mechanicznie, to główną i największą grupą naszych hospicyjnych Podopiecznych są maluchy. Opieka sprawowana przez Fundację ma charakter nieodpłatny, tym samym Pacjent i jego rodzina nie ponoszą żadnych jej kosztów. Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych

 

Zbiórka potrzebnych rzeczy 

Idąc za przykładem Radnej ze Szczecina Dominiki Jackowski, postanowiłam i ja na terenie naszej Gminy Dobra zorganizować zbiórkę potrzebujących rzeczy dla dzieci z hospicjum. Wiem, że u nas nie brakuje dobrych i otwartych serc dlatego zachęcam Was do przyłączenia się do tej szczytnej akcji.

 

Zbierane są artykuły bez których funkcjonowanie hospicjum nie jest możliwe. Są to: 

  • Pieluchy we wszystkich rozmiarach (dla noworodków, niemowlaków, dzieci starszych ale i dorosłych),
  • chusteczki nawilżane (te najtańsze – bo nie uczulają, takie mamy info z hospicjum),
  • Sudocrem, maści na odparzenia,
  • podkłady.

Potrzebne są również rękawiczki lateksowe i maseczki, to produkty deficytowe, które w czasie pandemii bardzo się przydają.

 

Wszystkie rzeczy mogę odebrać od Was osobiście:

Katarzyna Ciurzyńska tel. 510 065 146

Można również przy okazji podjechać do mnie i podrzucić mi zakupione rzeczy. Proszę dzwonić, umówimy się.

 

Dodatkowo od poniedziałku 9.11.20. w każdy dzień tygodnia,
wszystkie zgromadzone dary można przynosić do Kolektywu przy ul. Rayskiego 25 w godzinach od 14-18. Organizatorki zbiórki przekażą wszystko do hospicjum z którym pozostają w stałym kontakcie.

 

Liczę na Was!!! 

 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody