Zaminowane Bezrzecze

Większość z nas kocha zwierzęta. Wielu z Was ma psiaki i kociaki. Psiaki są rozkoszne, urocze, w większości przyjazne. Jednak, te urocze psiaki robią mniej urocze kupy!

Prosicie mnie bym po raz kolejny poruszyła temat psich kup. Oczywiście, że poruszę, bo osobiście jestem zniesmaczona….

 

„Kupowa” katastrofa

W dniu wczorajszym wybrałam się pieszo z jednego końca Bezrzecza na drugi i jest ??? Jest fatalnie!

 

W Bezrzeczu nie ma bezpańskich psów, które latają na lewo i prawo, pozostawiając po sobie śmierdzące „miny”.  Oczywiście zdarza się jakiś pies „spryciula”, który czmychnie przez uchyloną furtkę lub desperat zrobi podkop pod ogrodzeniem, wówczas nie ma się nad takim uciekinierem kontroli.

To nie jedna kupka na jednej ulicy. To kupa na kupie praktycznie w całym Bezrzeczu.

 

Niestety krajobraz po zimie nie jest ciekawy, jest szaro i ponuro z powodu braku zieleni, to wszechobecne kupy dodatkowo psują ten krajobraz!

Tak jak nie mamy wpływu na podziurawione drogi czy na krzywe chodniki, to LUDZIE! mamy wpływ na to w jakim otoczeniu mieszkamy! Sprzątajcie po swoich psach! Do tego, „załatwiacie” się swoimi psami, w zasadzie pod swoim nosem! No ok, swój trawnik omijacie i idziecie dwa lub trzy trawniki dalej pod dom sąsiada?!

Nie rozumiem i nie zrozumiem!

 

Sprzątaj po swoim psie

Sprzątanie po psie powinno być czynnością rutynową, która nikogo nie zaskakuje i nie zadziwia. Niemniej jednak polskie społeczeństwo wciąż pozostaje nieuświadomione i sprzątanie po psie może wydawać się dlań czymś nienaturalnym i dziwacznym. Oczywiście nie należy wrzucać wszystkich do jednego worka – co bardziej świadomi właściciele praktykują sprzątanie po psie i nie potrzebują do tego celu specjalnych dyrektyw. Osobiście obserwuję sąsiadów, mieszkańców Bezrzecza, którzy wyprowadzając swoje psy, sprzątają i korona im z głowy nie spada. Lecz czy wszyscy tak robią? No raczej nie, jeśli idąc choćby ul. Górną napotykam na psie odchody i czasami nic innego nie robię jak tylko lustruję chodniki/pobocza by nie wdepnąć w „minę”.

Trochę to dziwne, że trzeba poruszać takie tematy na forum, ale wychodzi na to, że jeszcze nie wszyscy zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy.

 

Zwracaj uwagę

Jeśli widzisz, że ktoś nie sprząta po swoim psie, to zwróć uwagę. Może ten ktoś coś odburknie, nie ma co się przejmować, to tylko będzie świadczyć o braku kultury. Może następnym razem posprząta! Musimy coś z tym zrobić, bo faktycznie to nasze Bezrzecze po zimie wygląda obrzydliwie!

 

Obowiązki wynikające z faktu posiadana psa są zawarte miedzy innymi w Regulaminie utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Dobra, który min. stanowi, że;

Właściciele lub opiekunowie psów zobowiązani są do:
1) prowadzenia psa na smyczy, a ponadto w przypadku posiadania psa rasy uznawanej za agresywną, mieszańca psa rasy agresywnej lub zagrażającemu otoczeniu, do nałożenia kagańca. W miejscach mało uczęszczanych dopuszcza się prowadzenie psa bez smyczy, pod warunkiem, że pies ma nałożony kaganiec, a właściciel lub opiekun sprawuje kontrolę nad jego zachowaniem,
2) zabezpieczenia terenu nieruchomości przed wydostaniem się z niej psa,
3) usuwania zanieczyszczeń pozostawionych przez psy; obowiązek nie dotyczy osób niewidomych korzystających z psów przewodników.

 

Proszę, sprzątaj po swoim pupilu! 

 

 

 

Katarzyna Ciurzyńska

 

 

4 Komentarzy

 1. Spacerowicz
  13 marca 2019    

  Idąc Modrą, Koralową i Górną kosze na śmieci można zliczyć na palcach jednej ręki. Są tylko na przystankach autobusowych, ale i te w godzinach popołudniowych są przepełnione. W pozostałej części Bezrzecza trzeba podrzucać worek z psią niespodzianką do przydomowych pojemników na śmieci – ku oburzeniu właścicieli pojemnika 😔 Kiedy w końcu będą te obiecane kosze na śmieci na ulicach Bezrzecza ?

 2. vandit
  13 marca 2019    

  To samo jest w Wolczkowie – ja z tych co zawsze nosza worki na psikal i sprzataja, ale irytuje brak koszy w przestrzeni publicznej. Gdzie nam to wyrzucac !?

 3. Ewka
  14 marca 2019    

  Niestety, Polacy to nie Niemcy. Tu na nic pouczenia się nie zdadzą. Zwróci się takiemu uwagę, to w najlepszym razie popatrzy się jak na wariata, w gorszym rzuci parę obelg. Jeszcze gorzej wygląda sytuacja z właścicielami agresywnych psów, którzy notorycznie nie zakładają im kaganców. To jest nie tylko uciążliwe, lecz przede wszystkim niebezpieczne.

 4. Teraz
  4 kwietnia 2019    

  tym gównem rzucić w ten jeden i drugi zakuty łeb to się nauczą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody