„Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” – fotorelacja

„Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” – II edycja

Rok temu, poirytowana bałaganem w Bezrzeczu, śmieciami w lesie, wpadłam na pomysł wspólnego uprzątnięcia naszego miejsca, w którym mieszkamy, w którym żyjemy. Tak powstała akcja sąsiedzka „Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze”. Nie liczyłam na tabuny ludzi, którzy wpadną do lasu z workami na śmieci lecz mile się zaskoczyłam gdy troszkę was przyszło.

W tym roku wspólnie z Radą Sołecką Bezrzecze i sołtysem Piotrem Piosickim postanowiliśmy na stałe wpisać akcję sprzątania do bezrzeczańskiego kalendarza. Takim to sposobem w minioną sobotę tj. 22.04.2017 odbyła się  akcja „Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze”- II edycja.

 

Moja refleksja:

Nie obraźcie się ale jako, iż prowadzę tę stronę dla Was i robię to wyłącznie z zamiłowania, podzielę się z Wami małą refleksją.

Od 9 lat mieszkam w Bezrzeczu i pokochałam to miejsce od pierwszego wejrzenia. Nie sądziłam, że obudzi się we mnie duch społecznika, nie sądziłam, że będę prowadzić taką stronę, nie sądziłam, że będę udzielać się w Radzie Sołeckiej. Wychodzi na to, że każdemu coś w gwiazdach jest pisane. 🙂 Bardzo to lubię lecz od jakiegoś czasu miałam mieszane uczucia, zaczęłam się zastanawiać: „Po co to wszystko?”, „Nikt tego nie docenia. Nikt się nie angażuje”, „Nikt z tego nie korzysta”.

 

Na II edycję „Wspólnie posprzątajmy Bezrzecze” przyszła dosłownie garstka ludzi. Zrobiło mi się przykro i w głowie zabrzmiały mi słowa: „To ostatni raz kiedy się w coś angażuję”. Wiem, wiem pogoda była brzydka, każdy ma swoje sprawy, jednak kilka osób potrafiło ubrać kalosze, kurtki przeciwdeszczowe, zabrać z domu dwulatka ( Adaś barwo dla ciebie i Twojego taty!) i przyjść posprzątać to nasze Bezrzecze. Wszystkim tym co poświęcili kawałeczek soboty bardzo dziękuję! Jesteście cudowni!

 

Chodziliśmy po zakamarkach Bezrzecza, wyszło słońce i udało się nam wyciągnąć z lasu ogromną ilość śmieci, stare dywany, szmaty, kilogramy szklanych butelek, ogromną ilość kabli i rur, opon i plastików. Samochód błyskawicznie zapełnił się po brzegi i właśnie wtedy pomyślałam: „Jednak warto było!” Ci co przyszli zabrali ze sobą dzieci i jestem przekonana, że takie akcje zaprocentują w ich dorosłym życiu i to kolejny plus takich akcji.

 

 

Cofam swoje negatywne myśli i choćbym miała z tą garstką osób sprzątać to nasze Bezrzecze, czy organizować inne akcje, to prawdopodobnie będę to robić! Taki we mnie duch i nic na to nie poradzę! 🙂

Liczę jednak na to, że za jakiś czas będzie nas jednak więcej….

 

Zobaczcie sami jak sprzątaliśmy.

« 1 z 4 »

 

 

Jeszcze muszę w tym miejscu podziękować panu Damianowi i jego synom! Pan Damian to mieszkaniec Bezrzecza, który jak w roku ubiegłym tak i teraz, użyczył swój niezastąpiony wóz! Gdyby nie ich pomoc sprzątanie Bezrzecza byłaby trudna! Pan Damian podjeżdżał autem po śmieci i na koniec akcji wywiózł je do kontenera, który był podstawiony przy boisku gminnym!
Jeśli ktoś potrzebuje pomocy Pana Damiana to polecamy! 🙂
D.T.TRANS Usługi Transportowe i Autoholowanie.
Damian: 609-237-260, Bartłomiej: 881-594-014.

 

Podobne wpisy

1 Komentarz

  1. Matros
    24 kwietnia 2017    

    Liczy się jakość a nie ilość.
    PS. Chociaż ilość śmieci zdaje się większa niż podczas I edycji.
    Pzdr

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 
Bezrzecze Prognoza pogody